Uhonorowanie legendy, hat-trick Kapicy i kolejna cenna wygrana Unii

Re-Plast Unia wygrała w Tychach 3:2, a Comarch Cracovia pokonała Podhale Nowy Targ 7:4, 3 gole zdobył Damian Kapica, ale była też wyjątkowa chwila dla Rudolfa Rohaczka. Czeski szkoleniowiec został oficjalnie pożegnany, a także uhonorowany za 19 lat pracy na ławce trenerskiej Pasów.

Kibice w Krakowie zobaczyli świetny mecz Krakowiaków i Górali, bramek było sporo, stan meczu zmieniał się od 4:0 przez 4:3 do 7:4, a fani byli też świadkami efektownej bójki Szymona Bieńka z Jeanem Dupuy. Ale przede wszystkim były podziękowania za prawie 20 lat pracy trenerskiej z zespołem Pasów dla Rudolfa Rohaczka.

Rudolf Rohaczek pełnił funkcję trenera pierwszej drużyny Comarch Cracovii od listopada 2004 roku. Za jego czasów Pasy wywalczyły siedem złotych medali, cztery srebrne oraz dwa brązowe. Krakowianie zdobyli też trzy Puchary, trzy Superpuchary Polski i jako pierwszy polski zespół wygrali rozgrywki Pucharu Kontynentalnego.

Posłuchaj Rudolfa Rohaczka

Comarch Cracovia – Podhale Nowy Targ 7:4 (4:1, 2:2, 1:1).

Bramki: 1:0 Maciej Kruczek (10), 2:0 Damian Kapica (13), 3:0 Jakub Bukowski (15), 4:0 Damian Kapica (17), 4:1 Andrij Denyskin (19), 4:2 Filipp Pangiełow-Jułdaszew (27), 4:3 Bartłomiej Neupauer (29), 5:3 Johan Lundgren (35), 6:3 Damian Kapica (37), 6:4 Dmitrij Załamaj (46), 7:4 Hannes Johansson (52)

Kary: Cracovia - 31 w tym Szymon Bieniek kara meczu 20+5 minut; Podhale - 39 w tym Jean Dupuy kara meczu 20+5 minut. Widzów: 1 128.

W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą tercją odbyła się uroczystość pożegnania Rudolfa Rohaczka, który przez blisko 20 lat był trenerem Cracovii. Kibice wywiesili flagę z napisem "Rudi Rohaczek dziękujemy".

GKS Tychy - Re Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 2:2, 0:1).

Bramki: 0:1 Erik Ahopelto (24), 1:1 Mark Viitanen (26), 2:1 Rasmus Heljanko (28), 2:2 Ville Heikkinen (36), 2:3 Anton Holm (46).

Kary: GKS - 4; Unia - 8 minut. Widzów 1 900.

JKH GKS Jastrzębie - Texom STS Sanok 6:3 (3:0, 0:1, 3:2).

Bramki: 1:0 Szymon Kiełbicki (3), 2:0 Michał Zając (11), 3:0 Taneli Ronkainen (14), 3:1 Eric Henderson (21), 3:2 Bartosz Florczak (41), 3:3 Dawid Musioł (42), 4:3 Zdenek Kral (46), 5:3 Mark Kaleinikovas (46), 6:3 Maciej Urbanowicz (51).

Kary: JKH GKS - 12; STS - 16 minut. Widzów 540.

KH Energa Toruń - EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).

Bramki: 0:1 Dominik Nahunko (32), 0:2 Roman Szturc (47).