Jaskółki wygrały i zgarnęły bonus

• date_range Niedziela, 2013.07.28 15:58 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:15 )
Żużlowcy tarnowksiej Unii rozbili Betard Spartę Wrocław 57:33 i poza dwoma punktami dopisują sobie także bonus w ligowej tabeli.

Patryk Malitowski - 1 (1,0,0)

BIEG 15: Gomólski-2, Woffinden -w, Kołodziej-3, Jędrzejak-1 5:1(57:33)

Bieg przerwany, bo wywrócił się Janusz Kołodziej. Kapitan Jaskółek przez dłuższy czas nie podnosił się z toru. Bieg zostanie powtórzony bez sprawcy zamieszania-Tai'a Woffindena.
W powtórce podwójne zwycięstwo tarowian,

BIEG 14: Batchelor , Janowski, Ljung , Madsen 3:3(52:32)

Żużlowcy nie zrezygnowali ze zrobienia pod koniec widowiska. Prowadzącego przez dwa okrążenia Batchelora na prostej wspaniale wyprzedził Maciek Janowksi i to Młodzieżowy Mistrz Świata dojechał na metę jako pierwszy.

BIEG 13:Vaculik-2, Ljung , Janowski-3, Batchelor-1 5:1(49:29)

Na torze pierwszym wyskoczył jak z procy Janowski. Tuż za nim Martin Vaculik, atakowany zawzięcie po zewnętrznej przez Batchelora. Jaskółki jednak bezbłędnie kończą bieg, kończąc także rywalizację o punkt bonusowy! Na deser pozostają biegi nominowane

BIEG 12: Dolny -1, Borowicz-0, Woffinden -3, Łaguta-2 2:4(44:28)

Wywrotka Woffindena na pierwszym łuku i zaraz powtórka w pełnym, czteroosobowym zestawieniu.
Borowicz przed startem miał kłopoty z odpaleniem motocyjkla. Po pierwszym łuku na prowadzeniu dwójka wrocławian, na prostej Woffinden zamienił się z Dolnym, którego na drugim okrążeniu dogonił Łaguta.

BIEG 11: Madsen-0, Suchecki(zmiana:Woffinden-2), Kołodziej-1, Jędrzejak-3 1:5(42:24)

Tym razem słabszy start bezbłędnego do tej pory Kołodzieja. Słabszy też start całego teamu Jaskółek, bo po czterech zwycięstwach tarnowian pierwsze drużynowe zwycięstwo inkasują wrocławianie. Przed kolejnym biegiem mamy regulaminową przerwę dla Tai'a Woffindena

BIEG 10: Malitowski , Łaguta, Batchelor , Vaculik 5:1 (41:19)

Łaguta położył się na lewym ramieniu i po pierwszym zakręcie ciasno wyszedł na prowadzenie robiąc jednak miejsce dla Vaculika. Tarnowianie okazji na czwarte z rzędu podwójne zwycięstwo nie zmarnowali i są już pewni wygranej. Teraz przerwa na równanie toru

BIEG 9: Ljung -1, Madsen-3, Jędrzejak -0, Janowski-2 5:1(36:18)

Koncert jazdy tarnowian! Znów podwójne prowadzenie Jaskółek po pierwszym wirażu. Tarnowianie, atakowani przez Ljunga do ostatnich metrów znów okazuja się lepsi od gości z Dolnego Śląska.

BIEG 8: Kołodziej-3, Suchecki-0 , Gomólski-2, Woffinden-1 5:1(31:17)

Walka o drugie miejsce po pierwszym wirażu. Woffinden jednak bezskutecznie goni Gomólskiego, a pierwsze miejsce i trzy punkty do mety dowozi Janusz Kołodziej. Kolejne podwójne zwycięstwo tarnowian

BIEG 7: Janowski-2, Batchelor -1, Madsen-3, Dolny-0 5:1 (26:16)

Znów bezbłędny start Jaskółek! Mimo kłopotów na trzecim okrążeniu Janowski zdołał utrzymać drugą pozycję. Ta pierwsza już po pierwszym wirażu była zarezerwowana dla znakomitego Madsena. Czas na przerwę na równanie toru

BIEG 6: Jędrzejak -2, Kołodziej-3, Ljung -1, Borowicz-0 3:3 (21:15)

Alez to było fantastyczne speedwayowe widowisko. Prowadzący do ostatnich metrów Tomasz Jędrzejak ostatecznie musiał oddać wyższość kapitanowi Jaskołek- Januszowi Kołodziejowi

BIEG 5: Vaculik-1, Woffinden-2 , Łaguta-3, Suchecki-0 4:2 (18:12)

Bardzo dobry start tarnowian. Spod taśmy najlepiej wyszedł Vaculik, a już po chwili daleko reszcie stawki uciekł Łaguta. Do ostatnich metrów trwała pasjonująca walka między Słowakiem , a Woffindenem, ostatecznie wygrana przez Brytyjczyka we wrocławskich barwach.

BIEG 4: Batchelor -1, Gomólski-2, Malitowski -0, Kołodziej-3 5:1 (14:10)

Wspaniały bieg w wykonaniu jaskółczego duetu. Kołodziej wraz z Gomólskim pewnie pomknęli do mety, wygrywając ten bieg 5:1. Teraz przerwa na równanie toru

BIEG 3: Łaguta-3, Jędrzejak -1, Vaculik-w, Ljung-2 3:3 (9:9)

Taśma w górę! Vaculik... w dół. Przewrócił się Słowak i bez niego powtórzony zostanie bieg numer 3. Powtórka to już popis żuzlowego rzemiosła w wykonaniu Artioma Łaguty. Rosjanin wyszedł pierwszy z pierwszego łuku i mimo, że podniosło mu koło utrzymał prowadzenie do samego końca, wygrywając z Ljungiem o przysłowiowy "błysk szprychy".

BIEG 2: Borowicz-u, Dolny -1, Gomólski-3, Malitowski-2 3:3 (6:6)

Będziemy mieć powtórkę biegu, bo zawodnicy zaliczyli nierówny start. W powtórce, podobnie jak na pierwszych metrach w pierwszej próbie, najlepszy na starcie Gomólski, uciekający pospiesznie przed Malitowskim, który usiłował wypchnąć tarnowianina na krawężnik. Na przedostatnim wirażu wypadek zaliczył jeszcze Borowicz, a bieg kończy się kolejnym remisem. Przed kolejnym biegiem tor zostanie jeszcze podlany

BIEG 1: Woffinden -3, Janowski-2, Suchecki-0 , Madsen-1 3:3 (3:3)

Woffiinden świetnie wszedł w pierwszy łuk i wyszedł z niego także na prowadzeniu. Po prostej atakował kilkukrotnie Maciej Janowski, ale Brytyjczyk wspaniale się bronił odpierając ofensywę po zewnętrznej. Na trzecim miejscu bez większych komplikacji Leon Madsen.

Relację prowadzi: Krzysztof Dąbrowa