Dwie bramki Leszka Laszkiewicza

• date_range Piątek, 2012.11.09 05:53 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:58 )
Udany początek walki o igrzyska w Soczi. polscy hokeiści pokonali Estonię 8-0 .Swietnie zagrał napastnik Comarch Cracovii Leszek Laszkiewicz.

Leszek Laszkiewicz

Polscy hokeiści pokonali Estonię 8:0 (1:0, 3:0, 4:0) w pierwszym meczu turnieju pre-kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Soczi. Dzisiaj rywalami biało-czerwonych będą Hiszpanie, a w niedzielę Ukraińcy.
Podopieczni Igora Zacharkina rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem, zasypując gradem strzałów estońskiego bramkarza. W pierwszej tercji oddali ich aż 23 , a łącznie w całym spotkaniu 63 przy ledwie 9 uderzeniach rywali na polską bramkę.
Zdobyć gola udało się dopiero w 16 minucie i to gdy Polacy grali w osłabieniu. Na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz. W kolejnych tercjach biało-czerwoni byli już skuteczniejsi. W drugiej wbili rywalom trzy gole, a w trzeciej jeszcze cztery.Co ciekawe ostatna bramka autorstwa Leszka Laszkiewicza padła gdy biało-czerowni grali w osłabieniu.
Polska - Estonia 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Bramki: Marcin Kolusz (16), Leszek Laszkiewicz (26 , 59 ), Krystian Dziubiński (28, 53), Mateusz Rompkowski (35), Mikołaj Łopuski (53), Jerzy Gabryś (57)
Strzały: Polska - 63; Estonia - 9. Kary: Polska - 12 min; Estonia - 14 min.
W drugim czwartkowym meczu Ukraina również gładko pokonała Hiszpanię 7:0 (2:0, 5:0, 0:0).