Mocnym akcentem rozpoczęła się 1. runda piłkarskiego Pucharu Polski, bowiem już na starcie z rozgrywkami pożegnały się dwa zespoły ekstraklasy - wicelider Cracovia po porażce z Sandecją Nowy Sącz i Lechia Gdańsk wyeliminowana przez Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Zespół z Krakowa świetnie radzi sobie w lidze, ale w starciu z liderem 4. grupy 3. ligi (czwarty poziom rozgrywek) doznał sensacyjnej porażki. Przesądziła o tym bramka zdobyta w końcówce dogrywki przez Jakuba Wilczyńskiego.

Wcześniej ten zawodnik otworzył w 56. minucie wynik meczu, ale to Cracovia była bliska awansu po trafieniach Virgila Ghity i Ajdina Hasica. Gdy wydawało się, że właśnie tak się stanie, w 3. minucie doliczonego czasu gry do dogrywki doprowadził Piotr Kowalik. Jedną z nielicznych w niej groźnych akcji przeprowadzili gospodarze, Peter Kolesar podał do Wilczyńskiego, a ten głową pokonał bramkarza Cracovii.

Triumfu piłkarzy prowadzonych przez trenera Łukasza Mierzejewskiego nie mogli niestety z trybun obejrzeć miejscowi kibice, bowiem stadion w Nowym Sączu nie jest jeszcze gotowy na ich przyjęcie.

1. runda piłkarskiego Pucharu Polski: Sandecja Nowy Sącz – Cracovia Kraków 3:2 (2:2, 0:0). Awans: Sandecja.

Bramki: 1:0 Jakub Wilczyński (56), 1:1 Virgil Ghita (81-głową), 1:2 Ajdin Hasic (85), 2:2 Piotr Kowalik (90+3), 3;2 Jakub Wilczyński (117-głową)

Żółta kartka – Sandecja: Tomasz Kołbon, Rafał Wolsztyński, Przemysław Skałecki, Wiktor Kłos, Jakub Wilczyński, Martin Polacek; Cracovia: Filip Rózga, Otar Kakabadze, Mikkel Maigaard, Patryk Sokołowski.

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko). Mecz bez udziału publiczności.

*****************************

Piłkarze GKS-u Katowice zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski. W I rundzie beniaminek ekstraklasy wygrał na wyjeździe z liderem tabeli pierwszej ligi - Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 2:1 (1:1).

Już w trzynastej minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy - Arkadiusz Kasperkiewicz. Sześć minut poźniej goście objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Jaroszka. Tuż przed przerwą wyrównał Kacper Karasek (45'). Zwycięską bramkę dla katowiczan w 66. minucie zdobył Jakub Antczak.

1. runda Pucharu Polski: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice 1:2 (1:1). Awans: GKS Katowice.

Bramki: 1:0 Bartosz Jaroszek (19), 1:1 Kacper Karasek (45-wolny), 1:2 Jakub Antczak (66).

Żółta kartka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Lukas Spendlhofer; GKS Katowice: Borja Galan, Mateusz Marzec.

Czerwona kartka – Bruk-Bet Termalica: Arkadiusz Kasperkiewicz (13-faul).

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa). Widzów: 2 391.