Wiadomo było, że czerwona kartka nie będzie jedyną karą dla Ołeksija Dytiatjewa, który w meczu Pucharu Polski w brutalny sposób zaatakował jednego z rywali. Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała, że Ukrainiec będzie pauzował przez cztery mecze.Przypomnijmy, że w czwartkowym meczu Pucharu Polski Cracovia mierzyła się z Zagłębiem Lubin. Lubinianie nie dali szans ekipie Michała Probierza i wygrali 3:0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie i wydawało się, że  w drugiej za wiele emocji już nie będzie. Były, ale niestety te negatywne. W 59. minucie Dytiatjew w bardzo brutalny i  groźny dla  zdrowia rywala sposób , zaatakował wychodzącego z kontratakiem Jarosława Kubickiego. Sędzia bez zastanowienia wyrzucił go z boiska.

Ukrainiec jeszcze  dyskutował  o swej nie/winie...Chyba  do czasu , aż obejrzał powtórkę!