Pogrom Pasów - 6:1 dla Lecha GALERIA

• date_range Poniedziałek, 2013.11.25 16:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:27 )
Na własnym stadionie Cracovia przegrała z Lechem aż 1-6! Poznański Kolejorz wykorzystał ogromne błędy w defensywie krakowian i niczym rozpędzona lokomotywa przejechał sie po grających bez swoich liderów Pasach.

Poza piłkarzami Lecha na olbrzymi szacunek zasługują ci fani Pasów, którzy do końca oglądali spotaknie z "Kolejorzem"

Cracovia - Lech Poznań

To był prawdziwy pogrom. Porażki piłkarzy Pasów 1:6 z Lechem Poznań nie usprawiedliwia nawet fakt, że w poniedziałek zabrakło najlepszych zawodników : Saidiego Ntibazonkizy i Dawida Nowaka. Nie zagrali także kapitan Sławomir Szeliga i Marcin Budziński.
Źle zaczęło się dziać już od pierwszych sekund spotkania. Znakomitej okazji z najbliższej odległości nie wykorzystał Kasper Hamalainen. Na pierwsza bramkę Lechici długo czekać jednak nie musieli. Już w 9. minucie Fin zrehabilitował się za wcześniejszy brak precyzji i wykończył znakomitą akcję całego zespołu. "Pasy" na straconego gola nie zareagowały - już minutę później Teodorczyk uderzył w słupek.
Pierwszą szansę na bramkę Cracovia zmarnowała po dwudziestu minutach. Po świetnym zagraniu od Steblekiego przed 100-procentową okazją stanął Boljević, ale nieco zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zablokował go Keeba Ceesay. Dziewięć minut później futbolówka do bramki nawet wpadła, ale sędzia gola Boljevicia nie mógł uznać -był spalony. W 31. minucie krakowianie znów mogli mówić o sporym pechu, bo po rzucie wolnym Czarnogórca z 35 metrów piłka uderzyła o spojenie.
Goście ze skutecznością nie mieli problemów i bezwzględnie zaczęli punktować Pasy za niefrasobliwość w formacji defensywnej. W 34. minucie strzałem z 12 metrów Pilarza pokonał kompletnie niekryty Gergo Lovrencics. Szansa na kontakt przyszła w kolejnej akcji. Marciniak pomieszał na lewym skrzydle i zagrał płasko do pilnowanego na środku Boljevicia, a ten nie zdołał trafić do pustej już bramki, obijając po drodze nogi Ceesaya i słupek. Niewykorzystane sytuacje się mszczą - w tym wypadku bardzo szybko. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy trzecią bramką dla Lecha Pasy "na deski" posłał Marcin Kamiński. W odpowiedzi-już tradycyjnie po bramce Kolejorza- w słupek trafił Boljević.
O ile pierwsza część gry w wykonaniu Cracovii była zdecydowanie lepsza od wyniku mieniącego się na świetlnej tablicy, o tyle początek drugiej części gry zwiastował nadchodzące najgorsze. Ekipie Stawowego nie pomogło nawet wprowadzenie "superrezerwowego"- Przemysława Kity. W 47, minucie prowadzenie dla gości ze stolicy Wielkopolski podwyższył Rafał Murawski, który zamknął świetne podanie Hamalainena. Dwie następne okazje Lovrencsicsa nie zostały zamienione na bramki, tylko dzięki interwencjom niezawodnego Pilarza.
Jeżeli przy stanie 0-4 którykolwiek z kibiców "Pasów" miał jeszcze ochotę patrzeć na tragiczną grę swojego zespołu, to w 61. minucie dostał nagrodę za wierność. Straus fenomenalnie z 16 metrów podał na prawą stronę do Kity, a ten wpadł pod bramkę i dograł na środek do zamykającego z najbliższej odległości akcję Dudzica. Radość nie trwała jednak nawet dwie minuty. Z prawej strony w powietrzu wrzucił Lovrencsics, z piłką minął się Pilarz, a głową zmieścił ją zupełnie niekryty Łukasz Teodorczyk.
Obrazu nędzy i rozpaczy za sprawą szóstej bramki, na dodatek strzelonej swojej byłej drużynie, dopełnił Bartosz Ślusarski. Na kwadrans przed końcem napastnik Lecha jeszcze raz pokonał bramkarza Pasów golem zdobytym z główki. Do końca wynik nie uległ już zmianie, a Lech wspierany przez sporą grupę fanów, którzy przyjechali za swoją drużyną do Krakowa, mógł zacząć święto. Poznaniacy zrewanżowali się Cracovii za 6-1 sprzed niemalże....50 lat.

'76 B. Ślusarski (1-6)

Skład Cracovii: Pilarz, Kuś-żk, Kosanović, Żytko, Marciniak, Danielewicz('57 Dudzic), Dąbrowski, Straus, Steblecki('46 Bernhardt), Zejdler-żk('46 Kita-żk), Boljević
Skład Lecha: Gostomski, Douglas, Ceesay('66 Arboleda), Kamiński, Możdżeń, Drewniak('46 Trałka), Murawski, Hamalainen('74 Ślusarski). Pawłowski, Teodorczyk, Lovrecsics-żk

90:00+3 Koniec meczu! W 1966 roku Cracovia pokonała Lecha 6-1.Po blisko 50 latach od tego wydarzenia Lech rewanżuje się dokładnie w ten sam sposób!

90:00 Sędzia techniczny pokazuje, ze Cracovię czeka jeszcze 180 sekund męki.

'89 Trałka świetnie uruchamia na lewym skrzydle Ślusarskiego, a ten bez kłopotów wpada w pole karne Pilarza. W ostatnim momencie udaną odsiecz przeprowadza Kuś.

'87 Tego nie było już dawno na stadionie przy Kałuży. Nawet najwierniejsi fani opuszczają stadion Pasów. Tu już nie ma żadnych syndromów nadziei na cokolwiek

'85 Kuś wyjątkowo głupio odegrał do własnego bramkarza "świecą". Pilarz naciskany przez Teodorczyka nawet nie zdążył przyjąć piłki wykopał ją niepewnie przed siebie

'81 Kita mocno nacisnął bawiącego się piłką rywala i zdenerwowany takiem zachowaniem, a moze bardziej grą swojego zespołu, brzydko sfaulował. Żółta kartka

'77 Kita powalony w polu karnym przez Kamińskiego! Gwizdek sędziego milczy

'76 GOL! Bartosz Ślusarski zalicza wspaniałe wejście i dobija strzałem głową swoją byłą drużynę. Blamaż obrony Pasów!

'74 Z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki Kasper Hamalainen, a zmienia go doskonale znany przy Kałuży Bartosz Ślusarski. obaj trenerzy przeprowadzili już komplet zmian

'71 Faul Lovrencsicsa na Dudzicu. Węgier ukarany żółtą kartką

'70 Teraz rzut wolny dla Lecha. Z 25 metrów wprost w Pilarza uderzył Możdżeń.

'68 Kiepskie uderzenie Boljevicia z wolnego- wprost w środek bramki. Zmiana w Lechu: Arboleda za Ceesay'a.

'66 Lovrencics odegrał piłkę do własnego bramkarza , a ten przyjmując ją przed polem karnym, według sędziego i kibiców wspomógł się ręką. Powtórki telewizyjne pokazują jednak, że Gostomski futbolówkę odbił klatką piersiową. Niezrozumiała jest decyzja sędziego- będzie rzut wolny, ale kartki golkiper Lecha nie zobaczy.

'64 GOL! A jednak- lokomotywa jest jednak dziś niesamowicie rozpędzona. Poznańskie Pendolino zdobywa piątą bramkę, a na listę strzelców po fatalnym błędzie Pilarza na przedpolu, jest Łukasz Teodorczyk

'61 GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Fenomenalne podanie Strausa z 16 metrów na prawą stronę do Kity, a ten wpadł pod bramkę i dograł na środek do zamykajacego z najbliższej odległości akcję Dudzica!To dopiero pierwsza bramka dla Pasów, ale to trafienie powinna dać impuls do poprawy gry!

'58 Kapitalna obrona Pilarza, który ofiarnym wyjściem ratuje Pasy od straty piątej bramki po akcji niesamowitego dziś Węgra w poznańskich barwach

'57 Ostatnia zmiana w zespole Pasów! Boisko opuszcza Krzysztof Danielewicz, a zmienia go Bartłomiej Dudzic

'55 Genialne podanie Lovrencicsa z lewej strony na środek , na 16 metr do Pawłowskiego ! Płaski, mocny strzał byłego gracza Zagłębia Lubin i futbolówka mija słupek z prawej strony!

'54 Wrzutka z rzutu rożnego Lovrencsics i strzał głową Możdżenia mija spojenie bramki Pasów o centymetry!

'52 Żółta kartka dla Marcina Kusia za taktyczny faul na Gergo Lovrencicsie

'49 Dziecinnie łatwo do sytuacji strzeleckiej z 7 metrów doszedł Pawłowski. Tym razem jednak genialnie interweniuje Pilarz, wybijając piłkę na rzut rożny

'47 GOL! Chyba jest po wszystkim . Murawski zamyka na środku świetne podanie Hamalainena. Nieprawdopodobne jak skutecznie Lech wykorzystuje najmniejsze pomyłki krakowian

'46 Druga połowa zaczyna się od aż trzech zmian. Dwie z nich to decyzja trenera Stawowego. Z boiska schodzą Steblecki i Zejdler, zmieniają Bernhardt i Kita. W drużynie Lecha na drugie 45 minut nie wyjdzie Drewniak, zastąpiony przez Trałkę

45:00+3 Jeszcze była okazja w końcówce pierwszej części gry! Danielewicz świetnie wypuścił "sam na sam' Strausa, ale tego uprzedził swoją Robinsonadą Gostomski. Koniec pierwszej połowy!

45:00 Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 180 sekund

'43 To już zakrawa na klątwę! Boljevic z prawej strony, z 25 metrów uderza potężnie w słupek! To już czwarty raz w tym meczu Czarnogórzec obija metalowy element bramki! Tu powinno być 3 do 3!

'40 GOL! Knock-out przy Kałuży! Po wrzutce Barrego Douglasa z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Kamiński i uderzeniem głową w okienko podwyższył prowadzenie gości.

'38 Możdżeń nieprzepisowo ogrywa Marciniaka, ale gwizdek sędziego milczy. Za zawodnikiem Lecha pomknął Zejdler i brzydkim wślizgiem zatrzymał groźnie zapowiadającą się akcję gości. Żółta kartka!

'36 Ależ odpowiedź Pasów! Marciniak pomieszał na lewym skrzydle i zagrał płasko do pilnowanego na środku Boljevicia, a ten nie zdołał trafić do pustej już bramki. Znów słupek!

'34 GOL! Fantastyczne podanie z prawego skrzydła i 12 metrów w sam środek bramki celnie trafia Lovrencsics!

'31 Aj!!! Słupek tym razem ratuje Lecha! Z rzutu wolnego z 35 metrów z lewej strony Czarnogórzec wbił piłkę w pole karne, nikt jej nie sięgnął i zaskakujący dla golkipera Lecha tor lotu futbolówka kończy uderzając w prawy słupek!

'29 Gooo...la nie ma. Wspaniałe podanie z głębi pola do wybiegającego Bolejvicia i po świetnym przyjeciu Czarnogórzec pokonuje Gostomskiego. Sędzia słusznie jednak zauważył, że zdobyta pozycja była efektem niewielkiego spalonego

'26 Niesamowite zamieszanie w polu karnym lecha! W pozycji strzeleckiej byli Marciniak, Danielewicz i Stebelcki, ale wciąż zamiast na uderzenie krakowianie decydują się na o jedno podanie za dużo.

'23 Niezłe zagranie Marciniaka z lewego skrzydła, ale niskiego Boljevicia uprzedził głową rosły Ceesay

'21 Świetna okazja Pasów na 1-1! Po świetnym zagraniu od Steblekiego przed 100-procentową okazją stanął Boljević, ale nieca zbyt długo wzlekał z oddaniem strzału i zablokował go Keeba Ceesay

'19 Strzał Teodorczyka! Piąstkami Cracovię ratuje Pilarz

'17 Teodorczyk w starciu z Marciniakiem pada na murawę jak ścięty. IO faulu jednak nie ma mowy, ale zawodnik musi opuścić boisko na kilka chwil

'15 Znów groźnie! Tym razem lewym skrzydłem w pole karne wpadł Lovrencics i uderzył potężnie przy krótkim słupku bramki Pilarza. Na całe szczęście od zewnętrznej strony

'10 Słupek! Zatrząsła się w posadach bramka Cracovii, ale na całe szczęście Pilarz nie musi wyciągać piłki z siatki po uderzeniu w słupek Teodorczyka

'9 GOL! Hamalainen wykańcza znakomitą okazję gości i Lech wychodzi na prowadzenie

'4 Dwukrotnie z lewego rogu dogrywał Douglas i dwukrotnie świetnie głowa zagrożenie oddalał Marciniak. Świeżo upieczony reprezentant kraju pełni dziś rolę kapitana drużyny, zastępując pauzującego za kartki Szeligę

'2 Już w drugiej minucie spotkania Lech mógł otworzyć wynik! Fenomenalnie przez pół boiska podał pod pole karne Douglas, a piłkę świetnie przyjął Hamalainen. Fin zdołał obrócić się i nieźle uderzyć z 15. metrów, ale na całe szczęście piłka minęła słupek bramki Pasów

'1 Pierwszy gwizdek już za nami- od połowy zaczyna Cracovia.

17:57 Trybuny powoli się zapełniają. Stadion mieni się w biało-czerwonych i niebiesko-białych barwach ekip. Zapowiada się arcyciekawe widowisko kończące 17. kolejkę!

17:47 Po 16 spotkaniach tego sezonu zespoły, których kibice żyją w tzw."zgodzie" są sąsiadami w ligowej drabince. Lech z dorobkiem 26 punktów zajmuje piąte miejsce, zaś jedną pozycję niżej z 24 "oczkami" jest Cracovia. 3 punkty zdobyte przy Kałuży sprawią, że podopieczni trenera Stawowego przeskoczą nie tylko "Kolejorza", ale również czwartą Pogoń Szczecin
17:40 Gdyby rywalizacja Cracovii i Lecha odbywała się w formule pucharowej, krakowianie po pierwszym meczu mieli by na koncie niezłą zaliczkę.Mecz w Poznaniu skończył się wynikiem 1-1. Spotkanie to zapamiętane zostanie z pewnością jednak jako pojedynek o tytuł "najgorszej interwencji bramkarskiej roku". Zarówno Krzysztof Pilarz , jak i jego imiennik Kotorowski mocno przyczynili się do utraconych przez ich drużyny goli. Wówczas bramki zdobywali Saidi Ntibazonkiza i Vojo Ubiparip. Dziś ani jeden, ani drugi z pewnością nie wpiszą się na listę strzelców
17:30 Spotaknie Cracovii z Lechem anonsowane jest jako mecz krakowksiej kiliniki z poznańskim szpitalem. I rzeczywiście- trudno wskazać dwwie drużyny, które ze względu na kontuzje zawodników są aktualnie bardziej osłabione. W ekipie "Pasów" zabraknie narzekających na urazy Saidiego Ntibazonkizy, Dawida Nowaka i Marcina Budzińskiego. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje dodatkowo kapitan-Sławomir Szeliga. Mariusz Rumak nie będzie mógł skorzystać z usług Jasmina Buricia, Vojo Ubiparipa, Tomasza Kędziory i Huberta Wołąkiewicza. Pod sporym znakiem zapytania stoi także występ Łukasza Trałki.