Maciej Janowski z coraz większymi szansami na kwalifikację do cyklu Grand Prix. Zawodnik Unii Tarnów zdobył w półfinale w Lonigo 9 punktów i zajął 6 miejsce. "Magic" po 3 seriach startów miał już 8 punktów. W kolejnym starcie żużlowiec "Jaskółek" przewrócił się i został wykluczony, co trochę skomplikowało jego sytuację. W ostatniej serii startów Janowski zdobył 1 punkt co dało w sumie 9 oczek. Jak się okazało, musiał jeszcze wziąć udział w biegu dodatkowym razem z Troyem Batchelorem, Juricą Pavlicem i Krzysztofem Buczkowskim. Maciek pewnie zwyciężył i w klasyfikacji końcowej dało mu to pewny awans. Awansu nie zdołał wywalczyć Jakub Jamróg, który zdobył tylko 4 punkty.

Zwycięzcą zawodów został Hans Andersen, który wygrał przed Matejem Zagarem i Michaelem Jepsenem Jensenem. Drugi półfinał dwukrotnie przekładano i nie wiadomo kiedy zostanie rozegrany, wiadomo natomiast, że na pewno nie w Esbjergu, gdzie był zaplanowany. W tym drugim półfinale na liście startowej jest dwójka Polaków: Krzysztof Kasprzak i Piotr Pawlicki.