Przygotowania Białej Gwiazdy do nowego sezonu pod wodzą trenera Franciszka Smudy rozpoczęte. W pierwszych 45 minutach drużyna, która można określić jako pierwszy zespół Białej Gwiazdy, bez problemów wygrała z zespołem z Wągrowca aż 4:0. Ale podziękowania należą się w dużym stopniu zawodnikom Nielby, którzy zaliczyli trafienia samobójcze przy dwóch pierwszych bramkach. Potem już za zdobywanie bramek wzięli się podopieczni Smudy. Gole strzelili Rafał Boguski oraz Patryk Małecki. Ten pierwszy z bliska nie dał szans bramkarzowi, Małecki zaś uderzył bardzo mocno pod poprzeczkę.

W drugiej połowie na boisko wyszedł zupełnie zmieniony zespół Wisły i niestety zmienił się też obraz gry. Nielba strzeliła aż trzy bramki i omal nie doprowadziła do remisu.

To pierwszy z pięciu zaplanowanych na czas pobytu w Grodzisku Wielkopolskim sparingów Wisły. Kolejnymi rywalami krakowian będą: Zawisza Bydgoszcz (26 czerwca), Omonia Nikozja (30 czerwca) i Lech Poznań (3 lipca). W drodze powrotnej krakowianie zmierzą się w Katowicach z GKS-em (6 lipca).
Nielba Wągrowiec - Wisła Kraków 3:4 (0:4)

Skład Wisły:
I połowa: Bieszczad - Stolarski, Jovanović, Głowacki, Bunoza -Sarki, Garguła, Wilk, Chrapek, Małecki - Boguski