Puszcza nadal bez wyjazdowego zwycięstwa. Porażka w Radomiu

• Gabriela Koziara
  • date_range Poniedziałek, 2024.10.21 18:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2024.10.21 21:09 )
W meczu zamykającym 12. serię gier w PKO BP Ekstraklasie Żubry poległy w Radomiu, przegrywając z Radomiakiem 0:2. To 11. porażka Puszczy w bieżącej kampanii, co oznacza, że piłkarze Tomasza Tułacza wciąż są na przedostatnim miejscu w tabeli.

RADOMIAK RADOM - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 2:0

Na żywo

• 21:06

Niepołomiczanie byli w tym spotkaniu zespołem bezbarwnym. Jedynie na początku przeważał, ale z czasem to Radomiak całkowicie przejął inicjatywę i wygrał 2:0. Oba gole padły w drugiej połowie. W 51. minucie z rzutu karnego trafił Leonardo Rocha, a w 66. minucie prowadzenie podwyższył Jan Grzesik. To siódmy z rzędu ligowy mecz bez wygranej piłkarzy z Niepołomic.

• 21:02

• 20:54

90'+3 Koniec! Radomiak pokonuje Puszcze 2:0 i awansuje w tabeli. Żubry ponoszą kolejną porażkę w tym sezonie i wciąż są w strefie spadkowej

• 20:52

90'+1 Ostatnia zmiana w Radomiaku. Boisko opuszcza strzelec bramki, zastępuje go Leandro 2:0

• 20:50

90' Abramowicz z rzutu rożnego, ale nic z tego nie wynika, żaden gracz Puszczy nie ruszył do piłki 2:0

• 20:46

87' Radomiak przejmuje piłkę na własnej połowie, sporo błędów indyidualnych ze strony piłkarzy Puszczy 2:0

• 20:40

80' Żółta kartka dla Szymonowicza 2:0

• 20:39

79' Zmiana w zespole gości. Boisko opuścił Lee, jego miejsce zajął Stępień 2:0

• 20:36

77' Żubry próbują ataku pozycyjnego, ale nie mogą przedostać się pod pole karne Radomiaka. Nie zanosi się, by piłkarze Tomasza Tułacza zdołali odwrócić losy spotkania 2:0

• 20:35

• 20:34

75' Podwójna zmiana w Puszczy. Schodzą Mroziński i Hajda, w ich miejsce pojawiają się Walski i Okoniewski 2:0

• 20:33

74' Grzesik znów ruszył do piłki po rzucie rożnym, ale zbyt lekki strzał dla bramkarza Puszczy 2:0

• 20:32

72' Puszcza w drugiej połowie tak samo anemiczna, bez pomysłu na zawiązanie akcji 2:0

• 20:30

71' Yakuba próbował główkować w polu karnym, ale łapie piłkę Kikolski 2:0

• 20:28

69' Faulowany Kosidis, ale nie obejrzy żółtej kartki Grzesik 2:0

• 20:26

67' Gospodarze zapracowali na drugą bramkę. Zie Outtara podał prostopadle do Grzesika, ten przechytrzył Komara, który wcześniej wyszedł z bramki 2:0

• 20:25

66' Grzesik trafia do bramki Puszczy... Radomiak prowadzi już 2:0

• 20:23

64' Radomiak wciąż dłużej utrzymuje się przy piłce, Żubry nie mogą znaleźć sposobu na rywali 1:0

• 20:22

63' Zmiana także w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Kaput, a na placu gry melduje się Jordao 1:0

• 20:19

60' Zmiana w zespole Puszczy. Schodzi Radecki, w jego miejsce pojawia się Cholewiak 1:0

• 20:18

59' Radecki główkował w polu karnym, ale sędzia odgwizdał spalonego 1:0

• 20:17

57' Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, którzy mają ochotę iść za ciosem

• 20:17

58' Grzesik z ostrego kąta, nie zdążył z interwencją Yakuba, ale tylko boczna siatka 1:0

• 20:15

56' Kaput był o krok od drugiej bramki! Zawodnik Radomiaka uderzył jednak w bramkarza

• 20:13

54' Dużo walki w środkowej części boiska, Puszcza ma problem, by wyjść spod pressingu gospodarzy 1:0

• 20:10

51' Rocha pewnie uderza w środek bramki... 1:0 dla Radomiaka

• 20:06

49' Rzut karny dla Radomiaka! 0:0

• 20:05

45' Rozpoczynamy drugą część spotkania, licząc na bramki 0:0

• 19:51

• 19:49

45'+2 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek w Radomiu. Wracamy za kwadrans

• 19:47

45'+ 2 Jin-Hyun zabrał się z piłką do kontrataku, ale zatrzymał go Kaput, który ogląda żółty kartonik

• 19:45

45' Grzesik wrzucał piłkę w pol karne, Kaput uderzał z półwoleja, ale niecelnie

• 19:45

45' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy

• 19:43

43' Źle rozegrany rzut wolny przez gospodarzy, piłka po stronie Puszczy

• 19:42

42' Puszcza broni się całą jedenastką na własnej połowie, Radomiak w natarciu 0:0

• 19:40

40' Abramowicz wrzucał piłkę w pole karne, ale nikt jej nie sięgnął, znów inicjatywa po stronie Radomiaka 0:0

• 19:39

39' Rocha dostał świetne podanie, wyskoczył do piłki, jednak trafił w boczną siatkę, Puszcza w opałach 0:0

• 19:37

37' Peglow wymienił podanie z Donisem, dośrodkował, ale Rocha nie sięgnął piłki

• 19:35

35' Wrzut z autu Abramowicza, piłka znalazła się w obrębie jedenastu metrów, przed szansą stanął Radecki, który trafił wprost w bramkarza Radomiaka 0:0

• 19:34

33' Peglow ruszył samodzielnie i chciał wykończyć akcję, jednak piłka mija słupek bramki

• 19:31

30' Radecki próbował napędzić akcję Puszczy prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny 0:0

• 19:31

31' Na krótko rozegrany stały fragment, strącona piłka przez Szymonowicza 0:0

• 19:29

28' Alves zagrywał w pole karne, wybija Craciun 0:0

• 19:29

29' Peglow próbował zagrozić niesygnalizowanym strzałem z powietrza, ale tylko boczna siatka 0:0

• 19:28

27' Będzie rzut wolny dla Radomiaka za nieprzepisowy atak Craciuna, szansa dla gospodarzy 0:0

• 19:27

26' Mammadov nieco ucierpiał, potrzebna była interwencja medyczna 0:0

• 19:24

23' Peglow uderzał prawą nogą sprzed pola karnego, ale za wysoko uniesiona futbolówka przelatuje ponad poprzeczką 0:0

• 19:22

22' Grzesik chciał zagrać na głowę Kosidisa, ale ten nie trafił w piłkę, będzie jeszcze rzut wolny dla radomian 0:0

• 19:21

21' Po chwilowej dominacji gospodarzy, znów Żubry przy piłce 0:0

• 19:19

19' Alves z rzutu rożnego, w polu karnym leży Rocha 0:0

• 19:18

17' Starcie Hajdy i Donisa, sędzia musiał interweniować, ale zawodnicy otrzymali jedynie słowne upomnienia 0:0

• 19:17

16' Rocha dośrodkowywał do Peglowa, ten złożył się do przewrotki, ale przestrzelił 0:0

• 19:16

15' Kolejny raz sprawdzona czujność Kikolskiego. Bramkarz Radomiaka jak dotąd bezbłędny 0:0

• 19:12

12' Kosidis był bliski trafienia, ale gracz Puszczy główkował niecelnie 0:0

• 19:11

11' Radecki walczył o piłkę z obrońcami gospodarzy, ale futbolówka opuściła boisko, od bramki rozpocznie Kikolski 0:0

• 19:09

9' Ryzykowne zagranie Craciuna do Komara, to mogło skończyć się przejęciem piłki przez Radomiaka 0:0

• 19:09

9' Żółtą kartkę ogląda Peglow 0:0

• 19:08

8' Hajda dośrodkowywał, ale interweniował Kikolski 0:0

• 19:07

7' Faulowany Yakuba, Radomiak chce przerwać rywalom dobry moment w grze 0:0

• 19:06

6' Kolejny wrzut z autu Abramowicza na wysokości pola karnego, ale za głębokie to dośrodkowanie 0:0

• 19:05

4' Rzut wolny bezpośredni dla Żubrów 0:0

• 19:05

5' Dośrodkowywał Serafin, ale piłka nie znalazła adresata 0:0

• 19:02

2' Abramowicz wrzucił piłkę z autu, zakotłowało się w polu karnym, ale żaden z zawodników Puszczy nie zebrał piłki 0:0

• 19:01

1' Zaczynamy!

• 18:51

• 18:47

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Paweł Malec

• 18:43

Puszcza wygrała tylko jedno z 11 rozegranych spotkań, po raz ostatni podopieczni Tomasza Tułacza wygrali... w sierpniu. Żubry wciąż czekają na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Nie bez przyczyny dzisiejszy mecz określa się mianem spotkania "o sześć punktów".

• 18:40

Radomiak przegrał dwa ligowe mecze z rzędu, nie strzelając przy tym ani jednego gola. W tabeli znajduje się tuż nad kreską, ale w swoich szeregach ma lidera klasyfikacji strzelców - Leonardo Roche.