• A
  • A

Niespodzianka w krakowskiej hali przy Reymonta

• Sport
  • date_range Środa, 2013.01.16 16:47 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:01 )
W zaległym meczu 4 kolejki FGE Wisła CanPack przegrywa z rewelacją sezonu Artego Bydgoszcz 49:65 (17:20, 9:17, 12:13,11:15)

Koszykarki Wisły CanPack odrobiły ligowe zaległości. We własnej hali podejmują rewelację rozgrywek, zespół bydgoskiego Artego. Według pierwotnego terminarza ligowego zawody miały być rozegrane w październiku minionego roku. Obie drużyny zdążyły się już spotkać przed miesiącem w Bydgoszczy, gdzie Wisła wygrała 61:52. To była pierwsza i do tej pory jedyna porażka zespołu z Bydgoszczy w tym sezonie.

Ciekawie zapowiada się nie tylko rywalizacja drużyn, ale także pojedynek gwiazd obu zespołów: Amerykanek Tiny Charles z Julie McBride. Poczatek meczu bardzo nerwowy, pierwsza minuta bez zdobyczy punktowych. Żaden z zespołów nie może wypracować przewagi. 5-krotnie zmienia się prowadzenie, pięciokrotniej na tablicy wyników jest remis. W 7 minucie jest 13:13 i wtedy "czwarty bieg" włącza zespół z Bydgoszczy. Pierwsza kwarta 20:17 dla gości. W 4 minucie drugiej kwarty przewaga bydgoszczanek wzrasta do 4 punktów. A w 6 minucie strata krakowianek rośnie do 11(!) punktów. jest 18:29. Wiślaczki próbują niwelować straty. W 19 minucie jest 26:31,ale Artego jeszcze zdążyło odbudować swoją przewagę. Do przerwy 26:37!!!

W zapowiadanym "pojedynku" supergwiazd obu drużyn; Tiny Charles i Julie McBride, zdecydowanie dominuje Amerykanka w bydgoskich barwach. Zdobyła dla Artego 19 punktów w I połowie, mając 4 zbiórki i dwie asysty. Tina Charles zdobyła w I połowie tylko 6 punktów (przy 10 próbach rzutów za dwa punkty), miała 7 zbiórek pod koszem. Zespół z Bydgoszczy zdecydowanie przeważa w szybkim ataku. Podopieczne Tomasza Herkta (byłego szkoleniowca Wisły) potrafiły wykorzystać 10 takich akcji, krakowianki tylko dwie.

Trzecia kwarta nie zmienia obrazu meczu. Artego podwyższa przewagę do 15 punktów (28:43 w 24 minucie gry). Wisła zaczyna gonić rywalki. W 26 minucie jest 38:46. Tina Charles zapisuje już "double-double. Ma 12 punktów i 12 zbiórek. Ale po trzech kwartach rywalki prowadzą 50:38. Na 8 minut przed końcem meczu Wisła traci do rywalek 16 punktów! (38:54). Wreszcie krakowianki trafiają "za trzy" (Mieloszyńska), ale dwupunktowa odpowiedź gości jest natychmiastowa. Artego Bydgoszcz kontroluje wyraźnie losy tego meczu. Ostatecznie Wisła CanPack przegrywa 49:65.

Punkty dla Wisły CanPack zdobyły: A. DeMondt - 8, C.Ovina - 2, P.Pawlak - 3, D.Mieloszyńska - 3, J.Żurowska -4, D.Horti - 10, K.Krężel 0, A.Beard -7, T.Charles - 12.