Trudne, mocno zimowe warunki przywitały piłkarzy obu drużyn na stadionie w Poznaniu. Spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie bardziej przypominało zawody łyżwiarskie, ale w przekroju całego meczu o przypadku nie było mowy - 3 punkty zgarnął zespół znacznie lepszy. Wisła nie potrafiła powstrzymać bardzo ofensywnie, wysoko grających Lechitów i to ona musi poczuć gorycz porażki.

Rywale do ataku ruszyli już od pierwszych minut. Zawodnikom z Poznania zupełnie nie przeszkadzała zamieć śnieżna, która przeszła nad stadionem w pierwszych 45 minutach. W 8. minucie po podaniu od Możdżenia przed świetną okazją stanął Teodorczyk. Lechitę w ostatnim momencie powstrzymał Głowacki. Chwilę później okazję, jak się okazało jedną z niewielu, mieli krakowianie. Prostopadłą piłkę z głębi pola posłał do Brożka Garguła. Ten ruszył do przodu, ale mając "na plecach" dwóch Lechitów zagrał w tempo do środka, do wbiegającego Chrapka. Młody wiślak zamiast uderzyć z pierwszej piłki zrobił jeszcze zwód i kopnął z 16 metrów wprost w Gostomskiego.

W 23. minucie znów blisko bramki był "Kolejorz". Najpierw sporo zamieszania zrobiło zagranie Hamaialinena do Teodoryczyka, po którym napastnik zamieszkał na "16" stoperami Wisły, ale ostatecznie nie oddał strzału. Po chwili groźnie było po płaskim dośrodkowaniu Lovrencicsa. Piłkę nogą odbił któryś z obrońców Wisły na tyle niefortunnie, że ta poleciała mu za plecy. Wszystko wyjaśnił jednak pewnym chwytem Miśkiewicz. W końcówce Kwadrans później Wisłę po uderzeniu głową Arboledy uratował słupek. Dobitka Henriqueza choć potężna, również była niecelna.

W drugiej połowie opady śniegu nieco zelżały i to otworzyło Lechitom drogę do grania na jeden kontakt. Na śliskiej murawie taka gra okazała się kluczem do sukcesu. W 56. minucie kapitalnie do Henriqueza z okolic linii końcowej zagrał Hamalainen. Zawodnik z panamy przyjął futbolówkę na wysokości pola karnego, odwrócił się w stronę bramki i uderzył przy dłuższym słupku nie dając szans Miśkiewiczowi. Zdobyta bramka zmieniła oblicze gry. Cofnięta do tej pory Wisła ruszyła do przodu, robiąc miejsce na kontrataków. W 68 minucie wybiegającego "sam na sam" Ślusarskiego, ofiarnym wślizgiem powstrzymał w ostatnim momencie Głowacki.

Krakowianom nadal brakowało jednak argumentów. W ataku szalał Paweł Brożek, ale napastnik Wisły nie mógł doczekać się na dogodne podanie. Takie otrzymał w 83. minucie Gergo Lovrencsics. Węgier otrzymał kapitalne podanie na szósty metr od Hamalainena i dopełnił formalności płaskim strzałem przy słupku. W końcówce szanse an trafienie honorowe miał jeszcze Paweł Brożek, ale jego strzał z lewej strony pola karnego zblokował Henriquez.

Wisła przegrywa już po raz trzeci z rzędu na wyjeździe. Biała Gwiazda w tych meczach straciła w sumie aż 10 bramek. W całym sezonie wciąż najlepsza defensywa Ekstraklasy straciła bramek ...18. Ostatnie spotkanie Wiślacy zagrają 16 grudnia przed własną publicznością z Pogonią. Wiślacy powalczą o utrzymanie serii ośmiu wygranych meczów bez straty choćby bramki.

LECH Poznań 2 : 0 WISŁA Kraków

'56 Luis Henriquez (1-0)
'83 Gergo Lovrencsics (2-0)

Skład Lecha: Gostomski, Możdżeń-żk, Arboleda, Douglas-żk, Henriquez, Linetty, Trałka-żk, Pawłowski('88 Jakóbowski), Hamalainen('84 Kownacki), Lovrencsics, Teodorczyk('46 Ślusarski)-żk

Skład Wisły: Miśkiewicz, Bunoza-żk, Głowacki, Jovanović, Burliga-żk, Chrapek('61 Sarki), Stjepanović, Guerrier('79 Małecki), Boguski, Garguła-żk, Paweł Brożek

90:00+3 Koniec meczu! Wisła przegrywa z Lechem w Poznaniu 0-2!

90:00+2 Ach! Była szansa na trafienie kontaktowe i pewnie honorowe. Przed czystym strzałem z bliskiej odległości po lewej stronie Brożka powstrzymał wracający Henriquez

90:00 Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

'88 Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Pawłowskiego drugiej bramki zastępuje Jakóbowski

'87 Zaskakujące dośrodkowanie Douglasa w pole karne. Piłkę jednak spokojnie wybija "Boguś"

'84 Nerwowe starcie Możdżenia z Bunozą w narożniku boiska. Zawodnik Lecha za prowokacje otrzymuje żółtą kartkę. Zmiana w Lechu- Kownacki zastępuje Hamalainena

'83 GOL! Jest chyba po meczu. Gergo Lovrencsics dobija Białą Gwiazdę. Linetty zagrywa idealnie w pole karne do Hamalainena, ten wycofuje piłkę na szósty metr do Lovrencsicsa. Węgier dopełnia formalności płaskim strzałem obok słupka

'79 Druga zmiana w ekipie Wisły. Małecki zmienia Wilde Donalda Guerriera

'77 Ładna akcja Wisły, jedna z niewielu w tym meczu. Brożek wpadł z piłką głęboko w pole karne i przytomnie odegrał do tyłu na Sarkiego. Nigeryjczykk podszedł jednak o jedno tempo za wolno i uprzedził go Henriquez

'75 Prawą stroną dynamicznie pociągnął Sarki i będąc na wysokości narożnika pola karnego uderzył, mimo interwencji wracającego Douglasa. Lechita fizycznie nie przeszkodził, al Nigeryjczyk uderzył wysoko nad bramką

'74 Kartka dla Ślusarskiego za faul na Burlidze, w pełni zasłużona i czwarta w tym sezonie. Napastnik Lecha nie zagra w ostatniej zimowej kolejce, przeciwko Zawiszy.

'73 Guerrier próbował wykorzystać okazję na kontratak i uruchomić dalekim podaniem Pawła Brożka. Piłkę odbił jednak Arboleda

'68 Ślusarski dostał piłkę z głebi pola i ruszył pod nieobkrytą bramkę Wisły. W ostatnim momencie przed strzałem napastnika Lecha powstrzymał wspaniałym wślizgiem Głowacki

'65 Tak tego panowie nie wygracie- potężny strzał Boguskiego z dystansu blokuje ciałem... Garguła

'64 Bardzo groźne dośrodkowanie Douglasa w pole karne Wisły i blisko zdobycia bramki głową był najpierw Hamalainen,a po chwili w dobitce nogą Pawłowski

'61 Pawłowski dobrze dośrodkował piłkę na szósty metr boiska, gdzie piłka odbiła się od Ślusarskiego, bowiem ciężko powiedzieć, żeby to był strzał na bramkę. Mamy też pierwsza zmianę w Wiśle- Sarki wchodzi za Chrapka

'56 GOL! Znów seria krótkich podań i wspaniale w narożniku pola karnego odnajduje się niepilnowany Henriquez! Piłka bita po dłuższym rogu odbija się od słupka i wpada do bramki obok bezradnego Miśkiewicza

'53 Seria krótkich podań Lecha na tym trudnym, ośnieżonym boisku, zakończona ładnym ograniem Jovanovicia i gorszym (bo niecelnym) strzałem Ślusarskiego

'52 Ach! Fenomenalne podanie Garguły do Brożka ,a le napastnik Wisły nie zdołał opanować futbolówki w polu karnym mając przed sobą wyłącznie golkipera Lecha

'50 Brzydki wślizg Burligi w nogi Linettego i żółta kartka dla Wiślaka

'49 Coraz bliżej zdobycia bramki jest Lech. Teraz po kolejnym, precyzyjnym dośrodkowaniu Douglasa z roznego bliskii pokonania Miskiewicza był Hamalainen

'46 Hamalainen stanął przed niezłą okazją na gola z dystansu, ale strzelił słabo obok bramki Miskiewicza

'46 Opady śniegu trochę zelżały, Zaczynamy drugą połowę spotkania. Trener Rumak zdecydował się zmienić Łukasza Teodorczyka. Zmienia go Bartosz Ślusarski

45:00+2 Koniec I połowy.

45:00+1 Trałka brzydko wchodzi wślizgiem w nogi Głowackiego. Sędzia pokazuje po raz kolejny żółtą kartkę

45:00 Sędzia dolicza dwie minuty do końcówki pierwszej połowy

'45 Ależ fantastyczna okazja dla Lecha! Przed polem karnym piłkę dośrodkował do środka Pawłowski i lekko trącił ją na 8 metrze Teodorczyk. Wisłę przed utratą bramki ratuje wspaniałą błyskotliwą interwencją Michał Miśkiewicz

'43 Niebezpieczne podanie Henriqueza do Manuela Arboledy. Kolumbijczyk jednak nie trafia czysto w piłkę,a po chwili sędzia odgwizduje pozycję spaloną

'42 Ofiarna interwencja Miśkiewicza po groźnym, płaskim dośrodkowaniu Lovrencsicsa z prawego skrzydła!

'39 Słupek! Po dośrodkowaniu z rożnego w polu karnym najlepiej zachował sie Arboleda uderzając głową futbolówkę obok bezradnego Miśkiewicza. Piłka odbiła się od słupka i wybił ją z pola karnego Boguski, a na 20 metrze dopadł do niej Henrqiez , po czym posłał "bombę" tuż nad spojeniem.

'35 Nadal bez bramek i bez klarownych okazji dla obu drużyn. Przed chwilą bliski stworzenia takowej był w polu karnym Brożek, ale po podaniu od Garguły napastnik nie opanował śliskiej futbolówki

'31 I kolejna przerwa w grze, bo tym razem linie "zniknęły" w polu karnym pod bramką Lecha.

'28 Mały teatrzyk w Poznaniu. W środku pola w powietrznym pojedynku trafiony w głowę przez Gargułę został Henriquez. Wiślak słusznie obejrzał żółtą kartkę, ale reakcja zawodnika Lecha na to zagranie była znacznie przesadzona.

'26 Zamieszanie pod polem karnym po kornerze i strzał Lovrencicsa z 20 metrów mija o metr prawy słupek bramki Wisły

'23 Groźnie pod bramką Wisły! Najpierw sporo zamieszania zrobiło zagranie Hamaialinena do Todoryczyka, po którym napastnik zamieszkał na "16" stoperami Wisły, ale ostatecznie nie oddał strzału. Po chwili blisko bramki było po płaskim dośrodkowaniu Lovrencicsa. Piłke nogą odbił któryś z obrońców Wisły ma tyle niefortunnie, że ta poleciała mu za plecy. Wszystko wyjaśnił pewnym chwytem Miśkiewicz

'19 No i mamy małą przerwę w grze. Na murawie pojawili się przedstawiciele służb technicznych, aby odśnieżyć linie pola karnego

'18 Lovrencics groźnie wrzucał z 30 metrów z rzutu wolnego, ale na szczęście piłka odbiła się od wiślackiego muru

'16 Gęsty, puszysty śnieg sypie się z nieba w Poznaniu. Niewiele widać z pozycji komentatorskich, nie wiele widzą także piłkarze, czego efektem było ostatnie zagranie "do nikogo" w wykonaniu Rafała Boguskiego.

'11 To była najlepsza akcja meczu! Prostopadłą piłkę z głębi pola posłał do Brożka Garguła. Ten ruszył do przodu, ale mając "na plecach" dwóch Lechitów zagrał w tempo do środka, do wbiegającego Chrapka. Młody wiślak zamiast uderzyć z pierwszej piłki zrobił jeszcze zwód i kponął z 16 metrów wprost w Gostomskiego

'10 Douglas stracił piłkę na rzecz Chrapka i ratując się przed groźną kontrą bardzo brzydko sfaulował Wiślaka wślizgiem w nogi , za co słusznie zobaczył żółta kartkę

'8 Groźne zagranie Możdżenia do Teodorczyka! Przed strzałem z najbliższej odległości Wisłę ratuje błyskotliwa reakcja Głowackiego

'5 Boguski wypuścił dalekim podaniem na lewe skrzydło Guerriera. Haitańczyk mimo, ze biegł z całych sił nie zdarzył uprzedzić interweniującego na przed polu Gostomskiego i przypadkiem wpadł w golkipera Lecha

'2 Dziś w Poznaniu może rządzić przypadek. Intensywne opady śniegu i mróz, a do tego znajdująca się w tragicznym stanie murawa stadionu nie pozwalają na krótkie podania i atak pozycyjny.

'1 Zaczynamy mecz Lecha z Wisłą. Gospodarze grają w swoich typowych niebiesko-białych trykotach, zaś krakowska Wisła w jednolitych, czerwonych strojach.

20:23 Wygląda na to, że mecz nie jest zagrożony i to mimo zamieci śnieżnej, która przeszła chwile temu nad stadionem w Poznaniu.

20:04 Znamy już składy obydwu drużyni próżno szukać niespodzianek. W porównaniu do meczu w Białymstoku w zespole Wisły nastąpiła tylko jedna zmiana. Po zaskakującym, ale słabym występie od pierwszej minuty Piotra Brożka, na prawe skrzydło wraca "etatowy" Rafał Boguski

19:52 Przez chwile wydawało się, że spotkanie może nie dojść do skutku. W Poznaniu od samego rana bardzo mocno sypał śnieg. Poza białym puchem piłkarzom trudność sprawiać może także stan murawy, mocno wyeksploatowanej w ostatnim spotkaniu "Kolejorza" z Zagłębiem Lubin. Jak donosi dzisiejsze poznańskie wydanie gazety Wyborczej, to nie wszystkie wady zbudowanego za 750 milionów obiektu. Konstrukcja pęka, na ścianach rośnie grzyb, a kibicom grozi porażenie prądem. to tylko niektóre z ponad 120 (sic!) usterek.

19:45 Dziś w Poznaniu zmierzą się trzecia i czwarta drużyna ligowej tabeli. Wisła ma nad Lechem przewagę czterech oczek co oznacza, że nawet ewentualna porażka nie sprawi, że podopieczni Franciszka Smudy wypadną z czołowej trójki.