Październik był dla Cracovii miesiącem wyjątkowym. Cztery mecze w ekstraklasie, cztery zwycięstwa, dwanaście punktów i w efekcie wysokie miejsce w tabeli. Czy podopieczni trenera Stawowego równie dobrze zaczną listopad? O tym przekonamy się w sobotę o godzinie 15.30. „Pasy” na własnym stadionie podejmą Koronę Kielce. Transmisji można słuchać w specjalnym kanale sportowym dostępnym w internecie i poprzez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Informacje jak ją ściągnąć Aplikacja mobilna Radia Kraków . Raporty z boiskowych wydarzeń na antenie Radia Kraków co kwadrans do 17.00, później zapraszamy do słuchania audycji "Sport w Radiu Kraków", Na stronie internetowej www.radiokrakow.pl dostępny także opis meczu „minuta po minucie”.

[

]

Takiej passy Cracovii nie pamiętają nawet najstarsi górale. Cracovia gra efektownie a przede wszystkim efektywnie. Potrafi ograć każdego, nawet na jego terenie. Ostatnio przekonał się o tym zespół Górnika Zabrze, który na własnym stadionie musiał uznać wyższość krakowian. Teraz „Pasy” czeka sprawdzian przed własną publicznością, która w październiku nie mogła podziwiać gry swoich podopiecznych.

Korona w tym sezonie zawodzi. Bardzo słaba seria na początku rozgrywek doprowadziła do zwolnienia charyzmatycznego trenera Ojrzyńskiego, który był znany z tego, iż zawsze zachęcał swoich podopiecznych do jak największej walki. W jego miejsce przyszedł szkoleniowiec o kompletnie innej charakterystyce. Trener Pacheta wymaga od piłkarzy gry technicznej, opartej na dużej liczbie krótkich podań. Hiszpan wymaga dokładnie tego, co pokazuje w swoich meczach Cracovia. Niestety kielczanom nie wychodzi to jeszcze tak dobrze jak „Pasom”, przez co nie notują najlepszych wyników w ekstraklasie.

W swoim ostatnim meczu Korona przegrała z Lechią Gdańsk aż 1-4. Nie dziwi więc nikogo fakt, że faworytem sobotniego starcia będzie Cracovia, której niektórzy wróżą nawet grę w europejskich pucharach. Zawodnicy i trener krakowskiej drużyny optymizm jednak studzą, podkreślając, że ich celem na ten sezon jest obecność w grupie mistrzowskiej i spokojne utrzymanie. Patrząc na grę i wyniki Cracovii można śmiało powiedzieć, że ten plan jest jak najbardziej realny do wykonania.

Przed tym spotkaniem poprawiła się nieco sytuacja kadrowa zespołu Stawowego. Do treningów z drużyną wrócili Krzysztof Danielewicz i Marcin Kuś, jednak nie będą oni jeszcze do dyspozycji trenera. Sobotni mecz obejrzą z wysokości trybun stadionu przy ulicy Kałuży.

Początek meczu w Krakowie w sobotę o 15.30. Raportów z boiskowych wydarzeń będzie można wysłuchać od 15.30 co kwadrans na antenie Radia Kraków. Końcówka meczu w całości na głównej antenie Radia Kraków. Cała relacja dostępna będzie w specjalnym kanale sportowym dostępnym w internecie i poprzez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Na www.radiokrakow.pl także tekstowa relacja „minuta po minucie”. Informacje jak ściągnąć aplikację Radia Kraków znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków