Tym razem miano "Sportowców Tygodnia" wędruje do naszych skoczków narciarskich, którzy po raz pierwszy w historii zdobyli medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. To spodobało się 72% głosów. Drugie miejsce dla Roberta Kubicy, który został testowym kierowcą Williamsa. Ta propozycja zyskała 17% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 11% głosów - znalazła się Justyna Kowalczyk, która w ostatnim starcie przed igrzyskami olimpijskimi zajęła ósme miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata.

Nasze nominacje:

Drużyna Skoczków - tego w polskim skokach narciarskich jeszcze nie było. Biało-Czerwoni po raz pierwszy w historii zdobyli medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Polacy przegrali tylko z Norwegami i Słoweńcami. Dodatkowo mistrzostwa dały nam jeszcze srebro w konkursie indywidualnym dla Kamila Stocha.

Robert Kubica - po medialnej wielomiesięcznej telenoweli krakowianin został testowym (trzecim) kierowcą Williamsa. Niektórzy powiedzą, że miało być lepiej, że miał być kierowcą, który będzie walczył o punkty podczas weekendów wyścigowych... jednak biorąc pod uwagę koszmarny wypadek jakiego Kubica doznał w 2011 roku, jego powrót do świata F1 jest wielkim sukcesem. A co będzie dalej... czas pokaże...

Justyna Kowalczyk - w ostatnim starcie przed igrzyskami olimpijskimi nasza najlepsza biegaczka zajęła 8. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata. To drugi najlepszy wynik Polki w tym sezonie. Na początku grudnia była siódma w sprincie stylem klasycznym.