Najlepiej z polskich kombinatorów spisał się Paweł Słowiok, który zajął 22. miejsce.

Złoto wywalczył Niemiec Eric Frenzel.

Na 39. pozycji zawody ukończył Szczepan Kupczak, na 42. Adam Cieślar, a na ostatniej, 47. na mecie zameldował się Wojciech Marusarz

Po konkurencji skoków z Polaków najwyżej (na 20. pozycji) plasował się Kupczak, który uzyskał 97 m. Sporym zaskoczeniem było piąte miejsce Frenzela (106,5 m).

Jednak w biegu Frenzel udowodnił, że w Pjongczangu jest najmocniejszy.

Środowym zmaganiom towarzyszył silny wiatr. Wielu zawodników i trenerów podkreślało, że konkurs skoków był loterią i o wynikach decydowało w dużej mierze szczęście.

Właśnie z powodu wiatru przełożono bieg indywidualny biathlonistek z udziałem Krystyny Guzik.

Na innych arenach biało-czerwoni również nie błyszeli. W łyżwiarstwie szybkim, w wyścigach na 1000 metrów, Natalia Czerwonka była 12., a debiutująca na igrzyskach, niespełna 18-letnia Karolina Bosiek - 29.

Saneczkowa dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła zaś 12. miejsce.