Termalika w doliczonym czasie ratuje remis z Zawiszą!

• date_range Sobota, 2012.11.03 20:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:57 )
Drugi zespół w tabeli zremisował z przedsezonowym faworytem rozgrywek, drużyną Zawiszy Bydgoszcz. Najbardziej z wyniku cieszy się... Cracovia.

Niecieczanie atakowali bramkę rywala od pierwszych minut meczu, ale albo brakowało im skuteczności, albo na posterunku była obrona Zawiszy. Przed meczem jasno do zrozumienia jakiego wyniku oczekują, dali swoim pilkarzom kibice Bydgoszczan. Przyniosło to efekt w 26 minucie spotkania, gdy bramkę dla Zawiszy zdobył Michał Makuch, który dostał piłkę od Drygasa i pięknie strzelił zza pola karnego w okienko bramki Termaliki.
Zdobyty gol podziałał na pilkarzy Zawiszy mobilizująco, bo gospodarze do końca połowy szturmowali bramkę Sebastiana Nowaka jeszcze parokrotnie. Bardzo aktywny był Paweł Zawistowski, który kilka razy genialnie obsłużył swoich kolegów. Ci jednak na szczęście dla Termaliki byli nieskuteczni.

W drugiej części meczu tempo mocno zmalało. Dogodne okazje w końcówce stworzyła sobie Termalica. W 83. i 87. minucie meczu jeszcze nie dała rady pokonać Kaczmarka, ale skuteczne ataki przyniosły bramkę w doliczonym czasie gry. Dobitkę kąśliwego strzału jednego z zawodników Termaliki zamienił na gola Michał Nalepa. Do końca meczu trwał napór zawodników z Niecieczy na bramkę gospodarzy, ale wynik nie uległ już zmianie.

Za remis drużynie Termaliki powinna podziękować Cracovia, która dzięki temu o punkt wyprzedziła Niecieczan i wróciła do strefy premiowanej awansem. Powoli od grupy "pościgowej" za liderem z wyspy Uznam, oddala się Zawisza, który nie potrafi wygrać od 29 września.