• A
  • A

Wielki sukces koszykarek Wisły CanPack

• Sport
  • date_range Wtorek, 2013.02.19 19:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )
Koszykarki "Białej Gwiazdy" wygrały wyjazdowy mecz z Bourges Basket 57:54. Tina Charles daje zwycięstwo krakowiankom dwie sekundy przed końcem zawodów!

Bourges Basket - Wisła CanPack Kraków 54:57 (20:8,8:15,12:17,14:17)

Wyjściowa piątka Wisły: A.De Mondt (10), P.Pawlak (14), D.Horti, K.Krężel. T.Charles (24) oraz J.Żurowska (9), D.Mieloszyńska.

Gospodynie zaczynają od dwóch udanych rzutów (2+3) i po minucie prowadzą 5:0. Niecelne rzuty Charles i Krężel.Trzeba będzie "gonić" siedmiopunktową stratę. Zaczyna Tina Charles. Pierwsza zmiana w Wiśle - J.Żurowska za D.Horti. Zaczyna od celnego rzutu za 2 punkty, ale odpowiedź rywalek jest błyskawiczna. D Mieloszyńska za Krężel. Po niespełna 6 minutach jest jednak 4:15 i trener Hernandez prosi o czas. Niecelne rzuty Charles, De Mondt (za trzy). W ostatbnich 150 sekundach krakowianki nie trafiają ani raz. Pierwsza kwarta przegrana różnicą 12 punktów. Gospodynie dominuja pod tablicami. Mają w pierwszej kwarcie 12 zbiórek, przy siedmiu wiślaczek. Skuteczność rzutów Wisły, to tylko 18,8% (3 z 16).

II kwarta .Akcją 2+1 zaczyna T. Charles. Dokłada 2 punkty po ofensywnej zbiórce, po nieudanym rzucie Mieloszyńskiej. O czas prosi trener Bourges. Gospodynie w końcu trafiaja. Przy stanie 13:22 Krężel wchodzi za De Mondt. Horti wraca na boisko, zastępując Żurowską, która wcześniej dorzuciła 2 pkt. Znów 2 minuty przestoju Wisły (bez punktu). Po stracie piłki przez P.Pawlak o czas prosi trener Wisły CanPack.Wreszcie "trójka" wiślaczek. Trafia De Mondt. (Pierwsza udana próba z pięciu). Po dwóch puntach T.Charles strata krakowianek topnieje do 6 punktów. Wraca do gry Żurowska za Horti. Pawlak za trzy w ostatniej sekundzie II kwarty! Pięć punktów straty przed drugą połową meczu. Nadal utrzymuje się przewaga Francuzek w grze na tablicach.

III kwarta. Przez półtorej minuty żadnej z drużyn nie udaje się trafic do kosza. Pierwsza robi to J.Żurowska. De Mondt doprowadza do jednopunktowej tylko straty! Belgijka próbuje rzutem za 3 wyprowadzić Wisłę na prowadzenie, ale nie trafia. Udaje się to T.Charles! Francuzki są bez punktu przez 4 i pół minuty gry! C Dumerc trafia za 3. Zaczyna się walka!!! Półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty pierwszy raz dwupunktowa przewaga Wisły CanPack. Ostatecznie jednak po trzech kwartach remis!

IV kwarta. Na początek De Mondt.Poprawia T.Charles. Są 4 punty przewagi! K.Krężel pięknie blokuje rzut rywalek pod własnym koszem, ale za chwile łapie czwarty faul. Tina Charles podwyższa przewagę do 6 pkt. Rywalki nie odpuszczają. Wisła przez dwie minuty z zerowym kontem. Double-double T.Charles. T Charles blokuje rzut za trzy, ale sama trzykrotnie nie trafia za dwa. Trener Hernandez prosi o czas. Do końca meczu 5 minut 44 sekundy. Francuzki za trzy! Już tylko punkcik przewagi. To już ponad 4 minuty gry Wisły bez zdobytego punktu. W końcu trafia T.Charlec, ale rywalki też. Kolejne punkty P.Pawlak. Tym razem dwa. Strata T.Charles - Francuzki doprowadzają do remisu. 2 minuty 51 sekund do końca meczu.Znowu P.Pawlak. Znaczy kapitan! jeszcze 110 sekund. J.Żurowska podwyższa!!! Trener Bourges bierze czas. Jeszcze 70 sekund... Gospodynie trafiają dwa razy z wolnych. Dwa punkty przewagi. 47 sekund do końca. 11 sekund do końca. Jeszcze jeden czas dla Bourges. 4 sekundy przed końcem - jednak remis. Celine Dumerc. 2 sekundy - TINA CHARLES 2+1!!!