Muszynianka lepsza w derbach Małopolski

• date_range Piątek, 2013.02.22 17:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
Dla jednych było to typowe, standardowe spotkanie wyjazdowe ze znacznie niżej notowanym rywalem, dla drugich to najważniejsze spotkanie w historii klubu. Skończyło się bez niespodzianki i małopolskie derby na hali Elitesek AZS UEK 3:0 wygrał Bank BPS Muszynianka Fakro.

Bez niespodzianki zakończył się mecz derbowy małopolskich drużyn rozgrywany w hali krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Faworyzowane przyjezdne wygrały w trzech setach pierwsze spotkanie, ale pierwszoligowe Eliteski okazały się być wymagającym przeciwnikiem. Gospodynie zostawiły na parkiecie mnóstwo serca, choć różnice w poziomie sportowym momentami były bardzo widoczne.

Mecz rozpoczęły lepiej Eliteski, które wyszły na 4-punktowe prowadzenie, ale stremowane wypełnionymi trybunami szybko oddały Muszyniance przewagę i nie odzyskały jej już do końca seta. Ostatecznie pierwsza partia skończyła się wynikiem 20-25 dla zawodniczek znad Popradu.

Drugi set był swoistą kalką pierwszego, bo mimo kilku cudownych, atomowych zagrywek Sandry Cabańskiej, zdecydowaną przewagę miały podopieczne Bogdana Serwińskiego. W każdym elemencie gry widoczna była przewaga przyjezdnych, które momentami grały mecz "na stojąco". Drugi set zakończył się identycznym wynikiem.

Nieco niepokoju mógł przynieść Muszyniance trzeci set, a w zasadzie jego początek, bo chwilami "Ekonomistki" prowadziły nawet różnicą 5 punktów. Stres i presja kibiców , a przede wszystkim znacznie mniejsze niż rywalek umiejętności sprawiły jednak, że Eliteski straciły kilka punktów z rzędu i mimo dramatycznego zakończenia (dwa asy serwisowe Cabańskiej) przegrały z finalistkami Pucharu CEV 21-25.

Pierwszy derbowy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski zakończył się więc bez niespodzianki, choć na uwagę zasługuje waleczna postawa drużyny trenera Skroka oraz fantastyczny doping studentów UEK-u.

Eliteski AZS UEK Kraków 0:3 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
(20-25,20-25,21-25)

Skład Elitesek: Urban, Cabańska, Fedorów,Sadowska, Skiba, Wąsowska, Wawrzyniak, Połeć, Sroga, Król, Matyjaszek-Matela

Skład Muszynianki: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

III SET:

21-25 KONIEC MECZU! Muszynianka wygrywa 3-0

21-24 Sandra Cabańska!!!! Kolejny As, ależ emocje

20-24 To jeszcze nie koniec!

19-24 PIŁKA MECZOWA

18-23 Kibice nie zaprzestają fanatycznego dopingu,ale na niewiele się to zdaje, po bombie Kingi Kasprzak.

17-22 To mogą być ostatnie momenty AZS-u w Pucharze Polski u siebie

17-20 Dwoją się i troją Ekonomistki, ażeby przedłużyć to spotkanie, ale bezbłędne są wicemistrzynie Polski.

16-18 Trzeci raz na zagrywce Fedorów, ale akcja kończy się podwójnym odbiciem w zespole gospodyń.

14-18 Błąd na zagrywce Skiby. Trener Serwiński jest już chyba spokojny o wynik, bo mocno rotuje swoimi zawodniczkami przed środowym finałem Pucharu CEV.

13-17 Znów doskonale z obiegu punkt zdobywa Fedorów

11-16 Cztery odbicia w zespole Ekonomistek i ta druga przerwa techniczna już jest mniej szczęśliwa dla gospodyń

10-13 Gorszy okres gry gospodyń

10-11 Z obiegnięcia Werblińska i Muszynianki znów na prowadzeniu

9-9 Znów szans nie pozostawia Serena!

8-8 Na zagrywce nadal Anna Werblińska, a Serena doprowadza do wyrównania.

8-5 Dwa punkty z rzędu Werblińskiej.

8-3 Pierwsza przerwa techniczna i sensacyjne prowadzenie Elitesek!

6-3 Błąd Rousseaux , jej atak zakończony poza boiskiem

5-3 Zagrywka outowa Skiby

3-2 Druga zagrywka Cabańskiej już outowa

2-1 Sandra Cabańska! As serwisowy!

1-0 Agata Skiba i pierwszy punkt dla Ekonomistek, które marzą o tym, aby nie był to ostatni set

II SET:

20-25 Skuteczny blok Muszynianki kończy drugi set!

19-23 To jeszcze nie koniec!

17-23 Kończą powoli rywalki zawodniczki Banku BPS, ale do końca walczą akademiczki z UEK-u

16-21 As serwisowy Skiby!

14-20 Jeszcze nie tracą nadziei Eliteski, ale przewaga przyjezdnych jest aż nadto widoczna

13-19 Punkt blokiem Rousseaux i Gajgał-Anioł

13-17 Znów Fedorów i znów z obiegu! Ale faworytki nie przemęczają się zbytnio.

12-17 Potężnie Fedorów!

11-16 Prowadzenie zespołu gości na drugiej przerwie technicznej

11-15 Błąd czterech dotknięć w zespole z Muszyny

10-14 No i zaczęły odrabiać straty Eliteski , znów doskonale Cabańska

8-13 Nie milknie doskonały doping kibiców AZS-u. Ale Muszynianka też przywiozła do Krakowa sporą grupę fanów!

6-12 Rousseaux w out

6-10 Świetny skrót Skiby. Ekonomistki zostawiają na parkiecie mnóstwo serca

5-9 Rousseaux kończy atak Muszyny.

5-8 Sandra Cabańska znakomicie myli blok rywalek

2-8 Broni fenomenalnie Cabańsk i kończy to wszystko Agata Skiba.

1-8 Przerwa techniczna

1-7 Wygląda na to, że z Sanją Popović już wszystko w porządku.

1-6 Przerwa dla trenera Skroka

1-4 Przechodząca piłke zaatakowała kapitan Muszynianki Ola Jagieło i odskakują zawodniczki znad Popradu

1-2 Nieudany atak Kingi Kasprzak i pierwszy punkt dla Ekonomistek

0-1 Zagrywka outowa i pierwszy punkt dla Mineralnych!

I SET:

20-25 Pierwsza partia dla faworytek z Muszyny. Ale mylił się każdy, kto myślał, że Eliteski oddadzą ten mecz bez walki.

20-24 Piłka setowa dla Muszynianek,

20-23 Nie poddają się Mineralne i o przerwę prosi trener Serwiński

17-23 Sanja Popović schodzi z jakimś urazem i oby to nie było nic poważnego, bo już w środę pierwsze finałowe spotkanie z Fenerbace.

16-22 Serena i powoli zaczynają kończyć seta "Mineralne"

15-20 Z obiegu Fedorów

13-19 To już 6-punktowe prowadzenie podopiecznych trenera Serwińskiego, ale nie tracą nadziei licznie zgromadzeni kibice

13-17 Dziękiewicz "bombarduje" Eliteski

12-16 Druga przerwa techniczna i po doskonałym ataku Rousseaux Muszynianki prowadzą!

12-15 Blokowała Popović,ale uderzenie Urban było potężne

11-14 Wracają do gry Ekonomistki!

10-14 Trener Skrok prosi o drugą przerwę, bo wyraźnie poddenerwowane są Eliteski. Muszynianka zdobyła 8 punktów z rzędu!

10-12 Pierwsze prowadzenie zawodniczek znad Popradu. To już szósty raz kiedy serwuje Gajgał-Anioł!

10-10 Nie chce sie pożegnać z polem serwisowym Katarzyna Gajgał-Anioł. O przerwę prosi trener Elitesek

10-8 Sanja Popović potężnie uderza nie dając szans libero AZS-u

10-6 Blokuje Serena, ale jest to blok autowy

9-6 Myli się Agata Skiba na zagrywce

8-5 Niespodzianka na pierwszej przerwie technicznej. Prowadzą Ekonomistki , ale trener Serwiński wygląda nadal na spokojnego.

6-3 Fenomenalna gra Cabańskiej, która po raz kolejny udowadnia, że gra w pierwszej lidze to nie jest szczyt jej możliwości

4-3 Nieudany serwis Oli Król, ale początek gospodyń jest więcej niż imponujący

3-2 Pierwszy punkty zespołu gości za sprawą bloku Leny Dziękiewicz

3-0 Ola Król i Ekonomistki prowadza już trzema punktami!

2-0 Kasia Urban i as serwisowy!

1-0 Sandra Cabańska! Pierwsze punkty dla AZS-u!

18.48 To już jest wielkie święto siatkarskie w Krakowie, a do meczu pozostał jeszcze niecały kwadrans, Przypomnijmy- Eliteski w drodze do ćwierćfinału pokonały między innymi ekstraligowe Budowlane Łódź.

18.35 Wiadomość z ostatniej chwili: Do meczu pozostało jeszcze pół godziny , ale w hali nie ma już miejsc! Zachęcamy wobec tego do pozostania w domu i śledzenia naszej relacji ! :

18.33 Rozgrzewka Mineralnych:

18.30 Dla wicemistrzyń Polski mecz w Krakowie to ostatni test przed finałem Pucharu CEV, w którym "Mineralne" spotkają się z tryiumfatorem ubiegłorocznej Ligi Mistrzyń- tureckim Fenerbace.

18:25 Do historycznych derbów Małopolski pozostało już tylko nieco ponad pół godziny, ale hala Uniwersytetu ekonomicznego w Krakowie powoli zaczyna pękać w szwach. Nie ma się właściwie czemu dziwić, bo dla miejscowych Elitesek to największe wydarzenie w krótkiej historii klubu.