Pierwszą rzeczą, jaką wiślacy musieli zrobić w przerwie między meczami, było zapomnienie o meczu z Jagiellonią. Porażka 2-5 boli, ale jeśli krakowianie chcą liczyć na dobry występ i punkty w kolejnym meczu to nie można rozpamiętywać ostatniego meczu. To było główne zadanie trenera na ten czas. Czy wywiązał się z niego? O tym przekonamy się już w piątek wieczorem.

Wisła ma jednak problem z graniem na wyjazdach. O ile w meczach u siebie są niepokonani a stadion przy Reymonta jest prawdziwą twierdzą, o tyle na wyjeździe „Biała Gwiazda” nie wygrała od... 2. kolejki. Wtedy pokonali w Kielcach Koronę 3-2. Była to zarazem jedyna wygrana krakowian w meczu wyjazdowym w tym sezonie.

Jeszcze niedawno mecze między Wisłą a Lechem decydowały o tytule Mistrza Polski. W piątek walka będzie się toczyła o utrzymanie niewielkiego dystansu do lidera rozgrywek, Legii Warszawa. Krakowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, Lech jest oczko niżej, ze stratą czterech punktów do Wisły.

Początek meczu w Poznaniu o godzinie 20.30. Transmisja z tego meczu dostępna będzie w specjalnym kanale sportowym w internecie oraz przez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Raportów z boiskowych wydarzeń będzie można także na antenie Radia Kraków. Meldunki z poznańskiego boiska przekazywane będą w serwisach informacyjnych od godziny 21. Na www.radiokrakow.pl także tekstowa relacja „minuta po minucie”. A informacje jak ściągnąć aplikację Radia Kraków na telefon, smartfon lub tablet znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków .