• A
  • A
  • A

Męki Cracovii. Lech umacnia się na pozycji lidera

Lech Poznań pokonuje Cracovię 2:0 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście zdominowali ekipę Pasów i po bramkach Ishaka oraz Walemarka, wywożą z Krakowa trzy punkty, umacniając się tym samym na pozycji lidera rozgrywek.

CRACOVIA - LECH POZNAŃ 0:2

Na żywo

• 22:12

90' +2 Koniec! Zapowiadany hit kolejki z pewnością rozczarował, zwłaszcza kibiców Cracovii. Lech wywozi z Krakowa trzy punkty, wygrywając 2:0 po bramkach w Ishaka w 53. minucie i Walemarka w 57.

• 22:11

90'+ 1 Kozubal schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Gholizadeh

• 22:10

90' Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry

• 22:05

85' Rzut rożny, ponownie wykonywany przez Kozubala, piłka wybita przez Kallmana

• 22:04

84' Lech nadal prowadzi grę 0:2

• 22:00

80' Cracovia zupełnie bezzębna, jeśli chodzi o poczynania ofensywne, Lech zneutralizował atuty gospodarzy 0:2

• 21:59

79' Jeszcze jedna zmiana w drużynie gospodarzy. Al-Ammari za Maigaarda 0:2

• 21:57

76' Lech kontroluje to spotkanie, Pasom brakuje argumentów

• 21:57

• 21:55

75' Coraz mniej czasu dla Cracovii na odrobienie strat 0:2

• 21:53

74' Salamon opuszcza boisko, w jego miejsce na boisku melduje się Pingot 0:2

• 21:50

70' Kolejna zmiana w Cracovii. Atanasov za Sokołowskiego 0:2

• 21:50

70' Roszady także w szeregach gości. Na placu gry meldują się Ba Loua i Jagiełło, którzy zastępują Walemarka i Souse

• 21:48

68' Dwójkowa akcja Fiabemy i Ishaka, lechici idą po kolejne trafienie

• 21:45

65' Podwójna zmiana w szeregach Pasów. Boisko opuszczają Hasic i Olafsson. W ich miejsce pojawiają się Biedrzycki i Bochnak

• 21:44

64' Rzut rożny dla Lecha, Kozubal dośrodkowywał, chciał strzelać Pereira, ale strzał zablokowany

• 21:43

63' Pasy wysoko podchodzą do rywala, ale Lech utrzymuje się przy piłce

• 21:40

60' Fiabema przetestował czujność Ravasa 0:2

• 21:39

59' Kallman zagrywał płasko w pole karne, ale czujnie Mrozek wyłapuje piłkę

• 21:38

57' Walemark perfekcyjnie wykańcza podanie od Ishaka... Pasy tracą drugą bramkę 0:2

• 21:36

56' Sousa zdecydował się na indywidualną akcję, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem na bramkę

• 21:35

55' Dobry moment Lecha, Cracovia nieco pogubiona po stracie gola 0:1

• 21:33

53' Ishak tym razem bezbłędnie! Napastnik Lecha główką umieszcza piłkę w siatce. 0:1

• 21:30

49' Ishak ruszył w pole karne, ale przestrzelił

• 21:28

49' Rzut rożny, do główki wyskoczył Salamon, przymierzył, ale Ravas na posterunku

• 21:27

47' Ishak z ostrego kąta, ale chwyta piłkę Ravas

• 21:26

46' Wracamy do gry z nadzieją na bramki 0:0

• 21:09

45' +6 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek przy Kałuży. Wracamy za kwadrans

• 21:07

45' +4 Znów rusza Rózga na pole karne, wybija Pereira

• 21:07

45' +6 Lech buduje swój atak, nieco spowolniona gra

• 21:05

45' +3 Hasic starał się dośrodkować z zaskoczenia, ale piłka nie znalazła adresata

• 21:04

45'+ 2 Hotic zabrał się z piłką do kontry, jednak Ghita przytomnie zatrzymuje te akcje

• 21:03

45'+ 1 Rajd Rózgi w poprzek boiska, ale traci piłkę zawodnik Cracovii

• 21:02

45' Sześć minut dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania 0:0

• 21:01

44' Żółta kartka dla Sousy za faul na Kakabadze

• 20:59

41' Błyskawicznie przenosimy się na drugą stronę, Walemark zagrywał do Ishaka, ten uderzał z pierwszej piłki, jednak niecelnie

• 20:59

43' Faulowany Murawski, będzie rzut wolny dla Lecha z okolic 40. metra

• 20:58

40' Wrzutka Rózgi, wyłapuje futbolówkę Mrozek

• 20:57

40' Gra nieco się uspokoiła, rozgrywają piłkę gracze Lecha

• 20:53

38' Sousa uderzał zza szesnastki, ale zablokowane uderzenie 0:0

• 20:52

34' Sokołowski! Broni Mrozek 0:0

• 20:52

35' Kallman z półobrotu chciał zmieścić piłkę w siatce, ale nieskuteczna ta próba 0:0

• 20:51

33'  Na krótko rozegrany stały fragment gry, wrzutka Mrozka, ale nie poradził sobie z piłką Walemark i wyłapuje futbolówkę Ravas

• 20:50

33' Salamon zaliczył dobry powrót do obrony, spowolnił Kallmana i mamy rzut rożny

• 20:48

31' Gra wznowiona 0:0

• 20:48

32' Rózga wrzucał piłkę w pole karne, ale nie zamknął akcji Olafsson. To mogło być 1:0 dla Pasów 0:0

• 20:43

26' Jak dotąd wyrównane spotkanie przy Kałuży, ale wciąż bez bramek 0:0

• 20:42

24' Maigaard z rzutu wolnego starał się uderzać na dalszy słupek, próbował opanować piłkę Olafsson, ale bezskutecznie 0:0

• 20:42

25' Mecz przerwany ze względu na zadymienie stadionu 0:0

• 20:41

24' Żółtą kartkę ogląda Murawski 0:0

• 20:40

23' Znów lechici prowadzą grę, ale założony pressing przez gospodarzy 0:0

• 20:39

22' Żółta kartka dla Ghity

• 20:37

20' Maigaard z rzutu rożnego, walczyli o swoje pozycje gracze Cracovii, ale piłka wybita przez gości

• 20:35

17' Ostry mecz, niebezpieczne zagranie Olafssona, ucierpiał w tym starciu Pereira

• 20:33

16' Hotic z rzutu wolnego do Ishaka, strzał zablokowany

• 20:31

13' Ishak uderzał na bramkę, ale wcześniej faulował Sokołowskiego, od bramki rozpocznie Ravas

• 20:31

15' Żółty kartonik dla Kakabadze

• 20:30

12' Hasic dośrodkowywał w pole karne, ale wybijają lechici

• 20:29

11' Kallman walczy z Kozubalem, chwyta się za twarz zawodnik Lecha, ale bez konsekwencji

• 20:27

10' Wrzut z autu dla Cracovii

• 20:26

9' Gospodarze muszą wracać do obrony, bo piłkę znów przejmuje Lech

• 20:25

8' Hasic uderzał z rzutu wolnego, piłka obija spojenie bramki! Fantastyczny strzał gracza Cracovii

• 20:24

6' Popracował w prawym sektorze Ishak, zagrał w pole karne, interweniował Ghita

• 20:22

5' Lech próbował akcji lewą stroną, czujnie jednak zachował się Maigaard

• 20:21

4' Cracovia przejmuje piłkę, Olafsson spróbował dośrodkowania, ale blokują uderzenie lechici

• 20:20

3' Lech miał rzut rożny, Kozubal zagrał w pole karne, ale piłka wybita

• 20:18

2' Hotic przetestował czujność Ravasa. Mocny strzał zawodnika Lecha

• 20:17

1' Od środka rozpoczął Lech

• 20:11

Stawką "meczu przyjaźni" jest pozycja lidera. Obie drużyny mają dwie najlepsze ofensywy w lidze, obie także muszą zmagać się z problemami w defensywie.

• 20:10

• 20:09

• 20:07

Dobry wieczór! Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła o 20:15, czas zatem na składy, w jakich wystąpią obie ekipy.