Tym razem miano Sportowca Tygodnia wędruje do Renaty Knapik-Miazgi, która razem z drużyną polskich szpadzistek zdobyła brązowy medal podczas szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. Ten wyczyn dał jej 45% głosów. Drugie miejsce dla Michała Haratyka - kulomiota, który poprawił rekord życiowy o 35 cm. Na krakowianina zagłosowało 25% osób. Trzecie miejsce ex aequo - z wynikiem 15% głosów - dla skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego i pływaka Wojciecha Wojdaka.

Michał Haratyk - AZS AWF Kraków, lekkoatletyka - Krakowski kulomiot poprawił rekord życiowy o 35 cm. W Białymstoku został Mistrzem Polski wynikiem 21,53, a nad Bałtykiem reprezentant AZS AWF Kraków uzyskał - i to dwa razy - 21,88.

Wojciech Wojdak - pływanie - Pływak z Brzeska zdobył w Budapeszcie srebrny medal mistrzostw świata na 50-metrowym basenie w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym! W finale 1500 metrów

Dawid Kubacki - Wisła Zakopane, skoki narciarskie - Zakopiańczyk wygrał w sobotę konkurs indywidualny Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Hinterzarten. Powtórzył sukces z inauguracyjnych zawodów indywidualnych z Wisły sprzed dwóch tygodni. W klasyfikacji generalnej ma 70 punktów przewagi nad drugim Maciejem Kotem.

Renata Knapik-Miazga - szpada, Wisła Kraków - Drużyna polskich szpadzistek zdobyła brązowy medal podczas szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. W decydującym meczu biało-czerwone pokonały Koreę Południową 33:28.