VI kolejka rozgrywek o mistrzostwo grupy małopolsko-świetokrzyskiej III ligi piłkarskiej przyniosła zmianę na fotelu lidera. Piłkarze z Oświęcimia grali w środę na Suchych Stawach z Hutnikiem Nowa Huta. Po pierwszej połowie prowadzili po golu strzelonym przez Mateusz Glenia. W II połowie wyrównał Krzysztof Światek i Hutnik przejął inicjatywę na boisku. Kontra wyprowadzona w 86 minucie przez Sołe zakończyła się golem strzelonym przez Grzegorza Talagę. Jutnik w II połowie nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkarze z Oświęcimia mogli odtańczyć taniec zwycięstwa na Stadionie Miejskim przy ul. Ptaszyckiego.

Soła jest liderem, bo dotychczas prowadzący w tabeli zespół Bocheńskiego KS doznał prawdziwej klęski na własnym boisku, przegrywając z Łysicą Bodzentyn aż 0:4. W Bochni przed tym meczem ostrzegano, że Łysica jest rywalem "niewygodnym", ale takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał.

Z dużym zainteresowaniem czekano także na mecz na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie, gdzie rezerwy Wisły podejmowały Dalin Myślenice, zespół prowadzony przez ciągle grającego w drużynie wiślackich Oldbojów Krzysztofa Bukalskiego. Prowadzenie dla "Białej Gwiazdy" zdobył w 21 minucie Tomasz Zając. Wyrównał w 56 minucie Krzysztof Kozieł, a zwycięską bramkę dla gości, po fatalnym błedzie bramkarza Gerarda Bieszczada strzelił w 80 minucie Andrzej Biel. Krakowianie od 38 minuty grali w dzieiątke, po czerownej kartce dla Konrada Furtaka. Dalin wyjechał z Krakowa z kompletem punktów.

A oto wszystkie wyniki VI kolejki spotkań o mistrzostwo grupy małopolsko-świetokrzyskiej III ligi

Bocheński KS - Łysica Bodzentyn 0:4
Hutnik Nowa Huta - Soła Oświęcim 1:2
Wisła II - Dalin Myślenice 1:2
Przebój Wolbrom - Korona II Kielce 1:1
Beskid Andrychów - Poprad Muszyna 1:1
Janina Libiąż - Nida Pińczów 3:3
Wierna Małogoszcz - Poroniec Poronin 1:1
Wisła Sandomierz - Unia Tarnów 0:0