Rywal Brukbetu Termaliki Nieciecza w 6. kolejce spotkań na zapleczu ekstraklasy nie należy do „ulubionych” przeciwników niecieckich Słoni. Na stadionie w Niecieczy częściej do tej pory zwycięstwami cieszyli się właśnie piłkarze z Płocka, niż gospodarze. Ale dziś zespół pod wodzą trenera Marcina Brosza zgarnął całą pulę i jest nadal liderem tabeli.

Środowy mecz rozpoczął się od błyskawicznej, już w 80. sekundzie meczu, bramkowej zdobyczy drużyny z Płocka, ale akcja dająca to prowadzenie wyprowadzona została po faulu na piłkarzu gospodarzy, więc po analizie VAR, gol nie został uznany.

Co się odwlecze… W 37. minucie nie było już żadnych wątpliwości. W dodatku gospodarze w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału. Ale druga część zawodów, to Termalica odmieniona! W 54. minucie był remis po strzale Kacpra Karaska. Od 58. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Dawida Niepsuja. A mimo to po strzale Dominika Kuna Wisła wyszła na prowadzenie. Cieszyła się nim jednak tylko cztery minuty. Z karnego wyrównał Andrzej Trubeha. A potem w roli głównej był już tylko Kacper Karasek. 22-latek jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Kibice w Niecieczy byli świadkami niezwykle ciekawego widowiska.

BrukBet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 4:2 (0:1)

Bramki: 37. Jorge Jimenez 1:0, 54. Kacper Karasek 1:1, 72. Dominik Kun 1:2, 76. Andrzej Trubeha (karny) 2:2, 88. Kacper Karasek 3:2, 90+1. Kacper Karasek 4:2

Bruk-Bet Termalica: Adrian Chovan - Taras Zawijśkyj (46. Damian Hilbrycht), Lukas Spendlhofer (57. Andrij Dombrowśkyj), Gabriel Isik, Artem Putiwcew (63. Bartosz Farbiszewski), Maciej Wolski - Noah Mrosek (57. Igor Strzałek), Maciej Ambrosiewicz, Kacper Karasek - Morgan Fassbender (46. Andrzej Trubeha), Kamil Zapolnik.

Wisła: Maciej Gostomski - David Niepsuj, Marcus Haglind-Sangre (64. Przemysław Misiak), Andrias Edmundsson (89 Maciej Famulak), Bojan Nastić, Oskar Tomczyk (76. Ksawery Kukułka) - Jorge Jimenez, Dani Pacheco, Dominik Kun - Dawid Kocyła (46. Krystian Pomorski), Piotr Krawczyk (64. Łukasz Sekulski).

żółte kartki: Fassbender, Zapolnik - Niepsuj, Misiak.
czerwona kartka: Niepsuj (59. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).