Wiosenna ofensywa pierwszoligowców: "Pasy" triumfują

• date_range Niedziela, 2013.03.10 17:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:06 )
Zwycięstwo Cracovii nad Okocimskim.Termalika w formie od startu. "Wykartkowana" Sandecja. Kolejarz wygrywa "w konspiracji".

Pasy triumfują na Okocimskim/ fot. Piotr Szewczyk

Nieefektowne, ale zwycięskie "Pasy"

Cracovia - Okocimski Brzesko 1-0 (1-0)
1-0 - Dudzic 39'

Skład Cracovii : Pilarz- Struna-żk, Żytko-żk, Kosanović,-żk Marciniak, Szeliga(90'Dąbrowski), Zejdler, Danielewicz(46'Romanow), Zieliński(71'Steblecki), Dudzic, Boljević
Skład Okocimskiego : Mieczkowski-Wawryka(35'Wieczorek), Kucharski-żk, Byrtek, Niechciał-żk, Litwiniuk, Chyła(77'Wojcieszyński), Koman, Darmochwał(90' Termanowski), Flis, Smółka

Po 10 minutach bliżej strzelenia bramki "Pasy", ale nowy nabytek - Zieliński nie wykorzystał dwóch dogodnych akcji źle przyjmując i nadal bezbramkowo. "Piwosze" na razie bez pomysłu na grę, a Cracovia swobodnie gra swoją radosną piłkę opartą na dużej ilości podań. W 16 minucie po ataku lewym skrzydłem piłka trafiła w "szesnastkę" Okocimskiego do Boljevicia, który uderzył soczyście prosto z powietrza, ale strzał głową zatrzymał Niechciał. Chwilę później żółtą kartką ukarany Żytko. W 26. minucie pierwsza groźna akcja gości. Po dośrodkowaniu Niechciała z lewego skrzydła Litwiniuk z 14 metrów uderzył prosto z powietrza, ale Pilarz zdołał odbić piłkę. W 35. minucie minucie zmiana w zespole gości. Kontuzjowanego Wawrykę zmienia Wieczorek. W 37. minucie żółta kartka dla Pasiaka. Ukarany nią Kosanović. W 39 minucie mamy bramkę dla Cracovii! Ten sam zawodnik kapitalnym podaniem uruchomił na prawym skrzydle Dudzica, który minął w polu karnym obrońcę Okocimskiego i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza gości. Przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy kończy się pierwsza połowa meczu.

Na początku drugiej połowy zmiana w zespole gospodarzy. Za Danielewicza wchodzi Romanow. W 18. minucie groźny strzał oddaje Darmochwał, ale piłka leci wysoko nad bramkę Cracovii. W 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski strzelenia bramki dla "Pasów" był Romanow, ale futbolowka minęła bramkę Okocimskiego. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrona Cracovii wybiła piłkę przed swoje pole karne, gdzie dopadł do niej Chyła i uderzył wysoko nad bramką gospodarzy. W 61. minucie blisko kolejnej bramki były Pasy, ale strzał Zielińskiego trafił w słupek. W 65. minucie niezła odpowiedź Okocimskiego. Smółka wypracował sobie sytuację strzelecką, ale uderzył w nogi golkipera "Pasów"- Pilarza. W 75. minucie żółta kartka dla Słoweńca Andraża Struny za faul na rywalu. Wcześniej nastąpiła zmiana w zespole "Pasów". Zielińskiego zamienił Steblecki. Zmiana także u "Piwoszy"- Wojcieszyński za Chyłę. W 83. minucie wielki błąd Pilarza. Po dośrodkowaniu Niechciała z rzutu wolnego bramkarz Cracovii minął się z piłką, ale na jego szczęście piłka nie spadła pod nogi żadnego z graczy Okocimskiego. W końcówce żółtą kartką został ukarany Mateusz Niechciał z Okocimskiego. Po 93 minutach gry Cracovia gromadzi na swoim koncie kolejne 3 punkty w drodze do Ekstraklasy!

Udany poczatek w Niecieczy

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom 3:0 (0:0)
1:0 - Nalepa 53'
2:0 - Ceglarz 60'
3:0 - Nalepa 63' (k.)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza zgodnie z planem zainaugurowała rundę wiosenną rozgrywek I ligi. Na własnym stadionie ekipa Kazimierza Moskala pokonała outsidera z Bytomia.

Nie pomogła Polonii Bytom rewolucja kadrowa, do jakiej zimą doszło przy Olimpijskiej. Z zawodników, którzy w rundzie jesiennej występowali w niebiesko-czerwonych barwach w wyjściowym składzie bytomian wybiegli jedynie Mateusz Mika, Kamil Banaś, Przemysław Szkatuła i Kamil Białkowski, a obok nich pojawiło się aż siedmiu debiutantów.

Odmieniona ekipa Jacka Trzeciaka zaprezentowała dużą konsekwencję taktyczną, zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania. Długo mądrze się broniła, a kiedy już piłkarze Termaliki dochodzili do sytuacji strzeleckich na posterunku stawał Mika. W ofensywie bytomskiej drużyny z kolei prym wiódł aktywny Dawid Jarka, który usiłował nękać broniącego niecieczańskiej bramki Sebastiana Nowaka.

To piłkarze drużyny z Niecieczy byli jednak przed przerwą bliżsi objęcia prowadzenia. W 34. minucie gry po próbie strzału sprzed linii pola karnego w wykonaniu Piotra Ceglarza piłka ugrzęzła w gąszczu nóg piłkarzy obu drużyn, dopadł jej Dariusz Pawlusiński, ale po raz kolejny na wysokości zadania stanął golkiper gości.

Piłkarze Termaliki zabrali się do roboty w drugiej połowie meczu. Od 53 - 63 minuty zaaplikowali Polonii Bytom trzy gole i wszystko było jasne . Trzy punkty pozostały w Niecieczy a podopieczni trenera Moskala powrócili na drugie miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącej Floty Świnoujście tracą tylko 2 punkty.

Sandecja "na czerwono" w Bydgoszczy

Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:1)

0:1 - Paweł Giel 4'

1:1 - Kamil Drygas 5'

2:1 - Michał Płonka 72'

3:1 - Paweł Abbott 89'

Dwie czerwone kartki, kilka poprzeczek oraz cztery bramki. Tak ciekawie wyglądał właśnie początek rundy wiosennej I ligi na stadionie w Bydgoszczy.
Tylko początek był obiecujący dla sądeczan. szybkie wyrównanie uspokoiło gospodarzy, a czerwone kartki dla Bembenka i Mroza przesądziły o porażce Sandecji.

Składy:
Zawisza Bydgoszcz : Wojciech Kaczmarek - Łukasz Nawotczyński, Łukasz Skrzyński, Kamil Drygas, Piotr Petasz, Michał Masłowski (79' Wahan Geworgian), Hermes (90' Matej Nather), Michał Płonka, Jakub Wójcicki (75' Tomasz Ostalczyk), Paweł Abbott, Daniel Mąka.
Sandecja Nowy Sącz : Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Arkadiusz Czarnecki, Adam Mójta, Sebastian Duda, Piotr Kosiorowski (75' Jozef Certik), Piotr Mroziński, Maciej Bębenek, Paweł Nowak, Piotr Giel (54' Maciej Górski), Patryk Tuszyński (46' Wojciech Mróz).
Żółte kartki : Piotr Petasz (Zawisza) oraz Sebastian Duda, Adam Mójta, Maciej Bębenek, Paweł Nowak, Marcin Cabaj (Sandecja).
Czerwone kartki : Maciej Bębenek /43', za drugą żółtą/, Wojciech Mróz /60', za faul) (obaj Sandecja).
Sędzia : Tomasz Wajda (Żywiec).

Zwycięstwo widziane ...zza ogrodzenia
Kolejarz Stróże - GKS Tychy 2-1
1:0 - Maciej Kowalczyk 39'

2:0 - Krzysztof Markowski 70'

2:1 - Marcin Ściański 90+3'

Kolejarz Stróże wygrał z GKS-em Tychy 2:1 w pierwszym meczu rundy wiosennej . Bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Kowalczyk w 39 minucie i Krzysztof Markowski w 70. Dla gości gola strzelił w 93 minucie Marcin Ściański. Całe spotkanie rozegrano bez udziału kibiców. Klub nie dopełnił formalności związanych z zamontowaniem nowego systemu elektronicznego przy bramkach wejściowych na stadion i nie otrzymał pozwolenia na organizację imprezy masowej. Kibice podziwiali mecz zza stadionowego ogrodzenia.
Składy:
Kolejarz Stróże: Konrad Forenc - Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Cheikh Tidiane Niane, Dariusz Walęciak, Janusz Wolański, Marcin Stefanik, Łukasz Bocian, Marcin Adamek (63' Kamil Kurowski), Kamil Nitkiewicz (46' Rafał Pietrzak), Maciej Kowalczyk (81' Michał Gryźlak).
GKS Tychy: Piotr Misztal - Maciej Mańka, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Mateusz Mączyński, Piotr Rocki, Ivica Zunić, Mateusz Bukowiec, Bartłomiej Babiarz (76' Damian Czupryna), Adrian Chomiuk (61' Damian Szczęsny), Jakub Bąk (61' Marcin Ściański).
Żółte kartki: Kamil Nitkiewicz, Dariusz Walęciak, Maciej Kowalczyk, Rafał Pietrzak (Kolejarz) oraz Maciej Mańka, Ivica Zunić, Damian Szczęsny (GKS).
Czerwone kartki: Dariusz Walęciak (Kolejarz) /za dwie żółte, 78'/ oraz Mateusz Bukowiec (GKS) /za faul, 25'/.
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).