Przełamanie Cracovii! Lechia pokonana

• date_range Środa, 2013.12.04 16:02 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:27 )
Piłkarze Pasów przerwali serię czterech spotkań bez zwycięstwa i pokonali na włąsnym stadionie Lechię Gdańsk 2-1. Obie bramki dla Cracovii zdobył Milos Kosanović, ale krakowianom pomogli goście, którzy po kończyli mecz w "dziewiątkę".

Cracovia - Lechia Gdańsk

CRACOVIA -LECHIA 2-1 (0-0)

Po dotkliwych porażkach u siebie z Lechem i na wyjeździe z Ruchem, Pasy oczekiwały na przełamanie i zdobycie kompletu punktów przed własną publicznością. Serię czterech spotkań bez wygranej krakowianie próbowali przerwać w konfrontacji z sąsiadującą w ligowej tabeli Lechią Gdańsk. Podobnie jak w spotkaniu w Chorzowie, dwie bramki strzelił Milos Kosanović, ale tym razem trafienia te dały Cracovii 3 punkty.

Spotkanie drużyn aspirujących do bezpiecznej pozycji w "grupie mistrzowskiej" nie zgromadziło wielu fanów. Ci, którzy w zimny, późno-jesienny wieczór nie zdecydowali się zawitać na stadion przy ulicy Kałuży, w pierwszej połowie nie mieli czego żałować. Cracovia standardowo już zdominowała rywala pod względem posiadania piłki, ale ataki w "barcelońskim" stylu odbijały się od zasieków obronnych ekipy prowadzonej przez Michała Probierza. W ciągu 45 minut tylko dwie okazję zasługiwały na uwagę: w dziesiątej minucie po podaniu z głębi pola groźny strzał z pierwszej piłki w powietrzu oddał Grzelczak, ale futbolówkę pewnie wyłapał Pilarz. W odpowiedzi minutę później , po serii dryblingów i płaskim dośrodkowaniu Zejdlera na lewym skrzydle, z 16 metrów potężny strzał oddał Boljević. Piłkę zmierzającą do siatki przy słupku bramki odbił instynktownie Bąk.

W drugiej połowie obaj trenerzy zdecydowali się na wprowadzenie zmienników. Na placu gry po nieobecności w dwóch spotkaniach pojawił się wracający do pełnej dyspozycji po kontuzji Saidi Ntibazonkiza. Trener Probierz na murawę posłał gwiazdę swojego zespołu Japończyka Daisuke Matsuiego. na efekty nie trzeba było czekać długo. W 57. minucie blisko otwarcia wyniku był Bojlević, ale po jego groźnym dośrodkowaniu z 40 metrów futbolówka minęła słupek.

W 64 minucie o pomyłce nie było już mowy, a wspaniałą bramkę, po sprincie od pola karnego do pola karnego zdobył Milos Kosanović. Serb uderzeniem z linii pola karnego nie dał bramkarzowi Lechii żadnych szans. Pop golu do ataku zabrali się goście. W 70 minucie Matsui z 5 metrów , z pierwszej piłki nie potrafił pokonać Pilarza, ale pięć minut później po dośrodkowaniu Pazio i uderzeniu głową Wiśkiewskiego, golkiper "Pasów" zmuszony był już wyciągać futbolówkę z bramki .

Radość gości z remsiu nie trwała jednak długo. W 77 minucie w pole karne z piłką wpadł Dawid Nowak i będąc w sytuacji strzeleckiej został wycięty przez Deleu. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości- karny i czerwona kartka dla zawodnika Lechii. Strzał z 11. metrów znów pewnie wykonał Kosanović, trafiając do siatki już po raz szósty w tym sezonie. Chwilę później grający w "dziesiątkę" goście stracili kolejnego zawodnika. Wychodzącego z kontrą Machaja sfaulował ostro Danielewicz. Reakcja gdańszczanina była jednak cokolwiek niewspółmierna. Zdenerwowany gracz Lechii dwukrotnie kopnął Danielewicza w plecy i po chwili był już w drodze do szatni.

W końcówce Cracovia dwukrotnie była bliska podwyższenia prowadzenia, ale najpierw do bramki z 4 metrów nie trafił Nowak, a po chwili bezmyślny egoizm Saidiego sprawił, że zamiast podania do zupełnie niepilnowanego przed bramką Nowaka , Burundyjczyk przegrał drybling z ostatnim obrońcą.

Cracovia pokonała Lechię i na dwie kolejki przed zimową przerwą zajmuje w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 27 punktów. Kolejny mecz krakowianie zagrają u siebie w poniedziałek. Rywalem "Pasów" będzie Zagłębie Lubin

'80 Milos Kosanovic /karny/ (2-1)
Skład Cracovii: Pilarz, Kuś-żk, Żytko, Kosanović, Marciniak, Straus('57 Kita), Zejdler('65 Danielewicz-żk), Dąbrowski, Bernhardt('46 Ntibazonkiza), Nowak, Boljević

Skład Lechii: Bąk, Deleu-cz.k, Janicki, Madera, Oualembo, Frankowski('70 Pazio), Dawidowicz, Zyska('46 Matsui-żk), Machaj-cz.k, Wiśniewski('89 Bieniuk), Grzelczak

'90:00+3 Koniec meczu! Cracovia przerywa serię słabych meczów na własnym stadionie i pokonuje wykartkowaną Lechię 2-1!

'90:00+3 Ntibazonkiza wychodził z Nowakiem na osamotnionego Maderę, ale Burundyjczyk nie zdecydował się na podanie do napastnika i przegrał pojedynek z obrońcą Lechii

'90:00+1 To powinien być gol! Marciniak nie trafia do bramki z 3 metrów!

'89 Zmiana w ekipie Lechii. Wiśniewskiego zastępuje Bieniuk

'87 Rzut wolny Wiśniewskiegow pole karne. Pewnie piąstkuje Pilarz!

'83 Taktyczny faul Danielewicza na wychodzacym z kontrą Machaju. Faulowany zawodnik nie potrafił powstrzymać nerwów i kopnął gracza Pasów. Danielewicz dostał żółta kartkę, Machaj- czerwoną. Lechia ostatnie minuty meczu zagra w dziewiątkę

'81 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Kosanović pewnym strzałem po ziemi w lewy róg pokonuje Bąka z 11 metrów

'79 Rzut karny i czerwona kartka dla Deleu! Faulowany w polu karnym był Dawid Nowak

'77 Potężne uderzenie Boljevicia z dystansu minimalnie nad poprzeczką!

'75 GOL! Niepilnowany w polu karnym Wiśniewski odbija głową piłkę wrzuconą z lewego skrzydła przez Pazio i trafia do bramki obok zaskoczonego Pilarza

'74 Nieporozumienie Madery i Oualembo po prawej stronie i piłkę przejmuje Dąbrowski.Zawodnik Pasów nie miał jednak miejsca na oddanie strzału

'72 Po 70 minutach spotkania "Pasy" mają 65-procentowe posiadanie piłki.

'70 Groźnie pod bramką Pasów! Pazio wyłożył Matsiuemu piłkę na 5 metr, ale Japończyk uderzył wprost w ręce Pilarza!

'65 Ostatnia zmiana w drużynie Pasów. Na boisku pojawił się Danielewicz, który zmienił Zejdlera

'64 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Milos Kosanović przejął piłkę pod własnym polem karnym i nieatakowany pobiegł przed siebie i z 20 metrów uderzył potężnie na bramkę Bąka, nie dając golkiperowi Lechii żadnych szans. Piąty gol Serba!

'61 Nowak przegrywa pojedynek w polu karnym z Oualembo.

'58 Z kontrą wychodzi Zejdler, ale jest faulowany przez Matsiuego. Japończyk otrzymuje żółtą kartkę

'57 Piłka do dośrodkowaniu Boljevicia z 40. metrów o kilkadziesiąt centymetrów mija dalszy słupek bramki Lechii. Fatalnie tor lotu obliczył Bąk , a jego wyjście na przedpole niemal spowodowało utratę bramki przez gości

'54 Koszmarny błąd Żytki ! Podanie przez środek do Kosanoicia było zbyt słabe i przejął ją Grzelczak. Pasy miały mnóstwo szczęścia , bo uderzenie gdańszczanina było bardzo słabe i bez kłopotu futbolówkę złapał Pilarz

'52 Tuż przy linii bocznej na wysokości pola karnego Cracovii Sfaulowany przez Kusia został Matsui. Zawodnik Cracovii został ukarany żółta kartką i w kolejnym mecze nie zagra

'49 Butem w polu karnym uderzony został Łukasz Zejdler. Pomocnik ofiarnie wpadł w pole karne, ale ucierpiał po przypadkowym zagraniu zawodnika Lechii

'46 Zaczynamy drugą połowę. Na murawie pojawiają się dwie największe gwiazdy obu ekip. Saidi Ntibazonkiza zmienia Edgara Bernhardta, zaś Zyskę zastępuje Daisuke Matsui

45:00+1 Koniec pierwszej połowy. Po wyjątkowo słabych pierwszych 45 minutach Cracovia bezbramkowo remisuje z Lechią

'44 W linii obronnej pogubili się z piłką Marciniak i Kosanović. Rywale futbolówkę przejęli, ale już drugie było niecelne i przejął ją Straus

'41 Popis sztuczek technicznych Strausa kończy się faulem zirytowanego Zyski

'40 Nieprawdopodobnie nudne jest na razie spotkanie Cracovii z Lechią. Krakowianie usiłują grać "po barcelońsku", ale ataki oparte na rozegraniu na jeden kontakt odbijają się od nisko ustawionej defensywy gości.

'36 Dąbrowski nie mając lepszych możliwości zdecydował się na uderzenie ze sporego dystansu. Piłka przeleciała wysoko nad bramką

'29 Sztab medyczny znów na murawie. Tym razem opatrywany Deleu, który zderzył się groźnie z Dąbrowskim i i chyba naciągnął sobie jakieś ścięgno

'27 Grzelczak siłą przedarł się pod bramkę Pasów , ale wypuścił sobie za mocno piłkę, a wykopujący ją Marciniak nabił go jeszcze w rękę.

'24 Środowe spotkanie przy Kałuży na razie nie porywa. Brakuje sytuacji pod bramkowych,a kibiców może męczyć już ilość podań krótkich podań w wykonaniu Pasów

'19 W boiskowym starciu dość mocno ucierpiał Marcin Kuś. Zawodnik zderzył się z Janickim

'17 Dąbrowski oddaje strzał z bardzo dużej odległości i bardzo wysoko nad bramką.

'15 Niesygnalizowane uderzenie Grzelczaka z pierwszej piłki! Na szczęście dla Pilarza piłka leci wprost w niego

'11 Wspaniała seria dryblingów Zejdlera na lewym skrzydle i wrzutka na 16 metr do Boljevicia. Czarnogórzec z pierwszej piłki uderza tuż obok słupka, ale Bąk nie daje się zaskoczyć

'10 Grzelczak przyjmuje świetne prostopadłe podanie ze środka pola od Dawidowicza i strzela na bramkę Pasów! Piłkę łapie pewnie Pilarz

'7 Świetna wrzutka Marciniaka po rozegraniu krakowian z pierwszej piłki. Boljeviciovi do oddania strzału zabrakło tylko...kilku centymetrów wzrostu

'5 Groźne uderzenie Madery głową po celnej wrzutce z rzutu rożnego! Piłka mija słupek bramki Pilarza o metr

'3 Ładne rozegranie na jeden-dwa kontakty na połowie rywala w wykonaniu Cracovii. Na razie jednak dalej niż na 16 metr Pasom przejść się nie udało

'1 Gramy! Lechia występuje dziś w jednolitych, zielonych strojach, Cracovia w tradycyjnych, pasiastym, biało-czerwonym trykocie. W roli kapitana "Pasów" występuje dziś Milos Kosanović. Na boisku nie znalazło się miejsca dla pełniącego zwykle tę rolę Sławomira Szeligi

17:58 Na ławce rezerwowych Cracovii zasiądą: Matko Perdijić, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Saidi Ntibazonkiza, Przemysław Kita i Sebastian Steblecki.

17:50 W pierwszym składzie drużyny gospodarzy nie znalazło się miejsca dla Saidiego Ntibazonkizy. Burundyjczyk jest jednak na ławce rezerwowych. Podobnie jak Przemysław Kita, który na dwa dni przed spotkaniem przedłużył swój kontrakt z Pasami do 2015 roku

17:42 Dzisiejszy rywal Pasów świetnie rozpoczął sezon. Teraz jednak gdańszczanom nie powodzi się najlepiej, a najlepszym tego dowodem jest dopiero 11. pozycja w ligowej tabeli. W przeciwieństwie do Cracovii zawodnicy lechii ostatnio cieszyli się z 3 punktów, po zwycięstwie 1-0 nad Jagiellonią

17:22 W poprzednich dwóch spotkaniach nie zagrał Saidi Ntibazonkiza. Oba te mecze Pasy przegrały, tracąc w sumie aż 9 bramek. Dziś prawdopodobnie Burundyjczyk już zagra i pomoże w odwecie na Lechii za porażkę sprzed czterech miesięcy