W ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów na stadionie krakowskiego AWF-u doczekaliśmy się złotego medalu dla krakowskiego zawodnika. Marlena Morton z Wawelu wygrała rywalizację w biegu na 100 metrów przez płotki poprawiając wynikiem 14,31 sekundy swój rekord życiowy.

W trzecim dniu mistrzostw trójka zawodników po raz drugi stanęła na najwyższym stopniu podium: Patrycja Wyciszkiewicz, Sofii Ennaoui oraz Maciej Bielawiec i Mateusz Bak. Patrycja Wyciszkiewicz powtórzyła sukces sprzed roku wygrywając po biegu na 400 m również 200 m (24.05). Na dystansie 1500 m drugi tytuł na tych mistrzostwach dla Sofii Ennaoui (a czwarty w tym roku – wygrała w hali i przełaje). Bieg na dystansie 1500 m przyniósł rywalizację dwóch złotych medalistów tych mistrzostw, Mateusza Baka (3000m) i Dominika Czaji (800m). Zwyciężył o niespełna półtora metra Mateusz (3:52.05). Z kolei Maciej Bielawiec po wygraniu przeszkód był najszybszy także na 5000 m (14:56.72).