Klaudia Zwolińska z nowosądeckiego Startu wywalczyła szóstą lokatę podczas mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim, które odbywają się w niemieckim Hohenlinburgu. Nasza brązowa medalistka MŚ startowała w konkurencji kajakarek. Identyczną lokatę w C2 wywalczyli Kacper Sztuba i Jakub Brzeziński z AZS AWF Kraków.

Nasi reprezentanci nie zawiedli także w konkurencjach druzynowych. Kobiety w konkurencji K-1x3 wywalczyły brązowy medal w grupie U23. Złoto zdobył niespodziewanie zespół Holandii, zaś srebro zawodniczki Niemiec. Poziom tej konkurencji był bardzo wyrównany,
a różnica pomiędzy pierwszym i trzecim zespołem wyniosła zaledwie 0,47 sek. Polki płynęły w składzie: Klaudia Zwolińska, Sara Ćwik, Edyta Rosiek (wszystkie ze Startu Nowy Sącz.)
Także brązowy medal wywalczył zespół C-1x3 juniorów w składzie: Kacper Sztuba, Szymon Zawadzki, Michał Franczak. W tej konkurencji. Zwyciężyli Czesi, na drugim miejscu Hiszpanie.