Hokeiści Comarch Cracovii w półfinale

• date_range Sobota, 2013.02.23 22:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
"Pasy" po raz trzeci pokonały HC GKS Katowice.Hokeiści Comarch Cracovii po raz trzeci (a drugi raz po dogrywce i karnych) wygrali z HC GKS Katowice i awansowali do półfinałów play-off!

Rafał Radziszewski był bohaterem meczu. Trzeci mecz odbył się w Katowicach. Zapowiadany na 18.30, rzopoczął się z 15-minutowym opóźnienieniem. Pierwsza tercja dostarczyła sporo sportowych emocji.

"Pasy" objęły prowadzenie w 8 minucie gry, gdy Leszek Laszkiewicz sprytnie dobił krążek odbity od słupka po strzale Fojtika. Gospodarze wyrównali na 18 sekund przed końcem I tercji (Popko). Był to szesnasty strzał w tej tercji na bramkę doskonale dysponowanego Rafała Radziszewskiego. O II tercji lepiej zapomnieć - więcej w niej było pozasportowych emocji. Nie wszyscy hokeiści potrafili wytrzymać obciążenie nerwowe związane ze stawką meczu.

W III tercji oba zespoły miały szanse na zdobycie zwycięskiego gola, ale w roli głównej występowali bramkarze. W dogrywce znakomite okazje mieli gospodarze. Dwa razy grali w przewadze (kary Fojtika i Kłysa), ale Rafał Radziszewski już drugi raz w tym meczu nie dał się pokonać, serię znakomitych interwencji przedłużając także na rzuty karne . Dla Comarch Cracovii karne bezbłędnie wykorzystali Leszek Laszkiewicz i Nicolas Besch. Bohater meczu przyznał po zawodach, że mecz był chwilami nadmiernie ostry, ale każdy zdawał sobie sprawę ze stawki i grał nie przebierając chwilami w środkach. "Ale jesteśmy profesjonalistami, więc po meczu podziękowaliśmy sobie za walkę i wszystko poszło w zapomnienie"[