Olkuszanin najlepszy na Jaworzynie. FOTO

• date_range Niedziela, 2013.09.08 15:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:25 )
Zawodnik z Olkusza Bartosz Karoń okazał się najlepszym Polakiem podczas Mistrzostw Świata w Biegach Górskich. Polak na 13 kilometrowej trasie z metą na Jaworzynie Krynickiej zajął 49. miejsce. To najlepsze miejsce 22-latka w zawodach tej rangi.

Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Krynica 2013/ fot. Kuba Niziński

To były bardzo intensywne biegowe dni w Krynicy. Kilka tysięcy uczestników Festiwalu Biegowego startujących w różnego rodzaju biegach... a na deser Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich. Na własnym terenie Biało Czerwoni nie zdobyli medalu ale i tak było bardzo interesująco. W śród pań najlepsza z Polek Dominika Wiśniewska Ulfik była 9. Mistrzynią Świata została Włoszka Alicce Gaggi.

Bieg panów na trasie 13 km zdominowali Ugandyjczycy, którzy zajęli całe podium. Wygrał Philip Kiplimo. Najlepszy z Polaków Bartosz Karoń z Olkusza linię mety przebiegł na 49. miejsc. Zawodnicy na trasie w okolicach Jaworzyny Krynickiej rywalizowali w stylu anglosaskim czyli bieg odbywał się z góry i pod górę.