Pjongczang 2018: nieudany start Marusarza w kombinacji norweskiej [GALERIA]

• date_range Wtorek, 2018.02.20 14:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:42 )
Zakopiańczyk zajmował 39. miejsce po skoku na dużym obiekcie w Alpensia Jumping Center. W biegu na 10 kilometrów zszedł z trasy i jako jedyny z całej stawki nie ukończył rywalizacji.

Pjongczang 2018 - dzień 11.

W drugim olimpijskim konkursie kombinatorów norweskich najlepiej sposród Polaków zaprezentował się Szczepan Kupczak. 25 - latek zajmował 12. miejsce po serii skoków i do rywalizacji na 10 kilometrów stylem dowolnym ruszał ze stratą minuty i siedmiu sekund do liderującego Japończyka, Akito Watabe. Zawodnik AWFu Katowice ostatecznie zakończył zmagania na 25. pozycji. 29. miejsce zajął Paweł Słowiok, a cztery oczka niżej finiszował trzeci z naszych reprezentantów, Adam Cieślar.

Wojciech Marusarz podczas biegu opuścił trasę i nie został sklasyfikowany.

Rywalizację w drugim konkursie kombinacji norweskiej na Igrzyskach w Pjongczangu zdominowali Niemcy. Reprezentaci naszych zachodnich sąsiadów zarezerwowali dla siebie całe podium: na najwyższym jego stopniu stanął Johannes Rydzek, drugie miejsce zajął Fabian Riessle, natomiast brąz zdobył Eric Frenzel.

Przed kombinatorami jeszcze olimpijska rywalizacja zespołowa, w której po raz pierwszy w historii wystartują także polscy dwuboiści. Start konkursu drużynowego w czwartek (22 lutego) o 8:30.