Val di Fiemme:Stracone szanse Kowalczyk i Stocha

• date_range Sobota, 2013.02.23 14:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
W biegu łączonym trzy medale zdobyły Norweżki. Najszybsza była Marit Biergen. Mimo niepowodzenia, kibice z Kasiny Wielkiej cały czas liczą na medal Justyny Kowalczyk.Na skoczni w Predazzo Kamil Stoch drugi.. po pierwszej serii, ale ostatecznie ósmy.

Posłuchaj kibiców z rodzinnej miejscowości Kowalczyk - Kasiny Wielkiej
Kasina wielka

Val di Fiemme na razie nieszcześliwe dla Polaków. Biało -czerwoni pozostają bez medalu na narciarskich Mistrzostwach Swiata
Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu łączonym podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym rozgrywanych we włoskiej miejscowości Val di Fiemme.

Po pierwszej części biegu łączonego - 7,5 km techniką dowolną - Kowalczyk była druga . Czołową grupę dziesięciu biegaczek prowadziła Finka Kerttu Niskanen.

W drugiej części biegu mocno zaatakowały Norweżki i przez większą część biegu techniką dowolną na czele biegły aż cztery reprezentantki tego kraju oraz Polka.

Na kilometr przed metą z czołowej piątki oderwały się Marit Bjoergen i Therese Johaug. na finiszu finiszu szybsza okazała się Bjoergen. Trzecie miejsce wywalczyła kolejna Norweżka - Heidi Weng. Kowalczyk zakończyła bieg na piątym miejscu ze stratą ponad 27 sekund do Bjoergen.

Justyna Kowalczyk nie robiła z tragedii z piątego miejsca w w biegu łączonym podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym rozgrywanych we włoskiej miejscowości Val di Fiemme. Polka zaraz po biegu stwierdziła, że dziś dała z siebie wszystko, ale rywalki po prostu były lepsze.

Po dwóch startach w tegorocznych mistrzostwach świata Kowalczyk, wbrew oczekiwaniom kibiców - nie zdobyła jeszcze medalu. Do tej pory była szósta w sprincie i piąta w biegu łączonym.

Kornelia Kubińska była 23., Agnieszka Szymańczak zajęła 27. miejsce, a Paulina Maciuszek dobiegła do mety na 28. pozycji.

Niewykluczone, że Justyna Kowalczyk nie pobiegnie we wtorkowym biegu na 10 kilometrów technika dowolna.

Szansa na medal była wielka, także na skoczni w Predazzo.
W konkursie skokow na obiekcie o punkcie normatywnym 106 m Kamil Stoch zajął ósme miejsce, choć po pierwszej serii był drugi.
Mistrzem świata został Norweg Anders Bardal.
Wicemistrzem Austriak Gregor Schlierenzauer, brąz zdobył Słoweniec Peter Prevc. Maciej Kot był 11., Piotr Żyła - 23., a Dawid Kubacki - 31.