Justyna Kowalczyk wróciła do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, ale odpadła w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną w Nowym Mieście na Morawach. W kwalifikacjach uzyskała zajęła 34. miejsce miejsce. Zawody wygrała Amerykanka Kikkan Randall. Do ćwierćfinału sprintu zakwalifikował się za to Maciej Staręga, ale przegrał walkę o półfinał. Był w swoim biegu trzeci, ostatecznie sklasyfikowany został na 16 miejscu. Najszybszy w finale - podobnie jak w kwalifikacjach był Rosjanin Siergiej Ustiugow.

42-letni weteran światowych skoczni, Japończyk Noriaki Kasai wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Japończyk oddał skoki na odległość 196 i 197 metrów. Żadnemu z zawodników tym razem nie udało się przekroczyć granicy 200 metrów. Kamil Stoch, po skokach na odległość 180,5 i 182,5 m, zajął 6. miejsce. W finałowej serii konkursu na "mamucie" Kulm skakali także: Piotr Żyła, który zajął ostatecznie 15. miejsce, Jan Ziobro (17) i Maciej Kot (19). Kamil Stoch pozostaje liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Konrad Niedźwiedzki zajął drugie miejsce w łyżwiarskim biegu na dystansie 500 metrów. W norweskim Hamar, podczas mistrzostw Europy w wieloboju łyżwiarzy szybkich Zbigniew Bródka był trzeci, a Jan Szymański szósty. Pierwsze miejsce zajął reprezentant gospodarzy Norweg Havard Boekko. Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła piąte miejsce w wieloboju. Przed norweską publicznością wygrała Holenderka Ireen Wuest.