Muszynianka wygrała w Dąbrowie Górniczej

• date_range Niedziela, 2013.01.06 13:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:00 )
Po przerwie świąteczno-noworocznej do gry o prymat w rodzimych rozgrywkach wróciła Banka BPS Muszynianka Fakro. W hicie tej kolejki rozgrywek wicemiestrzynie Polski wygrały ze zdobywczyniami Pucharu Polski-Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Zespół Banku BPS Muszynianki Fakro zasłużenie wygrał swoje spotkanie w Dąbrowie Górniczej i zrównał się punktami (po 29 pkt), z liderem rozgrywek, BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego zasłużenie wygrały spotkanie, wyższość rywalek uznając jedynie w trzecim secie(25-22). W pozostałych partiach zawodniczki z Małopolski okazały się lepsze, przede wszystkim dzięki dobrej grze w bloku i w odbiorze. Na uznanie zasłużyła solidna jak zwykle gra Sanji Popović, a także MVP spotkania- libero Pauliny Maj.

Aleksandra Jagieło (Bank BPS Muszynianka Fakro): Nie ukrywam, że cieszymy się bardzo z naszego dzisiejszego zwycięstwa. Wiedziałyśmy, że będzie to starcie z wymagającym rywalem. Trener uczulał nas na to, że musimy być ciągle skoncentrowane i ani na moment nie odpuszczać, bo zespół z Dąbrowy potrafi wygrać mecz nawet mimo przegrywania 0:2 w setach. Widać to było w trzecim secie, gdy MKS potrafił wyrównać i ostatecznie wygrać. Kluczowym elementem była zagrywka, tylko tak można było zmusić mające problemy z przyjęciem przeciwniczki do błędów, przez co nie mogły wyprowadzić ataku. Wciąż robimy zbyt wiele błędów w zagrywce, ale udało nam się wykonać zadanie.

Magdalena Śliwa (Tauron):
Właściwie powinnam skopiować całą wypowiedź Oli; najważniejsza w tym meczu była zagrywka, to ona zadecydowała o tym, kto zwyciężył. Udało nam się zaserwować tylko dwa asy serwisowe. Nasze przyjęcie również miało wiele do życzenia. Szkoda, że nie przełożyłyśmy tego, co robimy na treningach, na to spotkanie. Byłyśmy bardzo bojow nastawione do tego spotkania, ale niestety, najważniejsze elementy gry nam dzisiaj nie wychodziły.

Bogdan Serwiński (trener Muszynianki):
Na sam początek chciałbym złożyć wszystkim życzenia z okazji Nowego Roku, nie było wcześniej okazji. Po drugie, chciałbym podziękować swoim dziewczynom za dwie rzeczy: po pierwsze, za wygraną za trzy punkty, a następnie za to, że postawiły oszczędzić mój organizm i w dniu, kiedy panowało niskie ciśnienie, nieco podniosły moje własne w trzecim secie (uśmiech). Faktycznie, z Dąbrową bardzo trudno się gra. Potwierdziło się to, że dąbrowianki potrafią odrodzić się w każdej chwili, to nie jest przypadek, a niezmienna cecha tego zespołu. Jednak liczy się końcowy wynik, z którego jestem oczywiście zadowolony.

Waldemar Kawka (trener Tauronu):
Nie mieliśmy dzisiaj żadnych argumentów, by to spotkanie wygrać. Jeżeli spojrzy się na statystyki, to właściwie każdy element naszej gry prezentował słabiej niż zazwyczaj. Muszynianka wygrała najzupełniej zasłużenie, najwidoczniej nam święta nie do końca posłużyły, zaś rywalki były wtedy na turnieju i chyba lepiej przepracowały ten okres. Z takim przyjęciem wygrać z Muszyną nie ma szans - i tu nie ma co ukrywać. Mecz byłby bardziej wyrównany, gdyby ten element udałoby się poprawić. Jeżeli na własnej hali robimy dwa asy, a Muszynianka jedenaście, to chyba mówi to wszystko.

Poniżej zapis naszej relacji PUNKT po PUNKCIE:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1 - 3 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
(23-25, 14-25,25-22,25-21)

IV SET:

21-24 MUSZYNIANKA!!! Koniec meczu, alez emocje w końcówce spotkania! MVP spotkania libero Muszynianki-Paulina Maj.

20-24 Będzie piłka meczowa dla Muszynianki!

20-23 Blokiem Natalia Nuszel!

19-23 Punkty dla Muszynianki, ale piłka trafiła jednak w boisko po ataku Tauronu MKS-u. Błąd sędziego na korzyść Małopolanek.

19-21 Kilka dramatycznych obron Musyznianek, ale kończą atak gospodynie.

18-21 Plasem Dziękiewicz i 3 punkty przewagi!

18-19 Straszny błąd Werblińskiej po zagrywce dąbrowianek

16-18 Przerwa dla trenera Kawki. Muszynianka wcześniej znakomicie blokiem. To chyba najlepszy element gry zawodniczek z Muszyny w tym spotkaniu.

16-16 Paulina Maj! Potężnie i równie skutecznie!

16-15 Muszel przez blok siatkarek Muszyny

13-15 Obiła mur Rossaux! Skutecznie!

11-13 Dziękiewicz wykorzystuje swoje niebywałe doświadczenie, lekko trącając piłkę nad blokiem.

11-11 Piękny, plasowany atak Rossaux

11-10 o milimetry pomyliła się Dziękiewicz

10-10 Indywidualna, znakomita akcja Diricx

8-8 Rossaux znakomicie przyjęła, rozegrała do Popović ,a ta "bombą" zakończyła akcję na korzyść Muszynianek

8-7 Na pierwszej przerwie w minimalnie lepszej sytuacji są gospodynie.

6-7 i prowadzenie Muszyny! Czas dla trenera Waldemara Kawki.

6-5 Wróciły do gry siatkarki z Muszyny! 4 punkty z rzędu.

6-2 Świetnie w bloku Alicja Bednarek-Kasza

5-1 Wszystko psują Muszynianki. Ich gra wygląda tak jak ta gospodyń z drugiego seta.

4-0 Świetnie blok Tauronu. Rossaux znów na placu gry, tym razem zmienia Jagieło.

3-0 To jest zdecydowanie akcja meczu! Fenomenalnie broni libero gospodyń, interweniując w iście bramkarskim stylu.

1-0 i już zaczynamy czwartą partię.

III SET:

25-22 i kończą seta zawodniczki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza!

24-22 Znów dobrze Popović! Czas dla trenera Kawki.

24-21 Sanja Popović płasko między zawodniczkami drużyny prowadzącej w tym secie

24-20 Setball dla Tauronu MKS!

22-10 Swietnie, nieprzewidywalnie Selena na drugiej piłce.

22-19 i czas dla Bogdana Serwińskiego.

21-19 Ciągle dwupunktowe prowadzenie gospodyń.

20-18 Piekielnie mocna zagrywka jednej z zawodniczek MKS Dąbrowa Górnicza

18-18 As serwisowy Werblińskiej!

18-17 Schodzi Rosseaux, wraca na parkiet Popović.

16-15 i pierwsze od dawien dawna prowadzenie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza na drugą przerwę techniczną.

13-15 Znów punkty blokiem. Atak dziś szwankuje, ale blokiem fenomenalnie grają wicemistrzynie Polski.

12-14 Bardzo długa akcja, kilka genialnych bloków w tym ten ostatni zakończony punktem dla Muszyny!

12-13 Zmiana w Muszyniance. Wchodzi Rosseaux, schodzi Popović.

11-12 Obroniły się Muszynianki od pierwszego prowadzenia gospodyń.

11-11 No pięć punktów odrobione.

9-11 Chyba zwietrzyły okazje na odbicie się od dna gospodynie. 3 punkty z rzędu siatkarek MKS-u

8-11 Bardzo ładna akcja siatkarek Dąbrowy. Znakomicie zagrały blokiem

6-11 Świetnie blokiem Dziękiewicz!

5-10 5 punktów przewagi Muszynianek. Trener Kawka załamuje ręce nad podopiecznymi i prosi o przerwę.

4-8 i pierwsza w tym secie przerwa techniczna

4-7 Brawo Sokołowa, bezradna libero Dąbrowy Górniczej

4-5 Znakomicie blokiem Tauron

3-4 Werblińska mocno, łamiąc blok dąbrowanek

2-2 Jagieło po raz kolejny bardzo słabo na zagrywce.

2-1 Nieco za ciasno Popović i punkty dla rywalek.

0-1 Trzeci set też lepiej zaczęły zawodniczki zespołu gości.

II SET:

14-25 Świetnie Popović dwukrotnie i mamy 0-2 dla MUSZYNIANKI!

13-23 10 punktów przewagi zawodniczek z południa Małopolski

13-21 Nuszel wchodzi za Leys na zagrywkę, ale marnuje ją.

12-20 Odratowały się Muszynianki teraz i potężnie atak skończyła Sanja Popović.

10-18 Jagieło marnuje zagrywkę i pierwszy od dawna punkt dla gospodyń.

9-18 W tym momencie Muszynianki mają już dwukrotnie więcej zdobytych punktów. Tej partii nie można przegrać

9-16 Przerwa techniczna na którą z 7-punktowym prowadzeniem schodzą zawodniczki z Muszyny.

9-15 Sześć punktów przewagi Muszynianki! Brawo!

9-13 Dłuższa wymiana zakończona dobrym blokiem Popović

8-11 Przełamanie Tauronu po 5 punktach straconych z rzędu.

7-11 Znakomicie Dziękiewicz takim skrótem. Zmiana w Tauronie za Skowrońską- Staniucha-Szczurek

7-10 Niezrozumienie siatkarek Tauronu, kilka błędów, 3 punkty z rzędu dla Muszyny i trener gospodyń prosi o czas.

7-8 dla gości na pierwszą przerwę techniczną

7-7 Błąd Liniarskiej w zagrywce.

6-5 Znakomity blok MKSu

4-5 Tauron psuje zagrywkę.

3-3 Kręci głową szkoleniowiec Dąbrowianek. Błędy wręcz juniorskie jego podopiecznych

2-2 Werblińska "lobem" nad blokiem Dąbrowianek

0-1 Pierwszy punkt dla Muszynianki

I SET:

23-25 Pierwszy set dla Banku BPS Muszynianki Fakro!

23-24 Pierwsza piłka setowa dla Muszyny

23-23 Blok wprowadzonej chwilę temu Kaczor po potężnym uderzeniu Popović

22-23 Pierwsze prowadzenie Muszyny w tym meczu !

22-22 Wszystko tu jest jeszcze otwarte! Ależ wymiana, zakończona outem. Przerwa dla trenera MKSu Tauron

21-20 Znów po bloku skuteczne Muszynianki. Gorąco na parkiecie w Dąbrowie Górniczej

21-18 Trener Serwiński prosi o czas.

19-18 Serena! Punkt przewagi Tauronu. Przypomnijmy- Było ich nawet 6 na początku seta

17-17 Świetny blok Muszynianek.

17-16 Punkt za punkt. Zacięte jest to spotkanie.

16-15 Piękny plas Werblińskiej

16-14 Druga przerwa techniczna.

15-14 I tylko jeden punkt starty. Znów świetnie na zagrywce Bednarek-Kasza.

15-13 Zaczynają odrabiać straty zawodniczki z Małopolski. Trener Kawka(MKS Dąbrowa Górnicza) prosi o przerwę.

15-12 Bednarek-Kasza potężnie na zagrywce

15-10 Znów wysokie prowadzenie gospodyń.

14-9 Ależ bomba!

13-8 Najpierw znakomity blok Muszynianek, ale później Leys dobijając, nie pozostawia szans.

12-7 Znów nieudany atak Sanji Popović z Muszyny

10-6 Znów cztery punkty przewagi gospodyń.

8-6 Znów MKS Dąbrowa Górnicza. Tu już piąty punkt po bloku gospodyń

8-5 Na pierwszą przerwę techniczną.

7-5 Wyratowały się teraz Muszynianki dwukrotnie i skutecznie skontrowały

7-3 Blok za blokiem, ale lepiej robią to Dąbrowianki

6-2 Mogą odetchnąć odrobinę Muszynianki. Mamy przełamanie

6-1 Diricx znakomicie blokuje po raz koljeny.

5-1 Źle rozpoczęło się to spotkanie. Trener Serwiński prosi o czas.

4-1 Trzy punkty zdobyte blokiem gospodynie

1-1 Popović w blok i mamy remis

0-1 I lepiej zaczęły Muszynianki!

14.30 Pierwszy gwizdek już dosłownie za kilka sekund.

14.27 Pierwszy tegoroczny mecz między tymi zespołami zakończył się zwycięstwem 3-1 dla zawodniczek z Małopolski.

14.25 W dzisiejszym meczu dojdzie do pojedynku między wiceliderkami, a trzecią drużyną ORLEN ligi. Muszynianka do gospodyń spotkania traci dwa punkty, ale w zanadrzu ma jeszcze zaległy mecz z AZS Metal-Fach Białystok

14.18 Zawodniczki z Muszyny w przerwie świątecznej nie próżnowały.W dniach 27-29 grudnia w szwajcarskiej Bazylei podopieczne trenera Serwińskiego wystąpiły z TOP Women’s Volley International, zawody kończąc na piąytej pozycji.

14.15 Mecz w Dąbrowie już za kilkanaście minut.