Pierwsza porażka polskich szczypiornistów

• date_range Środa, 2013.01.16 08:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:01 )
Polska reprezentacja przegrała ze Słowenią 24:25 (14:11) w swoim trzecim meczu grupy C podczas mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Po dobrej pierwszej połowie spotkania, w drugiej znów zobaczyliśmy znacznie gorsze oblicze naszej kadry.

Biało-czerwoni mecz rozpoczęli znakomicie, od pierwszego gwizdka rzucili się do ataku. Doskonale punktował Michał Jurecki, który wraz z Krzysztofem Lijewskim i dobrze spisującym się bramkarzem Sławomirem Szmalem prowadzili grę naszej reprezentacji. Pomimo nieobecności kontuzjowanego Mariusza Jureckiego obrona również spisywała się bez zarzutu. Na przerwę polscy zawodnicy mogli schodzić ze znacznie wyższym prowadzeniem, gdyby odpowiednio celowniki wyregulowali Lijewski i Orzechowski, a bramkarz gości Primoz Prost, który wielokrotnie ratował drużynę Słowenii, miał nieco gorszy dzień.

Druga część spotkania to już znacznie gorsza gra Polaków. Początek wyraźnie przespali i pozwolili rywalom szybko odrobić straty. Po roszadach taktycznych Słoweńców, reprezentacja Polski trochę się pogubiła i rywale zdobyli 5 pkt z rzędu. Straty udało się jeszcze zmniejszyć do jednej bramki ale w końcówce okazję na wyrównanie zaprzepaścił Bartosz Jurecki, a rzut karny zmarnował Michał Kubisztal. Więcej okazji Polacy już nie dostali.

Po trzech meczach Polacy z 4 punktami na koncie zajmują 3 miejsce w grupie, za Serbią i Słowenią, które zgromadziły po 6 oczek. Polacy zagrają jeszcze z Serbią i Koreą Południową.