Widzewiacy w żaden sposób nie potrafili mocniej zagrozić bramce strzeżonej przez Krzysztofa Pilarza i zdecydowanie ulegli coraz mocniejszej Cracovii. Z jedynej bramki gospodarze cieszyli się dzięki pomocy sędziego Frankowksiego, który prowadził piątkowe spotkanie. Arbiter po faulu Kosanovicia wskazał na "wapno", choć Visniakovs upadł jeszcze przed linią szesnastego metra. Niesprawiedliwie utracony gol nie załamał jednak mocnych "Pasów". Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zaprezentowali piękną grę i zdobyli 3 bramki.

Cracovia do Łodzi wyruszyła po dwóch zwycięstwach z rzędu. Pasy dość pewnie odprawiły na wyjeździe Jagiellonię Białystok, a później przy własnych, choć pustych trybunach bielskie Podbeskidzie. Rola faworyta spotkania w mieście włókniarzy nie zmiękczyła pasiastych nóg i już od pierwszej minuty to goście napierali na bramkę niezbyt pewnego Mielcarza. Kilka nieudanych prób strzeleckich miał Steblecki i Boljević, ale Cracovia z każdą minutą budowała groźniejsze ataki coraz odważniej podchodząc pod pole karne Widzewa,

W 13. minucie błąd w podaniu sprawił, że z kontrą wyszedł Eduards Visniakovs. Łotewski napastnik z olbrzymią prędkością mknął w kierunku bramki Cracovii i w momencie gdy zbliżał się do 16 metra został sfaulowany przez serbskiego obrońce gości-Milosa Kosanovicia. Gdy wydawało się, ze mur obronny przed wolnym widzewiaków ustawiać zaraz będzie Pilarz, na "wapno" wskazał sędzia Frankowski. Do piłki podszedł Mariusz Rybicki i pewnym strzałem zamienił karnego na bramkę.

Stracony gol podziałał na Pasy jak płachta na byka. W 26. minucie złe ustawienie Mielcarza chciał wykorzystać Kosanović, ale jego piekielnie mocny strzał z 35 metrów przeleciał jednak minimalnie nad bramką. Cztery minuty później od remisu łodzian wybronił Mielcarz, który instynktownie sparował futbolówkę po strzale Bojlevicia, odbitym jeszcze od nóg Żytki. Radość łódzkich kibiców ze świetnej interwencji golkipera była jednak płonna. W 36. minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dograł Boljević, a wyżej niż dwumetrowy Mielcarz w powietrze wyskoczył Dąbrowski i odwrócony tyłem do bramki główką umieścił futbolówkę "za kołnierzem" bramkarza Widzewa.

Remis nie utrzymał się nawet do końca pierwszej połowy. Na trzy minuty przed jej końcem Nowak wpadł w pole karne z lewej strony, minął grającego jak trampkarz Bartkowksiego i uderzył z całej siły tuż przy dłuższym słupku bramki Widzewa. Mielcarz frunął pięknie w powietrzu ale był bezradny przy bezwzględności super-strzelca Pasów.

Zdobyte prowadzenie uspokoiło grę Cracovii w drugiej części spotkania. Krakowianie całkowicie kontrolowali przebieg gry i kilkukrotnie bardzo zagrozili bramce strzeżonej przez wprowadzonego w przerwie Krakowiaka. Młody golkiper Widzewa bronił jednak solidniej niż jego bardzo doświadczony kolega Maciej Mielcarz. Mimo to, nie miał nic do powiedzenia przy bramce numer 3 dla Cracovii. W 62. minucie trudną piłkę na lewym skrzydle opanował Saidi Ntibazonkiza, pobiegł prawie do linii końcowej i płasko podał do zamykającego akcje Nowaka. Napastnik Cracovii wiele jednak zrobić nie musiał, bo uprzedził go z niefortunną interwencją Kevin Lafrance.. Haitańczyk wślizgiem pokonał własnego bramkarza.

Trzecia bramka uspokoiła poczynania Pasów i pozwoliła bardziej skupić się na łataniu dziur w obronie. Jedyny raz Widzew zbliżył się do gola kontaktowego w 90. minucie. Potężne uderzenie Krystiana Nowaka paradą bramkarską wybronił jednak Krzysztof Pilarz.

Cracovia wrraca do domu w blasku chwały najlepszego zespołu ostatnich tygodni. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego z dorobkiem 20 punktów po 13 spotkaniach zajmują już 4. miejsce, Walka o podtrzymanie świetnej passy zwycięstw robi się jednak coraz trudniejsza. Już w poniedziałek o 18:00 Pasy zmierza się na wyjeździe z wiceliderem z Zabrza.

WIDZEW Łódź 1 : 3 CRACOVIA

'14 M.Rybicki (1-0)
'36 D.Dąbrowski (1-1)
'42 D.Nowak (1-2)
'62 K.Lafrance-sam. (1-3)

Skład Widzewa: Mielcarz, Bartkowski, Perez, Lafrance, Kaczmarek-żk, A.Visniakovs('69 Alex Bruno), Nowak-żk, Leimonas, Batrović('36 Okachi), Rybicki, E.Visniakovs

Skład Cracovii: Pilarz('46 Krakowiak), Szeliga-żk, Żytko, Kosanović, Marciniak, Ntibazonkiza, Dąbrowski-żk, Straus('80 Zejdler), Steblecki('92 Dudzic), Boljević-żk, Nowak('87 Kita)

90:00+3 Koniec meczu! Cracovia odnosi szóste w tym sezonie i trzecie z rzędu zwycięstwo!

90:00+2 Ostatnia dziś zmiana. Dudzic zmienia Stebleckiego

90:00 Sędzia zdecydował się doliczyć jeszcze 120 sekund

'90 Świetne uderzenie Krystiana Nowaka z dystansu! Pilarz pięknie frunie i w powietrzu odbija piłkę na bok!

'88 Rybicki zupełnie nie w stylu i formie reszty swojego zespołu zagrał bardzo ładnie na lewym skrzydle. Szybki młody widzewiak minął Szeligę,ale uderzyć czysto już nie zdołał

'87 Dawid Nowak schodzi z murawy. W jego miejsce Przemysław Kita

'83 Zejdler "poczęstował" Nowaka świetną piłką na linii pola karnego. Napastnik nie miał czystej pozycji, więc zastawił się obrońcy i podał na bok do Boljevicia. Czarnogórzec uderzył bardzo mocno, ale nad bramką

'80 Leimonas mocno poturbował Strausa, ale kary kartkowej nie będzie. Będzie za to zmiana. Poszkodowany Czech zostaje zmieniony przez Łukasza Zejdlera. To dopiero pierwsza zmiana w drużynie Cracovii

'78 Bardzo ładna akcja, z wykończeniem Ntibazonkizy. Z lewego skrzydła między dwójkę obrońców piłkę dośrodkował Straus, a Burundyjczyk mimo, ze świetnie ustawił sobie piłkę uderzył jednak bardzo wysoko.

'76 Bardzo dobrze bawią się zawodnicy Cracovii. Krakowianie zupełnie kontrolują przebieg gry i nic nie wskazuje na to, że stracą w Łodzi jakiekolwiek punkty

'73 Gra przerwana, bo przez skurcz na murawe upadł kapitan łodzian-Kaczmarek. Jeżeli zawodnik Widzewa będzie musiał zejść, to gospodarze zagrają w dziesięciu, bo trener Pawlak wykorzystał już wszystkie 3 zmiany

'72 Faul Boljevicia i kolejna żółta kartka dla zawodnika Pasów

'71 Niezła kontra Cracovii,ale trochę pogubił się z piłką najdalej wysunięty Ntibazonkiza. Burundyjczyk odzyskał jednak równowagę i w trudnej sytuacji spróbował uderzenia z linii pola karnego. Wprost w Krakowiaka

'69 Ostatnia zmiana w zespole Widzewa- Alex Bruno wchodzi za Aleksejsa Visniakovsa

'69 Gwizdy łódzkiej publiczności kwitują wolno rozgrywającą Cracovię. Ale te gwizdy należą sie bardziej gospodarzom, którzy nie pokazują w tym meczu niczego wartego uwagi.

'65 Długa piłka Kosanovicia do Nowaka, ale tym razem bramkostrzelny Pasiak został uprzedzony przez strzelca samobójczej bramki dla Cracovii

'62 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Cracovia! Ntibazonkiza poszedł z piłką do linii końcowej po lewej stronie i dośrodkował płasko do Nowaka. Tego uprzedził wślizgiem Lafrance, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że wbił futbolówkę do własnej bramki !

'62 Nowak przyjął przed polem karnym piłke od Szeligi i wyminał dwóch obrońców po czym z powietrza uderzył obok prawego słupka bramki!

'60 Niezbyt groźny strzał Leimonasa bez kłopotów łapie Pilarz.

'57 Kaczmarek fauluje rozpędzającego się z kontrą Sławomira Szeligę. Widzewiak ukarany żółtą kartką, a kapitan Pasów opatrywany przez sztab medyczny

'54 Widzew zamyka Cracovię! Bardzo groźnie było po strzale Okachiego z linii pola karnego, ale w ostatnim momencie z ziemi podniósł się Adam Marciniak i zblokował strzał Nigeryjczyka!

'52 Dąbrowski faule Visniakovsa z lewej strony między linią boczną, a polem karnym. Żółta kartka!

'50 Bojlević z rzutu wolnego, którego można nazwac "krótszym rożnym" podał na krotki słupek do Żytki. Stopera Pasów ryzykownym szczupakiem uprzedził Perez!

'48 Uff! Okachi nie zdołał strzelić bramki po idealnym płaskim podaniu z boku, stojąc 5 metrów od bramki!

'47 Bojlević podobnie jak w akcji bramkowej na 1-1 pograł z wolnego. tym razem ejdnak za nisko, ale piłkę przejął Ntibazonkiza. Burundyjczyk zamieszał obrońcami i podał na prawą stronę do Kosanovicia. Serb sprawdził stopień rozgrzania Krakowiaka. Młody widzewiak pewnie broni

'46 Zaczynamy drugą połowę. Zaskakująco rozpocznie ją ekipa gospodarzy- trener Pawlak zmienił w przerwie bramkarza, Za boisku za Mielcarza melduje się więc...Krakowiak

45:00+3 Koniec pierwszej połowy! Cracovia prowadzi 2-1, mimo, ze jako pierwsza straciła w tym meczu bramkę. W tej chwili w wirtualnej tabeli Ekstraklasy "Pasy" są na czwartym miejscu!

45:00 Sędzia dolicza aż 3 minuty do pierwszej połowy

'45 Marciniak ładnie powalczył przy linii końcowej z Lafrancem i smusił Haitańczyka do błędu. Piłkę złapał jednak ofiarnie Mielcarz

'4 2 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!!!!! Nowak i 2-1 dla Pasów! Niesamowita akcja Nowaka , który wpadł w pole karne z lewej strony, minął jak dziecko Bartkowksiego i uderzył z całej siły przy dłuższym słupku bramki Widzewa! Mielcarz frunął pięknie w powietrzu ale był bezradny przy bezwzględności super-strzelca Pasów!

'38 W czasie gdy bramkę zdobywał Dąbrowski, w walce powietrznej ucierpiał innym z krakowian-Kosanović. Serb jest teraz opatrywany przez sztab medyczny. Wczesniej trener gospodarzy zdecydował się na zmianę. Za kontuzjowanego Batrovcia na murawie pojawił się Okachi

'36 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Dąbrowski i 1-1! Z 40 metrów w pole karne z wolnego piłkę wrzucił Bojlević ,a w zamieszaniu pod bramką najlepiej zachował się Dąbrowski, który głową, do tyłu uderzył nad rękami interweniującego Mielcarza!

'35 Odetchnąć z ulgą mogą teraz zawodnicy Cracovii! Po błędzie w rozegraniu samotnie z piłką urwał sie E.Visniakovs. Zawodnik rodem z Łotwy miał okazję uderzyć sprzed pola karengo. ale spróbował podac na drugą stronę do Bartrovicia. Niecelnie

'34 kolejna akcja Pasów pod polem karnym Widzewa. Tym razem blisko oddania strzału był Steblecki, ale krakowianin został zblokowany przez Batrovicia

'30 Z pierwszej piłki z linii pola karnego uderzył mocno Bojlević, futbolówka odbiła się jeszcze od Żytki i niesamowicie, instynktownie wybronił to Mielcarz! Bramkarz ratuje teraz łodzian przed remisem!

'28 Groźnie zrobiło się pod bramką pilarz po stracie piłki w środku pola. Bardzo nieezpieczne śa te kontry gospodarzy. Tym razem jednak Kosanović znakomicie wyniósł atakujacego Eduardiusa Visniakovsa za linię boczną pola karnego

'26 Ależ próba Kosanovicia! Młody Serb uderzył potężnie z 35 metrów! Piłka prawie otarła poprzeczkę bramki wysuniętego daleko Mielcarza!

'23 Można przecierać oczy oglądając jak pogrywają sobie na połowie Widzewa krakowianie. Pasy nadal boją sie jendak zadać cios w postaci strzału, albo te uderzenia są bardzo, bardzo niecelne.

'20 Piękne rozegranie Ntibazonkizy z Bojleviciem! Czarnogórzec w ostatnim momencie pogubił się przed strzałem z 14 metrów

'19 Wyjątkowo ładnie gra Cracovia. techniczne zagrania sprawiają, zę dłonie same składają się do oklasków. nadal brakuje tego ostatniego zagrania!

'15 Kolejne ładne rozegranie pasów. Ostatniemu podaniu Nowaka do Szeligi zabrakło jednak odrobinę precyzji.

'14 GOL! Mariusz Rybicki zamienia karnego na bramkę. Swoje w tej sytuacji zrobił jednak sędzia, który zbyt pochopnie pokazał na 11 metr!

'13 Karny dla Widzewa! Powtórki pokazują jednak, ze Kosanović faulował Visniakovsa przed polem karnym!

'12 Aj! Świetnie uciekł prawym skrzydłem Ntibazonkiza podał do srodka, tam rozegrał ja na jeden kontakt Szeliga, który zostawił ja na linii 16 metra Stebleckiemu. Młody krakowianin uderzył z niezłej pozycji bardzo, bardzo wysoko i niecelnie

'9 Visniakovs przeciął dośrodkowanie z prawej strony i głowa przeniósł piłkę nad bramką

'8 Szeliga fauluje Bartkowksiego. Żółta kartka już na początku spotkania!

'7 Długo, długo przy piłce utrzymują się zawodnicy Cracovii. Próby rozbrojenia szyków obronnych Widzewa rozbijają się na razie na 30 metrze od bramki. Bardzo gęsto tam od nóg gospodarzy

'4 Groźnie zrobiło sie przez chwile po tym jak w środku pola piłkę odebrali Widzewiacy. Lewym skrzydłem uciekł Rybicki, ale jego dośrodkowanie nie sprawiło większej trudności Żytce

'4 Sprzed pola karnego w trudnej sytuacji strzał oddawał blokowany Steblecki. Piłka cofnęła się na 30 metr i tam również z pierwszej piłki uderzył Bojlević. Futbolówka odbiła się od Bartkowksiego

'2 Zakotłowało się w polu karnym Mielcarza, ale strzał Stebleckiego był niecelny, a mimo to wyłapany przez golkipera gospodarzy

'1 Rozpoczynamy grę!

17:58 Cracovia zagra dzis w biało-błekitnych strojach. W swoich tradycyjnych-czeroonych Widzew Łódź.

17:45 Na ławce Cracovii zasiądą: Matko Perdijć, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Marek Wasiluk, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Żurek

17:35 Przeciwko Cracovii świeżo upiecozny trener Widzewa wystawi łotewski duet braci Visniakovsów. Straszy z nich Aleksejs jest bardzo dobrze znany pod Wawelem. W latach 2011-12 pomocnik bronił barw klubu z ulicy Kałuzy

17:24 Dla obu ekip dzisiejszy mecz będzie swego rodzaju testem. Cracovia wygrała ostatnio aż trzy mecze między którymi zaliczyła także wpadkę z Pogonią(0-1) po bardzo dobrej grze. Podopieczni trenera Stawowego będą próbować pokazać, że jako zespół są już na właściwych torach. Nie będzie o to łatwo, bo "Pasom" przyjdzie się zmierzyć z mocno zdeterminowaną drużyną Widzewa. Łodzianie po serii słabych spotkań ostatnio rozgromili gdańską Lechię aż 4-1. Potem jednak przyszła porażka z Zagłębiem Lubin , ale nawet mimo to, że gospodarze zajmują przedostatnie miejsce w tabeli trudno dziś typowac faworyta spotkania.