Porażka Pasów. Finał w Wielki Piątek!

• date_range Środa, 2013.03.27 18:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:20 )
Comarch Cracovia w ostatnim meczu na swoim lodzie przegrała z JKH 2:3. Pasy w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadziły 3-0, ale rywale doprowadzili do remisu . W piątek w Jastrzębiu-Zdroju oba zespoły rozstrzygną między soba kwestię Mistrzostwa Polski.

Comarch Cracovia w ostatnim meczu na swoim lodzie przegrała z Jastrzębskim Klubem Hokejowym/fot. Piotr Szewczyk

Comarch Cracovia nie wykorzystała trzeciej okazji na sięgnięcie po złote medale Mistrzostw Polski i jeżeli nadal myśli o triumfie to w Wielki Piątek wygrać musi. Porażka 2:3 w ostatnim spotkaniu przed własnymi kibicami sprawiła, że stan rywalizacji do czterech zwycięstw wyrównał się .

Po wysokiej porażce w poniedziałkowym meczu , w środę na własnym lodzie krakowianie zdecydowanie lepiej rozpoczęli kolejne spotkanie. Po 13. minutach "Pasy" prowadziły 1:0, po skutecznie wyezgekwowanym rzucie karnym Piotrowskiego. Rywale długo nie kazali jednak czekać na odpowiedź. Minutę później do bramki Radziszewskiego trafił Danieluk.

W drugiej tercji zaczęła zarysowywać się przewaga gości. W przeciągu trzech minut jastrzębianie strzelili 2 bramki, na które tylko jednym, choć bardzo ładnym trafieniem Chmielewskiego, potrafiły odpowiedzieć "Pasy". W trzeciej tercji hokeiści Jastrzębskiego KH skupili się na solidnej grze w obronie. Dzięki takiej taktyce rywala podopieczni Rudolfa Rohacka nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji nawet po wycofaniu bramkarza.

Ostatnie finałowe spotkanie zostanie rozegrane na jastrzębskim "Jastorze" w Wielki Piątek o 18.30. Na miejscu oczywiście nie zabraknie Radia Kraków.

2-3 Chmielewski(Kowalówka-Piotrowski) '34

Skład Cracovii: Radziszewski- Dudas, Besch, L.Laszkiewicz, S.Kowalówka, D. Laszkiewicz -A.Kowalówka, Noworyta, Dvorak, Valcak, Fojtik - Zieliński,Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kostecki, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik

Skład Jastrzębia: Kosowski- Zatko, Górny, Danieluk,Pochazka, Kral - Mateusz Rompkowski, Karlicek, Lipina,Zdenek, Bordowski - Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz, Salamon, Kapica - Kulas, Pastryk, Kogut, Marzec,Labryga

III Tercja:

60- KONIEC MECZU! Cracovia w ostatnich sekundach wygrała wznowienie, strzał oddał Kłys, ale nie zdążył strzelić, Pasy przegrywają trzecie spotkanie i w piątek w Jastrzębiu oba zespoły zagrają o wszystko!

'60 Ależ szczęście ! Kral szedł już na pustą bramkę i zostawil krążek sądząc że wtoczy się on do siatki... Guma minęła słupek o centymetr. Przerwa dla trenera Rohacka i 6 sekund do końca!!!

'59 Do zakończenia pozostało niespelna 100 sekund. Rywali mija Besch, ale po jego strzale krążek uderza w kija któregoś z rywali . Cracovia gra już bez Radziszewskiego na bramce

'59 O czas prosi trener Rohacek. Do gry krakowianie wracają nadal z Radziszewskim w składzie.

'58 Aron Chmielewski pobówał strzału zza zasłony rywala, ale nadal niecelnie. Chyba czas na wycofanie golkipera...

'56 Sebastian Kowalowka uderzał z niebieskiej linii, za słabo by zaskoczyć "Kosę"

'55 Coraz mniej czasu Cracovia ma na zdobycie bramki, która da wyrównanie. Teraz groźnie zaatakowało Jastrzębie, bombę obronił Radziszewski, a przed dobitką rywala powstrzymał Adrian Kowalówka

'53 Kowalówka minął 3 rywali, zamarkował strzał i kiedy wydawało się, że będzie kierować gumę już do pustej bramki- krążek ponownie znalazł się w łapaczce Kosowskiego.

'52 Fojtik dostał krążek wjeżdżając w tercję JKH, oddał strzał, ale krążek choć bardzo szybko, poleciał jednak ponad bramkę.

'51 Leszek Laszkiewicz robi teraz wszystko, aby pokonać Kosowksiego, ale golkiper JKH broni w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach.

'49 Valcak podał z prawej strony idealnie do nachodzącego kolegi. Jakimś cudem broni jednak Kamil Kosowski!

'47 Byłoby bardzo groźnie bo dwóch na jednego wychodzili rywale. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego Krala.

'46 Kostecki miał okazje na zdobycie bramki, ale chybił z 3. metra!

'44 Ależ teraz było blisko! Po pięknej akcji strzał oddał Fojtik i obronił to Kosecki! także dobita Valcaka wybroniona przez golkipera JKH.

'43 Doskonale bronią się jastrzębianie, którzy bronią się całą piątką.

'42 Nie tylko obroniła się Cracovia grając w osłabieniu, ale także z szarżą poszedł Patrik Valcak, który oddał potężny strzał tuż nad spojeniem.

'41 Przez najbliższe 58 sekund Cracovia grać będzie w osłabieniu. Naławce kar nadal siedzi Kłys.

II Tercja:

40- Syrena kończy drugą tercję tego spotkania. Cracovia przegrywa jedną bramką na 20 minut przed końcem meczu.

'40 Kara tym razem dla Cracovii za wątpliwy faul Kłysa na Karlicku.

'39 Bordowski zjeżdża na ławkę kar i Cracovia ma okazje na wyrównanie, bo jej hokeiści grają w przewadze.

'38 Chmielewski był bliski przejęcia gumy, ale bramkarz gości bardzo czujnie gra na przedpolu i znów ratuje swój zespół.

'36 Aj! Mogło być wyrównanie! Dvorak minął już leżącego Kosowskiego, ale miał za mało miejsca by wepchnąć krążek do pustej bramki.

'34 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aron Chmielewski wykorzystuje fe-no-me-na-lne podanie Kowalówki!

'34 Potężny strzał Salomona z niebieskiej linii- pewnie broni Radziszewski

'31 Prawą stroną popędził Piotrowski, oddał strzał w górny, krótki róg bramki, ale ani ten strzał, ani jego dobitka nie podwyższa konta Pasów.

'29 GOL! Kapitalny drybling Prochazki, który minął prawą stroną dwóch obrońców Cracovii i wsadził krążek do bramki zszokowanego "Radzika"! Cracovio- pobudka!

'28 Fojtik szedł dynamicznie na bramke i został wycięty kijem przez rywala. Sędzia jednak głuchy na protesty 2500 kibiców "Pasów"

'26 GOL! Jak to się stało!? Wysoko lecący krążek zbił do ziemi Radziszewski. Guma odbiła się od któregoś z obrońców i ku zdziwieniu wszystkich wtoczyła się do bramki Cracovii.

'25 Groźne uderzenie Prochazki parkanami odbija Radziszewski. Straszny błąd naszej defensywy

'24 Błąd rywali- do krążka dostaje się Leszek Laszkiewicz będąc sam na sam z Kosowskim! Jak on tego nie strzelił!?

'22 Bez większego sensu w przewadze grają hokeiści Cracovii. Może mają za dużo wolnego miejsca?JKH już w komplecie.

'21 Hokeiści na lodzie, pierwsze wznowienie w drugiej tercji dla Pasów! Cracovia gra w przewadze po karze nałożonej na Danieluka.

I Tercja:

'20 Pasy grały w osłabieniu przez ostatnie pół minuty tej tercji, ale na szczęście ta część spotkania kończy się remisem 1-1,.

'19 Besch leży teraz w lewym rogu tercji rywali poszkodowany po "bodiczku" Labrygi. Ale faulu nie było.

'19 No i będzie kara dla Cracovii. Znów Fojtik i znów bez większego zagrożenia fauluje rywala, Gramy czterech na czterech przez minutę.

'18 Przewaga liczebna Cracovii, na ławkę kar jedzie Danieluk. Ale Pasy w play-offach pokazują, ze gra w przewadze nie jest ich mocną stroną

'17 Pressing Cracovii, ale goście nadal bardzo skutecznie, spokojnie rozgrywają krążek w tercji neutralnej

'15 Martin Dudas strzelał potężnie z nadgarstka- broni pewnie Kosowski.

'14 GOL! Wykorzystana przewaga liczebna i goście szybko odrabiają straty. Podawał Kral, a strzał na bramkę zamienił Danieluk

'14 Josef Fojtik zjedzie do boksu kar i "Pasy" przez najbliższe dwie minuty zagrają w osłabieniu

'13 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Piotrowski wykorzystuje karnego umieszczając "gumę" w prawym, górnym rogu bramki jastrzębian!

'12 Ajj!!!! Sam na sam z Kosowskim wyszedł Piotrowski. Górą bramkarz JKH, ale będzie rzut karny!

'12 Długa ładna akcja Cracovii zakończona strzałem Fojtika w nagolennik rywala

'11 Groźna kontra Jastrzębia po dłuższej akcji naszych hokeistów. Sędzia jednak zatrzymuje akcje , bo był spalony.

'10 Po niespełna 10 minutach gry optycznie lepsza jest Cracovia. Co jednak z tego, skoro wynik nadal bezbramkowy.

'8 Niewykorzystana przewaga, ale lepsze okazje krakowianie mieli grając już 5-5. Do siatki mieli szansę trafić L.Laszkiewicz i S. Kowalówka

'6 Pasy założyły zamek na tercji Jastrzębia. Nadal jednak niepokonany jest Kosowski. Jeszcze tylko pół minuty przewagi!

'5 Cracovia gra 6-4 ! Na ławkę kar powędrował Kogut, a na chwilę z bramki wszedł też Radziszewski

'4 Josef Fojtik objechał bramke i próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z zerowego kąta

'3 Groźny strzał Rompkowskiego i broni "Radzik". Uff!

'2 Na razie krakowianie grają na trzy piątki. Trener Rohacek nie chce chyba ryzykować błędów teoretycznie najsłabszych zawodników.

'1 Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla "Pasów" Cracovia miała już także pierwszy ciekawy atak, ale strzał Leszka Laszkiewicza broni Kosowski,

19:28 Hokeiści obu zespołów są już na tafli. Zawodników na lód wyprowadzili mali adepci krakowskiego hokeja.

19:24 Szczelnie wypełniona hala mieni się nie tylko w biało-czerwone barwy. Fenomenalny i trzeba dodać kulturalny doping tworzą dziś także kibice przyjezdni z Jastrzębia-Zdroju.

19:17 Od wczoraj w kasach biletowych brak biletów na dzisiejsze spotkanie. Jedno jest pewne- na lodowisku im. Adama "Rocha "Kowalskiego będzie dziś niesamowita atmosfera.

19:15 Do rozpoczęcia ostatniego spotkania PLH w tym sezonie rozgrywanego w Krakowie zostało jeszcze 15 minut. Kibice "Pasów" liczą na to, że dziś w końcu ich hokeiści zwyciężą i przy Siedleckiego rozpocznie się wielka feta!