Szczęścia i kilku sekund czasu zabrakło zawodniczkom Wisły Can-Pack Kraków by cieszyć się choćby z dogrywki w prestiżowym pojedynku z Mistrzem Turcji. Rostrzygnięcie meczu przyszło dopiero na 3,5 sekundy przed jego końcem.

Od początku spotkanie przebiegało z lekką przewagą Białej Gwiazdy. Przed pierwszą zmianą stron Wiślaczki prowadziły 18 do 13. Już w pierwszej części brylowała Węgierka Alexandria Quigley ,a w sukurs szła jej Łotewka Tamane. Prawdziwy koncert gry WIślaczki zaprezentowały w drugiej kwarcie, wygranej ostatecznie 14 do 6.

Przerwa w połowie meczu zdecydowanie lepiej podziałała na przyjezdne.Postrach szerzyły szczególnie rzuty wolne w wykonaniu Yokobou ( w sumie w całym spotkaniu zdobyła 14 punktów, w tym 12 z rzutów osobistych) i punkty z akcji Białorusinki Veramayenki. Na ostatnia zmianę stron Wiślaczki schodziły przegrywając 43 do 49, mimo, ze momentami same prowadziły 7 punktami.

Ostatnia część meczu, a zwłaszcza jej finałowe minuty i sekundy przyniosła nieprawdopodobne emocje. Żurowska na spółkę z najlepszą na Quigley zredukowały 12-punktową przewagę Fenerbahce do jednego "oczka" straty. Ostatnie sekundy należały jednak do słusznie faworyzowanych zawodniczek drużyny gości i to one za sprawą niezawodnej egzekutorki rzutów wolnych Yakoubou cieszyły sie na 3 sekundy przed końcem z kolejnych 3 punktów.

Po trzech kolejkach rywalizacji w Eurolidze Wisła Can-Pack ma tylko 3 punkty. Wczesniej Biała Gwiazda uległa Rivas Ecopolis na własnym parkiecie, a tydzień temu pokonała na wyjeździe BK Brno. Kolejny mecz krakowianki zagrają w Sopron, a rywalem będzie miejscowa Uniqua.

WISŁA Can-Pack Kraków 69 : 73 FENERBAHCE Stambuł
(18-13,14-6,11-20,26-24)

Skład Wisły: Ouvina(2), Pawlak(1), Żurowska(17), Tamane(6), Kreżel, Szott-Hejmej(4), Jujka, Lavender(17), Czarnecka, Quigley(22)

Skład Fenerbahce: Yacobou(14),Bibrzycka(12), Vardarli(7), Tuncluer, Veramayenka(10), Canitez, Hollingsworth(2), Matović(6), Cakir, Pondexter(7), McCoughtry(15), Nevlin

IV KWARTA:

'10 Quigley daje nadzieję fenomenalnym rzutem za 2 punkty! (66-68) Zawodnicza na dodatek była faulowana iwykonuje jeszcze rzut wolny, który zmniejsza przewagę hegemonek z Turcji do jednego punktu (67-68) W odpowiedzi za 2 punkty trafia Pondexter (67-70). Znów tylko punkt różnicy po rzucie Lavender. Do końca 26 sekund (69-70). Szczęśliwie , po spacerze po obręczy jeden rzut wolny trafia Yacoubou. Ależ emocje na Reymonta!(69-71) Niestety na 3,5 sekundy przed końcem trafia dwukrotnie Yacoubou z rzutu wolnego po piątym faulu Wiślaczek (69-73) Koniec meczu!

'9 Niestety pogoń będzie trudniejsza. Yacoubou trafia za 2 pkt. (62-68) Dwa rzuty wolne wykorzystuje Lavender (64-68)

'8 Żurowska dwukrotnie wykorzystuje oba rzuty osobiste (60-66), dwa punkty zdobywa jeszcze Quigley i trener Fenerbahce decyduje się na poproszenie o czas (62-66)

'6 Na dwa punkty Lavender z rzutów wolnych, trójką odpowiada "Biba" (53-64). Po chwili tak rzuca też Żurowska, ale po asyście Bibrzyckiej 2 pkt dopisuje McCoughtry (56-66)

'5 Turczynki nie dają wiślaczkom zredukować przewagi. Lavender zmniejszyła ją na chwilę, ale zaraz odrobiona została przez Yacoubou (51-61)

'4 Żurowska , a po chwili jednak McCoughtry i nadal 10 punktów straty (49-59)

'3 McCoughtry najpierw za dwa punkty, a później kolejne oczka dopisuje sobie za sprawą rzutu wolnego (47-57)

'2 Po asyście Lavender punkty zdobywa Żurowska ( 47-52), a w odpowiedzi Bibrzycka trafia za dwa punkty (47-54)

'1 Ciekawy początek okraszony wzmożonym dopingiem fanów Białej gwiazdy. Przewagę zmniejsza Lavender(45-49), ale już po chwili za 3 punkty trafia Pondexter (45-52)

III KWARTA:

'10 Koniec trzeciej kwarty.(43-49)Niemalże dwukrotnie więcej punktów w tej części gry zdobyły Turczynki

'9 Lavender za 2 pkt po dłuższej przerwie w zdobywaniu punktów przez Wisłę (42-47). Szybko odpowiada McCoughtry(42-49)

'8 Było siedmiopunktowe prowadzenie WIsły-jest Fenerbahce. Dwa punkty Turczynkom dopisuje Veramayenka.(40-47)

'6 Trener Svitek prosi po raz pierwszy dziś o czas dla swojej drużyny. Dobra decyzja, bo Wiślaczki od kilku minut wyglądają zdecydowanie słabiej.(40-43) Vardarli na dwie sekundy przed końcem czasu na rozegranie jeszcze podwyższa przewagę gości (40-45)

'5 Quigley bezbłędnie trafia za 2 punkty. (40-38). Po chwili Fenerbahce za sprawą zutu McCoughtry wychodza na jednopunktowe prowadzenie(40-41)

'3 I znów ta bezwzględna Yacoubou (38:35). Na remis Turczynki wyprowadza Białorusinka Veramayenka(38-38)

'2 Znów faul Wiślaczek, ale tym razem decyzja sędziego bardzo kontrowersyjna. Yacoubou daje Fenerbahce remis (33-33). W odpowiedzi dwukrotnie jak automat trafia Quigley (38-33)

'1 Zaczynamy drugą część spotkania. Jeden celny rzut wolny wykonuje Lavender i Wisła znów odskakuje (33-29).Goście odpowiadają dwoma celnymi trafieniami z rzutów osobistych Yacoubou(33-31)

II KWARTA:

'10 Verameyenka zmniejsza dystans między klubami do 3 punktów (32-29). Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania

'9 Błąd przekroczenia czasu w wykonaniu Fenerbahce. Po wznowieniu do kosza nie trafia jednak Pawlak.

'8 Siedmiopunktowe prowadzenie za sprawą celnego rzutu za 2 pkt Quigley (32:25)Trener Fenerbahce po raz kolejny prosi o czas. Po nim dwukrotnie skuteczna z wolnych Bibrzycka(32-27)

'7 Szott-Hejmej z wyskoku zdobywa kolejne dwa punkty dla Białej Gwiazdy(30-25)

'6 Bibrzycka najpierw rzuca za 2 , a później wykorzystuje jeden rzut wolny (28:25)

'5 Nieudany rzut za 3 pkt Phillips. Poprawia, choć tylko za 2 punkty, Szott-Hejmej (28-22)

'4 Po asyście Pondexter bezbłędnie rzuca znowu Matović (26-22)

'3 Za dwa punkty Matović i Ouvina (26-20)

'2 Żurowska wyprowadza WIsłę na 6-punktowe prowadzenie (20-14). odpowiada Matrović, ale Żurowska trafia jeszcze dwukrotnie (24-18)

'1 Gramy! Żurowska, która chwilę temu zmieniła Tamane z dalekiego dystansu nieudanie rzuca. Jeden rzut wolny celny w wykonaniu Yacobou.(18-14)

I KWARTA:

'10 Po niezłej kwarcie w wykonaniu Wiślaczek krakowianki prowadzą 18-13

'9 Lavender celnie za dwa punkty(18-13). Za 3 punkty chybi Agnieszka Bibrzycka

'8 Przewaga Wisły zredukowana już tylko do 3 punktów po celnym trafieniu za 3 punkty Verameyenki (16-13)

'7 Nieudana próba rzutu za 3 pkt Matrović(14-10). Także trener Fenerbahce decyduje się na zmianę. Na parkiecie jest Agnieszka Bibrzycka. Na dwie sekundy przed końcem akcji prowadzenie podwyższa Tamane(16-10)

'6 Rozgrywająca vardarli trafia do wiślackiego kosza.(14-10) I pierwsza zmiana w zespole Białej Gwiazdy. Erin Phillips zmienia Agnieszkę Szott-Hejmej

'5 Pondexter bez kłopotu kończy drużynową akcję(11-8). W odpowiedzi Quigley znowu rzuca z dystansu (14-8)

'4 Wspaniały rzut za 3 punkty Lavender (8-6). Po chwili w slalomowym stylu pod kosz dostała się Quigley kończąc akcje celnym rzutem.(11-6).Trener Turczynek po raz pierwszy prosi o czas

'3 Dwie kiepskie akcje krakowianek i już tylko punkcik przewagi.Za dwa punkty A. McCoughtry i Hollingsworth (7-6)

'2 Wiślaczki na prowadzeniu, bo drugi celny rzut wykonała Tamane(4-2). Po chwili za 3 punkty podwyższa Quigley(7-2)

'1 Pierwszy gwizdek za nami. Pierwsza piłkę wygrywają Turczynki, a po chwili McCoughtry zdobywa pierwsze punkty (0-2). W odpowiedzi Wiślaczki i Tamane daje remis(2-2)

18:15 Oba kluby łączą przyjacielskie relacje. Kilka lat temu klub z Turcji zaprosił Wiślaczki na swój jubileusz 100-lecia.

18:06 W obu ekipach grają po trzy zawodniczki z WNBA. Tyle że dwie z Fenerbahce należą do gwiazd ligi. W sezonie zasadniczym McCoughtry była najlepszą strzelczynią (21,5 pkt), a Cappie Pondexter ósmą. Tylko raz (McCoughtry) nie rozpoczęły meczu w pierwszej piątce. Wiślaczki w WNBA to głównie zmienniczki, np. Jantel Lavender, choć rozegrała 34 spotkania, to tylko trzy razy wyszła na boisku w podstawowym składzie, a spędzała na nim średnio niespełna 17 minut. Allie Quigley zaliczyła tyle samo meczów, ale zawsze wchodziła z ławki (przeciętnie 9,4 min). Erin Phillips w co trzecim spotkaniu (na 18 występów - 21,3 min) była koszykarką pierwszej piątki.

17:50 Mecz z Fenerbahce będzie dla krakowianek najtrudniejszym dotychczas testem. Turczynki dotychczas rozegrały jedno, zwycięskie spotkanie. Turczynki mają w składzie między innymi Agnieszkę Bibrzycką. O sile Fenerbahce stanowią też Angel McCoughtry i Cappie Pondexter

17:37 W dotychczasowych dwóch spotkaniach Wiślaczki zdobyły jak na razie 3 punkty. Najpierw po dramatycznym meczu krakowianki uległy na własnym parkiecie Rivas Ecopolis 60 do 62, zaś w drugiej kolejce na wyjeździe pokonały BK Brno 67:61.