Po słabym początku sezonu "Biała Gwiazda" wygrywa w Warszawie z tamtejszą Polonią będąc w tym meczu nieznacznie lepszym zespołem. O końcowym sukcesie Wiślaków zadecydowały bramka Cezarego Wilka oraz pierwsze trafienie w ligowej karierze Michała Chrapka. Gola dla Polonii zaliczył Przybecki , który rozegrał kolejne fantastyczne spotkanie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. W 11. minucie po groźnym dośrodkowaniu Gołębiewskiego defensywę Wisły zgubił Przybecki, który strzałem z pierwszej piłki "przelobował" Pareikę. Futbolówka na szczęście dla Wiślaków minęła jednak bramkę. Chwilę później Przybecki wykorzystując koszmarny bład Bunozy umieścił piłkę w prawym rogu bramki krakowian.

Potem do głosu doszli już Wiślacy, czego efektem była doskonale przeprowadzona akcja zakończona bramką Wilka w 34. minucie. Na "szesnastkę" z prawego narożnika dośrodkował Iliev, a defensywny pomocnik "Białej Gwiazdy" i posłał atomowe uderzenie z pierwszej piłki. Kolejna bramka dla Wisły padła na początku drugiej polowy. Z prawej strony dośrodkował Małecki, piłkę bez problemu przyjął Chrapek, ktory z półwoleja uderzył nie do obrony dla Mariusza Pawełka.

W końcówce swoje okazje mieli również goście, ale dobrze interweniowała obrona Wisły.

Polonia Warszawa 1 - 2 Wisła Kraków

Skład Polonii: Pawełek-Tosik-żk, Todorovski, Szymanek, Morozov, Gołębiewski(74' Kiełb), Piatek(37' Baran-żk), Hołota-żk, Przybecki, Grzelczak-żk, Pazio(5' Wszołek)

Skład Wisły: Pareiko-Jovanović, Głowacki,Chavez-żk, Bunoza(56' Sarki)-, Sobolewski, Wilk, Burliga, Chrapek(91' Brud) Iliev(84' Sikorski), Małecki

Trener Wisły : Tomasz Kulawik
[

Posłuchaj:

]

Relacja "Minuta po minucie":

90'+3 KONIEC MECZU! Wisła wygrywa pierwszy raz w tym roku w lidze!

90'+2 Przybecki w polu karnym minął dwóch Wiślaków, ale próbując minąć Chaveza upada. Ostatnie sekundy!

90'+1 Burliga znakomicie zamyka akcję Polonii. Ostatnia zmiana w Wiśle. Za Chrapka wchodzi Daniel Brud

90' Arbiter spotkania dolicza 180 sekund do regulaminowego czasu gry

88' Strzał rozpaczy w wykonaniu Grzelczaka. Wisła bliska pierwszego tegorocznego zwycięstwa w lidze.

86' Sarki prosto w ręce bramkarza Czarnych Koszul.

85' Zmiana w zespole Wisły. Za Ilieva wchodzi były zawodnik Polonii- Sikorski

83' Po dośrodkowaniu Grzelczaka bliski skierowania piłki do własnej bramki był Burliga

81' Lewa stroną mknie Sarki, podaje do Chrapka, a ten oddaje niecelny strzał na bramkę strzeżoną przez Mariusza Pawełka.

79' Atak Tosika w nogi Sarkiego i już 4. piłkarz Polonii ukarany żółtym kartonikiem

76' Bardzo groźne dośrodkowanie Kiełba przecina Sobolewski. Kapitan Wisły zrobił to tak, że niektórzy kibice Polonii zaczęli już cieszyć się z bramki dla swojego zespołu. Po wślizgu przecinającym podanie Kiełba piłka wypada jednak na róg

74' Ostatnia zmiana w zespole Polonii. Za Gołębiewskiego wchodzi Kiełb

70' Chavez naprawia błąd Jovanovicia zatrzymując groźny strzał Wszołka.

70' ŻÓŁTA KARTKA dla Polonii za faul Hołoty na Sobolewskim.

68' Dwie kontry grającej dziś na biło Wisły. Strzelali Iliev i Małecki mniej więcej z linii 16. metra.

67' Przybecki wchodzi sprintem mijając Burligę i Chaveza. Zatrzymuje się dopiero na Głowackim.

65' Niezła akcja Wisły. Przed polem karnym drybluje Małecki, ktory zszedł do środka z lewego skrzydła. "Mały" podaje do Ilieva,a ten traci piłke przy pierwszym starciu z rywalem.

63' Grzelczak podaje do niepilnowanego Przybeckiego, a ten oddaje silny strzał na bramkę Wisły. Broni znakomicie Pareiko!

60' Piłka ze środka w kierunku Przybeckiego, ale dobrze przecina dośrodkowanie Chavez

57' Kapitalnie z rzutu rożnego dośrodkowuje Iliev, a piłkę trąca niepilnowany Chrapek i uderza obok słupka bramki gospodarzy.

56' ZMIANA w Wiśle. Za Bunoze wchodzi debiutant- Nigeryjczyk Sarki.

52' GOOOOOOOOOL!!!! 2-1 dla Wisły po strzale Chrapka! Z lewej strony do środka pola karnego podaje Małecki. Tam był zupełnie nie kryty Chrapek, który umieszcza futbolówkę w siatce bramki Polonii.

50' W drugiej połowie trener Kulawik znów zamieszał w formacji ofensywnej krakowian. Patryk Małecki gra teraz na lewym skrzydle, na prawym jest Chrapek. W środku Iliev z Burligą.

46' Nieco lepiej rozpoczynają gospodarze, którzy założyli Wiśle pressing na 30. metrze od bramki.

46' Pierwszy gwizdek drugiej połowy

45'+1 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Po tej części gry niewielką przewagę mają Wiślacy. Niestety, po wielkim błędzie obrońcy Wisły Gordana Bunozy na razie krakowianie tylko remisują.

45' Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

41' Aktywny od początku Przybecki wrzuca piłkę z prawego skrzydła, ale pewnie futbolówkę łapie Pareiko.

40' Sprint prawą stroną Maleckiego, przerwany jednak przez Todorovskiego.

38' Jovanović powala Przybeckiego, który rozpędzał się niebezpiecznie z piłką.

34' GOOOOOOOOOL!!! Bomba Wilka po idealnym podaniu z prawej strony Ilieva! Pierwsza bramka Wisły w ligowym nowym roku!

31' Kontruje Polonia, znakomite dośrodkowanie Pazio przecinają defensorzy z Krakowa

27' Wrzutka Iliewa z narożnika boiska, piłkę uderzył w samo okienko Małecki, ale zdążył obronić strzał Pawełek. Dobija jeszcze Chavez, ale ponownie paradą popisał się golkiper Polonii.

25' ZÓŁTA KARTKA dla Grzelczaka.

23' Rajd prawą stroną Małeckiego, zakończony dobrym dośrodkowaniem w kierunku Wilka. Piłke łapie jednak Pawełek

20' Strzał Przybeckiego z rzutu wolnego, ale piłka trafia w nogi najpierw zawodników Polonii, później Wisły, ostatecznie lądując daleko od bramki

18' ŻÓŁTA KARTKA dla Chaveza , ktory na 20 metrze od bramki Wisły fauluje Grzelczaka . Honduranin w następnym meczu nie zagra

17' Znów niepokoi obronę Białej Gwiazdy Przybecki. Teraz mimo, że blokowany przez kilku defensorów Wisły zdołał oddać groźny , choć niecelny strzał.

14' GOL! Miłosz Przybecki i 1:0 dla Polonii! Straszny błąd Gordana Bunozy, który zaspał i nie asekurował Przybeckiego, pozwalając mu wejść z prawej strony i umieścić piłkę w długim rogu bramki Wisły

11' Nieprawdopodobna okazja "Czarnych Koszul"! Gołębiewski wrzucił 30-metrowe dośrodkowanie w kierunku Przybeckiego i przy biernej postawie defensywy Wisły , młody napastnik uderzył głową "za kołnierz" Pareiki. Futbolówka jednak minęła słupek bramki Wisły

8' Polonia miała teraz znakomitą okazję po dośrodkowaniu Tosika. Do piłki dobiegł Grzelczak , ale arbiter odgwizdał spalonego.

6' Burliga "przycisnął" defensywę Polonii i zmusił bramkarza Polonii do ryzykownej interwencji. Pawełek jednak nie bez problemu, wybija piłkę.

3' Ivica Iliev uderza wchodząc z prawego skrzydła do środka. Trochę w stylu Arjena Robbena, oczywiście w odpowiednich proporcjach, bo piłka jednak leci wysoko nad bramką.

2' Rzut wolny dla Wisły z 30 metrów, faulowany był snajper Wisły- Patryk Malecki

1' Chrapek rozbija atak Hołoty faulując rywala

1' Rozpoczynamy!

17.58 Zawodnicy wychodzą już na murawę i za chwilę rozpoczynamy!

17.50 W zespole "Czarnych Koszul" wystąpi były wieloletni golkiper "Białej Gwiazdy"- Mariusz Pawełek, który w przeszłości z Wisłą trzykrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski.

17.45 Trener Kulawik w obliczu indolencji strzeleckiej rotuje zawodnikami na "szpicy". Z Bełchatowem na tej pozycji wystąpił Sikorski, tydzień temu z Podbeskidziem Boguski, a dziś w ataku zobaczymy Patryka Małeckiego.

17.40 Oba kluby w ostatnim czasie mierzą się z problemami finansowymi. Inny jest tylko ich skutek, bo regularnie uszczuplana o podstawowych zawodników Polonia zajmuje w tabeli T-Mobile Ekstraklasy 3 miejsce., Drużyna Wisły jest czwarta, z tym że od końca.

17.30 Rozpoczynamy relację z trzeciego tegorocznego spotkania ligowego Białej Gwiazdy. Dzisiejszy przeciwnik-warszawska Polonia- dla krakowskiej Wisły nie jest wygodnym rywalem. W czterech poprzednich spotkaniach krakowianie przegrali 3-krotnie i odnieśli jeden remis. Podopieczni Tomasza Kulawika ostatnie zwycięstwo nad "Czarnymi Koszulami" zanotowali...28 listopada 2010 roku