Urszula Radwańska lubi Tokio

• date_range Wtorek, 2012.09.25 07:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:55 )
Krakowianka pokonała Ivanovic po pasjonującym meczu . Jest w III rundzie turnieju.

Krakowianka - Urszula Radwańska wygrała z byłą liderką rankingu tenisistek Serbką Aną Ivanovic 3:6, 6:4, 6:2 w drugiej rundzie turnieju rangi WTA Tour Premier na twardych kortach w Tokio .Pasjonujący pojedynek trwał godzinę i 58 minut. .
W pierwszej partii Ula była jeszcze nieco spięta , co sprawiło, że została przełamana juz na początku partii.Z czasem jednak odnalazła rytm gry i wygrywała zarówno dłuższe wymiany, jak i sytuacyjne piłki pod siatką.Publiczność wyraźnie trzymająca stronę niżej klasyfikowanej Polki reagowała entuzjastycznie .W drugim secie Radwańska potrafiła wygrać kluczowego gema przy stanie 5-5 i serwisie rywalki, by zamknąc pewnie seta.
W trzecim była już zawodniczką panującą na korcie.
Dzisiaj do obrony tytułu wywalczonego przed rokiem rozpocznie jej starsza siostra Agnieszka (nr 3.). W swoim pierwszym meczu, w drugiej rundzie
(w pierwszej miała wolny los), zmierzy się z innym byłym numerem jeden na świecie - Serbką Jeleną Jankovic. Będzie to ich piąty pojedynek. Trzy ostatnie na twardej nawierzchni wygrała Polka, a przegrała tylko za pierwszym razem na ziemnym korcie.