Korona przerwała passę Cracovii FOTO

• date_range Sobota, 2013.11.02 13:28 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:27 )
Po czterech październikowych zwycięstwach z rzędu, wraz z przyjściem listopada Cracovia musiała uznać wyższość rywali. "Pasy" przegrały z kielecką Koroną 1-2.

Cracovii nie zawiedli kibice, którzy okazale zapełnili stadion.

Cracovia - Korona

Ponad miesiąc z własnymi kibicami nie widzieli się zawodnicy Cracovii. W tym czasie podopieczni trenera Wojciecha Stawowego wygrali cztery z pięciu spotkań i wydawało się, że dla podtrzymania serii Pasy nie mogą sobie wymarzyć lepszego przeciwnika niż Korona. Kielczanie przed meczem z Cracovią w ligowej tabeli zajmowali trzecie miejsce od końca, mając na koncie tylko 3 zwycięstwa.

Początek w wykonaniu Cracovii nie zapowiadał jednak piątego z rzędu zwycięstwa. Krakowianie jak zwykle zdominowali rywala, ale zawodziła skuteczność pod bramką. W 11. minucie Przed polem karnym przedzierał się Steblecki. Młody Pasiak podał krótko do Nowaka, ten odegrał szybko z powrotem i strzał z 16 metrów oddał Steblecki. Małkowski uderzenie obronił,ale popełnił ogromny błąd wypuszczając futbolówkę przed siebie. Nowak nie zdołał jej jednak dobić. Koroniarze odpowadali coraz to groźniejszymi stałymi fragmentami gry.

Szczególnie mocno napracować musiał się Krzysztof Pilarz, który raz po raz parował uderzenia głową w wykonaniu Piotra Malarczyka. W 34. minucie po jednej z takich akcji z kontra wyszły Pasy. Biegnąc lewą stroną najwyższy bieg włączył Saidi Ntibaznkiza. Burundyjczyk dośrodkował, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i dopadł do niej Nowak, a już po chwili cieszył się ze swojego siódmego w tym sezonie gola. Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy swego dopiął Piotr Malarczyk zamykając głową dośrodkowanie z rzutu rożnego Golańskiego.

Kielczanie poszli za ciosem już od pierwszych sekund drugiej połowy. W 49 minucie po strzale z ostrego kąta Pylypchuka Cracovię wyciągniętą stopą ratował Pilarz. Bramkarz "Pasów" skapitulować musiał dopiero 9 minut później, a pokonał go...Damian Dąbrowski. Pomocnik pechowo odbił do własnej bramki dośrodkowanie Jovanovica.

Na ratunek wyniku Stawowy posłał nieopierzonych Kitę i Jaroszyńskiego. Ten pierwszy , który ma już nawet na koncie bramkę w tym sezonie, ożywił nieco poczynania krakowian. Kielczanie do końca jednak bronili się bezbłędnie. Czarę goryczy przelała w końcówce czerwona kartka (po dwóch żółtych)dla Saidiego Ntibazonkizy.

Cracovia po znakomitej serii przegrywa po raz pierwszy od 29 września. Wówczas , Również na własnym stadionie (choć bez udziału publiczności) Pasy pechowo uległy Pogoni Szczecin (0-1).

CRACOVIA 1 : 2 KORONA Kielce

'34 Dawid Nowak (1-0)
'40 Piotr Malarczyk (1-1)
'58 Damian Dąbrowski-sam. (1-2)

Skład Cracovii: Pilarz, Szeliga('65 Jaroszyński), Kosanović, Żytko, Marciniak,Ntibazonkiza-2x żk, Dąbrowski, Straus(dudzic), Steblecki('64 Kita), Boljević-żk, Nowak

Skład Korony: Małkowski, Sylwestrzak, Malarczyk. Stano, Dejmek, Golański('46 Korzym-żk), Jovanović, Sobolewski, Janota('80 Kwiecień-żk), Pylypczuk, Gołębiewski(Lenartowski)

90:00+4 Koniec meczu i koniec znakomitej serii Pasów. Po czterech zwycięstwach z rzędu Cracovia przegrywa z Koroną 1-2

90:00+3 Ależ bomba Kosanovicia z 40 metrów! Małkowksi wypuszcza piłkę, ale do dobitki nie zdołał dobiec Nowak

90:00+1 Czerwona kartka dla Saidiego! Burundyjczyk powstrzymywał łokciem Jovanovicia i dostał drugą żółtą kartkę!

90:00 Sędzia przedłuża nadzieje Cracovii o 240 sekund

'89 Paskudny, chamski faul Kwietnia na Jaroszyńskim! Powinna byc czerwona, ale jest tylko żółta kartka dla Koroniarza

'87 Kita pograł przed polem karnym nad obrońcami Korony i wydawało si, że jeden z gości piłkę opanował ręką. Sędzia Gil gwizdka jednak nie użył

'84 Niezła kontra Kity. Młody Pasiak do srodka do Marciniaka, a ten zmarnował okazję, wrzucając zbyt głęboko

'81 Z wolnego Boljević w mur, a po chwili w to samo miejsce trafia także z dobitki

'80 Saidi na jeden kontakt z Nowakiem. Burundyjczyk został paskudnie sfaulowany przez Jovanovicia. Będzie rzut wolny z 20 metrów. Wczesniej zmiana w drużynie Korony. Kwiecień zmienia Janotę

'76 Od dłuższego czasu Cracovia w polu karnym. Korona znakomicie się jednak broni

'72 Kolejna szansa dla Pasów. Dośrodkował Straus, ale główkę zmarnował Saidi! Wcześniej za dyskusje z arbitrem ukarany żółtaą kartką został Maciej Korzym

'70 Ależ akcja Kity! Zawodnik z boku pola karnego, będąc odórony do bramki wspaniale obrócił się i podał do środka do Saidiego. Ten z najbliższej odległości przestrzelił!

'67 Lekka pobudka Cracovii. Najpierw Nowak wystrzelił do prostopadłej piłki i w pojedynku jeden na jednego ubiegł go Małkowski. Po chwili z lewego skrzydła zszedł z piłka Saidi. Burundyjczyk w swoim stylu szukał uderzenia po dłuższym słupku

'65 I mamy drugą zmianę. Jaroszyński zmienia Szeligę

'64 Sebastian Steblecki kończy swój udział w tym meczu. Za niego na boisku pojawia się Przemysław Kita

'63 Pylypchuk podawał z lewej do Gołębiewkiego, a ten z 16 metrów uderzył potężnie wprost w rękawice Pilarza. Cracovia w olbrzymich opałach!

'62 Kiepski strzał z olbrzymiego dystansu w wykonaniu Dąbrowskiego. Piłka opuszcza boisko kilka dobrych metrów od lewego słupka bramki Korony

'58 GOL! Po wrzutce Jovanovicia z lewej strony pola karnego piłkę odbija Dąbrowski, Skonsternowany Pilarz nie daje rady obronić. Korona na prowadzeniu

'57 Faul Boljevicia na Gołębiewskim na połowie Korony. Zawodnik Pasów ukarany żółtą kartką!

'54 Pilarz! Bramkarz Cracovii broni uderzenie głową Gołębiewskiego z 4 metrów!

'53 Bliski zdobycia bramki był Maciej Korzym. Kapitan Korony znów zrobił zamieszanie z lewej strony, ale nim zdołał uderzyć interweniował Żytko

'49 Kontra Korony! Z lewej strony potężnie z ostrego kąta uderza Pylypchuk ! Pilaz broni wyciągniętą instynktownie stopą

'48 ładny atak pozycyjny Cracovii pod bramką gości. Nowak przed polem karnym nie zdołał jednak ograć Stano i stracił piłkę.

'46 Mamy zmianę w zespole trenera Pachety. Maciej Korzym zmienia Pawła Golańskiego

45:0+2 Koniec I połowy. Cracovia remisuje z Koroną 1:1, po bramkach Nowaka i Malarczyka

45:00+1 Będzie tylko rzut rożny, choć wydawało się, że pasy będą schodizć z boiska z browadzeniem. Świetną okazję zmarnował w końcówce Saidi Ntibazonkiza

'44 Niecelna próba Boljevicia z 20 metrów. Piłka leci wysoko nad bramką Małkowksiego

'42 Boljević nieudolnie interweniował wślizgiem między nogi Pylypchuka.Powalony Ukrianiiec spadł piłkarskimi korkami wprost na kolano Czarnogórca

'40 GOL! Do czterech razy sztuka w wykonaniu zamykającego rzuty rożne Malarczyka. Świetne dośrodkowanie Golańskiego i najwyżej w powietrze wyskoczył stoper Korony.Remis!

'38 Faul stopera Żytki w ataku prawą flanką. z ziemie długo nie może się zebrać Dejmek

'34 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Potężna odpowiedź Pasów. Ntibazonkiza podał z lewego skrzydła, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy , a akcję zamknął Dawid Nowak!

'33 Z ostrego kata przymierzył mocno Pylypchuk i w pozornie niegroźnej sytuacji zmuszony do ofiarnej interwencji był Pilarz. Po chwili z rzutu rożnego głową uderzał Malarczyk i znów bronić musiał bramkarz Cracovii

'31 Piłkarze Pasów nie potrafili wykorzystać wielkiego zamieszania pod bramką Korony. Swoje próby marnowali Ntibazonkiza i Boljević.

'29 35 metrów od bramki faulowany był Boljević, ale rzut wolny wykonaniu samego poszkodowanego bardzo kiepski i z kontra wychodzą goście z Kielc

'26 Dejmek padł przy linii bocznej w okolicy własnego pola karnego

'24 Po rożnym uderzał głową Sylwestrzak, ale wysoko nad bramką Pilarza.

'21 Krzysztof Pilarz ucierpiał w powietrznym pojedynku o piłkę z...Marciniakiem. Wygląda jednak na to, że bramkarz Pasów jest cały i zdrowy

'19 Ntibazonkiza wyłuskał piłkę po zamieszaniu w polu karnym Korony i uderzył z 16 metrów wprost w nogę Malarczyka

'17 Uff! Po rożnym uderzał Stano, piłkę odbił Pilarz i dobiegł do niej Gołębiewski. Napastnik Korony z najbliższej odległości uderza obok bramki

'15 GOOOL......aaa nie ma. Ładna podcinka Nowaka, ale według sędziego napastnik pasów świetną piłkę od Stebleckiego przyjmował będąc na pozycji spalonej

'12 Rzut rożny dla gospodarzy - wrzuca Boljević i to nawet dwa razy, ale gracze Korony wybijają

'11 Aj! Przed polem karnym przedzierał sie Steblecki. Młody pasiak podał krótko do Nowaka, ten odegrał szybko z powrotem i strzał z 16 metrów oddał Steblecki. Małkowski uderzenie obronił,ale popełnił ogromny błąd wypuszczając futbolówkę przed siebie. Nie zdołał jej jednak dobić Nowak

'8 Saidi zszedł z lewego skrzydła do środka i z okolicy narożnika pola karnego uderzył na bramkę Małkowskiego. Piłka minęła słupek

'6 Mamy pierwsza kontrowersję. Nowak po walce ze Stano upadł w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy!

'3 Ładnie rozpędził się Rok Straus, ale po minięciu kilku rywali nie zdołał podać do wychodzącego lewym skrzydłem Marciniaka

'1 Gramy!

15:31 Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędzia zarządził minutę ciszy dla uczczenia pamięci pierwszego premiera niepodległej Polski Tadeusza Mazowieckiego

15:29 Na stadionie rozbrzmiała już melodia hymnu Cracovii. Do rozpoczęcia meczu pozostały sekundy

15:13 Dzisiejsi rywale Cracovii nie moga pochwalić się tak imponującym bilansem. Ostatnie dwa mecze Korona przegrała, w sumie wyższość rywala uznać musiała aż ośmiokrotnie.

15:03 Pasy przystępują do dzisiejszego spotkania jako drużyna , która tryiumfowała w ostatnich 4 meczach. Krakowianie w ligowej tabeli zajmują 5. miejsce z dorobkiem 23 punktów. Jeśli dziś przedłużą serię, do liderującej legii brakować będzie im już tylko dwóch punktów.

14:46 Trener Stawowy co prawda nie może narzekać na zbyt szeroką kadrę (nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Marcina Kusia, Krzysztofa Danielewicza, Krzysztofa Nykiela oraz Edgara Bernharda ), ale do "gry" wraca dwunasty zawodnik krakowian, czyli kibice Pasów. Świetne wyniki piłkarzy i tęsknota do stadionu przy Kałuży, mogą sprawić, ze dziś będziemy mieć na Carcovii znakomitą frekwencję.