Załoga Aeroklubu Krakowskiego Kamil Wieczorek - Krzysztof Wieczorek zdobyła złote medale w celności lądowania podczas Mistrzostw Świata Air Navigation Race na Słowacji.

To nie jedyny polski sukces, niemal w przededniu Święta Lotnictwa Polskiego ( obchodzonego 28 sierpnia w rocznicę triumfu Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Challenge'u w 1932 roku) na podium stanęły dwie polskie załogi, bowiem Marcin i Michał Chrząszcz wywalczyli srebrny medal.

W pozostałych konkurencjach i w łącznej klasyfikacji już tak dobrze nie było. W kategorii Combined Air Navigation Race wszystkie trzy medalowe miejsca zdobyły czeskie załogi, złoto wywalczyli David Cerny-Jan Havlik, Polacy w składzie Marcin Chrząszcz-Michał Chrząszcz uplasowali się na siódmym miejscu.

W kategorii Air Navigation Race wszystkie trzy medalowe miejsca zdobyły czeskie załogi, pierwsze w składzie Marek Velat-Anna Zichova, Polacy w składzie Bolesław Radomski-Dariusz Lechowski uplasowali się na ósmym miejscu.

Mistrzostwa rozegrano w miejscowości Kamenica nad Cirochou na Słowacji, w rywalizacji wzięły udział 33 załogi z 10 krajów: Austrii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowacji, Wielkiej Brytanii.

Zawody ANR czyli Air Navigation Race to nowa dyscyplina sportów lotniczych wymyślona przez światową federację FAI w celu popularyzacji sportowego latania. Ma być to dyscyplina szybsza, tańsza i ciekawsza niż latanie rajdowe czy precyzyjne.

ANR – Wyścigi Nawigacyjne – polegają na równoczesnym przelocie czterech samolotów, po wyznaczonych korytarzach tej samej długości. Odpada najgorszy. Piloci przed konkurencją otrzymują mapę z wydrukowanym korytarzem oraz mają 30 minut na zaplanowanie lotu. Logery na pokładzie rejestrują tor lotu co do sekundy. Po zakończeniu trasy załoga powraca na lotnisko startu i wykonuje jedno lądowanie precyzyjne, oceniane przez sędziów.