W tym tygodniu tytuł sportowca tygodnia wędruje do Ernesta Kozy, który zdeklasował swoich konkurentów. Młody żużlowiec Unii Tarnów zdobył aż 252 głosy a zasłużył sobie na to znakomitą jazdą podczas meczu z Włókniarzem Częstochowa.

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Majka , który ciągle walczy na trasie Gir d'italia. Rafał był już nominowany w zeszłym tygodniu i także zajął wtedy drugie miejsce. Teraz zdobył on 49 głosów. A my życzymy Rafałowi co najmniej drugiego miejsca w całym wyściugu.

Podium naszego plebiscytu uzupełnia Maciej Więce k , który został zwycięzcą tegorocznego międzynarodowego ekstremalnego maratonu pieszego KIERAT 2014. Na ekstremalnego zawodnika swoje głosy oddało 17 osób.

Łącznie w naszym plebiscycie oddali państwo 318 głosów.

Oto nasze nominacje:

Maciej Więcek - został zwycięzcą tegorocznego międzynarodowego ekstremalnego maratonu pieszego KIERAT 2014. 40-letni krakowianin na pokonanie 100-kilometrowej trasy prowadzącej przez Beskid Wyspowy i Gorce potrzebował 14 godzin i 34 minut. To jego trzecie zwycięstwo w tych zawodach i powtórzony sukces sprzed roku.

Rafał Majka - to kolejne notowanie naszego plebiscytu gdzie na liście nominowanych znalazł się kolarz z Zegartowic. Inaczej być nie może bo wychowanek Krakusa Swoszowice cały czas świetnie sobie radzi podczas jednego z najważniejszych wyścigów świata Giro d'Italia. Przed ostatnim tygodniem rywalizacji Majka cały czas zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Ernest Koza - na nominację młody żużlowiec z Tarnowa zasłużył sobie bardzo dobrą i ambitną jazdą podczas kolejnego meczu ligowego. Grupa Azoty Unia Tarnów tym razem rozbiła Włókniarza Częstochowa 64-26. Specjaliści nie maja wątpliwości, że ten 18-to letni zawodnik jest przyszłością polskiego czarnego sportu.