• A
  • A

Muszynianka w półfinale Pucharu CEV

• Sport
  • date_range Środa, 2013.01.23 18:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:02 )
Będące na fali zwycięstw "Mineralne"udowodniły fenomenalną tegoroczną dyspozycję w rewanżowym spotkaniu Pucharu CEV. Mecz z Aluprofem w Bielsku-Białej zakończyły w trzech setach i awansowały do półfinału rozgrywek.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Muszynie lepsze były gospodynie, więc będące pod ścianą bielszczanki musiały zwyciężyć w rozgrywanym na własnym parkiecie spotkaniu i liczyć na dobrą dyspozycję w dodatkowym, "złotym secie".
Na szczęście dla "Mineralnych" , zawodniczki Aluprofu nie były tego dnia w najlepszej dyspozycji i gładko przegrały w stosunku 3-0, tym samym odpadając z Pucharu Konfederacji.

Mimo dość jednostronnego wyniku gospodyniom nie można było zarzucić braku chęci, bo pierwszego seta rozpoczęły lepiej i momentami prowadziły nawet pięcioma punktami, by przy stanie 22-18 nagle odpuścić oddając Muszyniance pole do gry.
Ostatecznie set zakończył się wynikiem 23-25, głównie dzięki kapitalnej tego dnia Aleksandrze Jagieło.

Zszokowane gospodynie całkowicie oddały zespołowi Banku BPS inicjatywę i drugi set zakończył się gładkim zwycięstwem 25-12 podopiecznych Bogdana Serwińskiego. I kiedy wydawało się, że trzecia partia będzie już jedynie formalnością , do dobrej gry powróciły bielszczanki, które postawiły się znakomicie dysponowanej Muszyniance, długo utrzymując 3-punktową przewagę,

Końcówka seta jednak tradycyjnie należała do faworytek z Muszyny, które ostatecznie wygrały partię, tak jak w pierwszym secie, 25 do 23.
Teraz małopolski zespół czeka trudna wyprawa na Syberię, bo w półfinale Pucharu CEV, Muszynianka zagra z zespołem Omiczka Omsk.

Relacja akcja po akcji:

Aluprof Bielsko-Biała 0 - 3 Bank BPS Muszynianka Fakro
(23-25,12-25,23-25)

III Set:

23-25 KONIEC ! MUSZYNIANKA WYGRYWA DWUMECZ I AWANSUJE DO PÓŁFINAŁU!

22-24 Piłka meczowa!

22-23 Ogromne emocje i tylko punkt przewagi Mineralnych. Trener Serwiński niewruszony

20-22 Grają do końca bielszczanki. Sylwia Pelc z zagrywki zdobywa punkt dla Aluprofu

19-22 Serena!!! Znów blokiem, znów ramieniem, ale też znów skutecznie. Jeszcze trzy punkty!

19-21 O przerwe prosi trener Popik. To może być ostatni w tym spotkaniu

18-19 To już może być finałowe odliczanie. Odliczanie do sześciu. Tyle brakuje do końca Muszyniance

16-17 Kapitalny blok Sereny. Ogromne emocje w końcowce. Tylko czego-seta, czy dwumeczu?

15-15 Idealny plas Jagieło z drugiej linii. Jeszcze 10 punktów i będzie dużo radości w nadpopradzkiej Muszynie.

14-13 Topnieje przewaga bielszczanek. Świetna dyspozycja Jagieło i... miejscowych kibiców, którzy nadziei na awans Aluprofu nie tracą.

12-9 Utrzymują 3 punkty przewagi siatkarki BKS.

11-8 Rozegrały się bielszczanki, więc trener Serwiński bardzo słusznie prosi podopieczne na przerwę.

8-8 zawodniczki Aluprofu stanowią twardy do przebicia mur . A tuż za tym murem- półfinał Pucharu CEV.

7-8 Przerwa techniczna

7-7 Frąckowiak w pojedynke blokuje Chorwatkę Popović. Wysoki poziom siatkowki, o jakim na chwile zapomnieli kibice w tym meczu, powrócił na bielską halę.

4-4 Wyrównana jest zdecydowanie abrdzie ta partia. Chyba jednak bielszczanki nie zrezygnują ze zwycięstwa w tej polsko-polskiej wojnie o półfinał Pucharu Konfederacji.

2-2 Wróciły nieco do gry Bielszczanki. Dobry blok i zagranie ze skrzydła BKS-u.

II Set:

12-25 Koniec seta! Muszynianka o set od półfinału Pucharu CEV

12-24 Tego seta nie da się już chyba przegrać. Pogodzone są już chyba bielszczanki, bo wyglądają tak, jakby myślami były już w 3. secie.

11-21 As serwisowy! Zagranie podręcznikowe wręcz. Niesamowicie Popović!

10-18 Znakomicie Werblińska, ale jakimś cudem zatrzymana blokiem BKS-u

8-17 To już knock-down. Czekamy teraz na zadanie ostatecznego ciosu Muszynianek.

8-15 Świetnie Popović i aż 7 punktów przewagi! Mieliśmy niezwykle wyrównanego seta, teraz niezwykle...jednostronnego.

5-7 Roztropniej, spokojniej niż w pierwszej partii grają Muszynianki. Oby tak dalej i będzie półfinał!

3-5 Agnieszka Bednarek-Kasza! Ależ fałsz, niesamowite zagranie zawodniczki "Mineralnych"

2-3 Dobra zagrywka Jagieło i kapitan Muszynianki zdobywa punkt.

I Set:

23-25 KONIEC SETA! Muszynianka przegrywała całą pierwsza partię,ale na koniec pokazała klasę i prowadzą 1-0!

23-24 Ależ emocje! Pilka meczowa dla Muszynianki!

23-22 Popović w aut!

22-21 Ajjj! Było tak blisko, ale prawie 2-metrowa Wójtowicz blokuje i nadal prowadzą Bielszczanki

21-20 Zaniepokojony trener Popik prosi o czas. Muszynianki gonią!

21-17 Dziwna decyzja arbitra. Sędzia przerywa dłuższą wymianę, nie nakazując powtórzenia akcji. Punkt dla Aluprofu. Protestują zawodniczki, protestuje trener Serwiński.

20-16 Czas dla trenera Serwińskiego. Musi jakoś wstrząsnąć podopiecznymi.

17-15 Wice-mistrzynie Polski zaczynają odrabiać straty. Najpierw punkt z akcji, teraz bezpośrednio z zagrywki Bednarek-Kasza.

17-12 To już pięć punktów przewagi Aluprofu.Fenomenalny blok gospodyń!

16-12 Bardziej aktywne w polu są Bielszczanki, ale też niezwykle skutecznie atakują. Zasłużone dotychczasowe prowadzenie w pierwszej partii.

14-11 Świetny okres gry Muszynianek i odzyskane 3 punkty, ale nie na długo, bo Bielszczanki znów rękami gospodyń wychodzą na prowadzenie

10-7 Werblińska w środek, przejmują Bielszczanki i nie dają szans "Mineralnym"

8-5 Pierwsza przerwa techniczna dla Aluprofu. Wcześniej minimalnie na zagrywce myliła się Chorwatka Sanja Popvić.

6-3 Świetnie blokiem grają bielszczanki! Bezpośrdnio zdobyte 3 punkty przez gospodynie tego spotkania.

Zaczynamy!

18.58 Do rozpoczecia spotkania pozostały już tylko sekundy, a my zapraszamy również do śledzenia pełnej transmisji meczu w relacji Grzegorza Bernasika -tutaj.

18.55 Trener Bogdan Serwiński zdaje sobie sprawę, że o triumf w całych rozgrywkach łatwo nie będzie. Wszystko na to wskazuje, że w przypadku awansu na drodze jego zespołu staną bowiem drużyny z dalekiej Syberii - Omiczka Omsk lub Urałoczka Jekaterynburg.

18.45 W razie porażki Małopolanek, rozegrany zostanie tzw. "złoty set", który zadecyduje o awansie do następnej rundy.

18.37 Dzisiejsze spotkanie, to końcowy akord w "trójmeczu" rozgrywanym między tymi zespołami. Oba wcześniejsze spotkania wygrały zawodniczki zespołu gości .Pierwsze- w ramach rozgrywek ORLEN Ligi (3:0), drugie- w Pucharze CEV (3:1)