Wydłuża się droga Comarch Cracovii do złotych medali Polskiej Ligi Hokejowej. Po wczorajszej minimalnej porażce (5:4) , dziś p o dopieczni Rudolfa Roháčka przegrali z JKH na jastrzębskim "Jastorze" aż 0:5.

Początek spotkania nie zwiastował jednak pogromu. Aż do 13. minuty, gdy błąd krakowian wykorzystał Damian Kapica, lepsza była Cracovia. Stracona bramka wprowadziła jednak w grę "Pasów" ogromną nerwowość i do końca tercji Radziszewski musiał ratować kolegów przed kolejnymi ciosami.

Mocną reprymendę w przerwie Cracovia musiała dostać od obchodzacego dziś 50. urodziny Rudolha Roháčka. Na drugą tercję jego podopieczni wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani i to oni stwarzali sobie okazje bramkowe. Znakomicie bronił jednak reprezentacyjny bramkarz jastrzębian Kamil Kosowski ,a z kontrami wychodzili gospodarze. W 29. minucie jedną z takich akcji wykorzystał Miroslav Zatko, a niecałą minutę później na 3:0 zespół z Jastrzębia-Zdroju wyprowadził Błażej Salamon.

N adzieję krakowian na zwycięstwo zakończył jeszcze w drugiej tercji Radek Prochazka. Napastnik Jastrzębia potężnym strzałem z niebieskiej linii pokonał golkipera Pasów. W trzeciej tercji Pasy miały jeszcze karnego, którego na bramkę nie potrafił zamienić Valcak. Wynik w 47. minucie ustalił Adrian Labryga.

Do końca spotkania kibice byli świadkami gry przypominającej bardziej ślizgawkę niż hokej, bo obie drużyny wyraźnie się oszczędzały przed środowym starciem w Krakowie.

Szóste finałowe spotkanie śledzić będzie można na stronie internetowej Radia Kraków. Zapraszamy do słuchania transmisji meczu w specjalnym kanale internetowym oraz czytania zapisu "akcja po akcji". Na radiowej antenie relacje w wiadomościach Radia Kraków oraz specjalne serwisy sportowe co 15 minut.

Kary: 4-10 min.

Skład Cracovii: Radziszewski- Dudas, Besch, L.Laszkiewicz, S.Kowalówka, D. Laszkiewicz -A.Kowalówka, Noworyta, Dvorak, Valcak, Fojtik - Zieliński,Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kostecki, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik

Skład Jastrzębi: Kosowski- Zatko, Górny, Danieluk,Pochazka, Kral - Mateusz Rompkowski, Karlicek, Lipina,Zdenek, Bordowski - Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz, Salamon, Kapica - Kulas, Pastryk, Kogut, Marzec,Labryga

Relacja "minuta po minucie":

III tercja:

60- Koniec meczu! Hokeiści Cracovii zamiast urodzinowego prezentu sprawili wielką przykrość trenerowi Rohaczkowi. Kolejne spotkanie już w środę w Krakowie.

'59 Szymon Marzec dostał "prezent" od Dudasa na 5. metrze od bramki, ale nie zamienił go na bramkę, bo kolejną dobrą interwencją popisał się bramkarz Cracovii

'58 Bliżej strzelenia jeszcze jednej bramki jest JKH. Seria ładnych interwencji "Radzika"

'57 Salomon podawał świetnie do Urbanowicza, a ten oddał ładny strzał z nadgarstka. Pewnie broni Radziszewski.

'56 Bordowski ośmiesza licznymi "kółeczkami" Zielińskiego. W Jastrzębiu-Zdroju wieje już nudą.

'55 Ostatnie minuty meczu spokojnie nazwać można ślizgawką na Jastorze. Oba zespoły chciałyby już jak najszybciej zakończyć dzisiejszy mecz, aby zachować siły na środowe starcie w Krakowie.

'54 Pasy już w komplecie. Jedynej dogodnej okazji nie wykorzystał kapitan jastrzębian Urbanowicz, który uderzył wprost w Radziszewskiego.

'52 Cracovia znów w czwórkę. Do boksu kar zjedzie Dudas

'50 Kapitalne uderzenie Damiana Słabonia w nieprawdopodobny sposób broni Kosowski.

'49 Nie ma bramki i nadal 5-0 dla Jastrzębia

'48 Ależ było blisko honorowego trafienia dla Cracovii. Bohaterem akcji... kij Kamila Kosowskiego, który upadł mu przy interwencji. Strzał na pustą bramkę oddał Piotrowski, a krążek odbił się przed samą linia właśnie od bramkarskiej "hokejki" golkipera JKH. Sędziowie sprawdzają na zapisie wideo czy aby jednak "guma" nie wpadła do siatki, ale raczej nie ma wątpliwości, ze wynik się zmieni.

'47 GOL! To już z pewnością koniec szans dla Cracovii w tym meczu. Po podaniu od Błażeja Salamona "z klepki" nie do obrony uderzył Adrian Labryga

'46 Koniec kary. Cracovia nie traci piątej bramki, mimo, że przez ponad minutę grała pięciu na trzech.

'45 Kontra Cracovii , Valcak wywalczył rzut karny! Niestety, wykonał go tak jakby nie jadł śniadania i bez problemu broni Kosowski

'44 Cracovia gra w podwójnym osłabieniu. Leszek laszkiewicz w pojedynku bokserskim z Urbanowiczem i nie wiedzieć czemu tylko krakowianin został ukarany

'43 Lipina strzelił mocno, ale instynktownie ręką bronił Radziszewski i z kontrą wychodzi Cracovia. Besch próbował strzelać między nogami Kosowskiego, ale bramkarz JKH błyskawicznie złączył parkany.

'42 Jastrzębianie próbują postawić kropkę nad "i". Od pierwszych sekund grają bez bramkarza. Na ławke kar zjedzie teraz jeszcze Valcak.

'41 Rozpoczynamy ostatnią tercję dzisiejszego finału. Tylko niepoprawni optymiści wierzą jeszcze , że to ostatnie spotkanie o mistrzostwo

II tercja:

'40 Koniec drugiej tercji. Cracovia załamana schodzi do szatni przegrywając tę część spotkania 3-0. Oddala się Mistrzostwo Polski

'38 Zamek zakładają krakowianie, ale raz po raz uwalniają gumę jastrzębianie. Dużo serca na lodzie zostawiają hokeiści Cracovii , ale nie mogą tego potwierdzić w tej najważniejszej statystyce.

'36 GOL! Cracovia na deskach . Prochazka potężnym strzałem z niebieskiej linii nie dał szans Radziszewskiemu.

'35 Daniel Laszkiewicz wędruje na ławkę kar za zahaczanie rywala.

'33 Fojtik był o centymetry od przejęcia krążka! Wtedy stanąłby oko w oko z Kosowskim!

'31 Wygrane wznowienie Cracovii, z niebieskiej linii strzela Kłys i gumę łapie Kosowski

'30 GOL! Błażej Salamon podwyższa prowadzenie Jasztrzębia.

'29 GOL! 2-0. Piłkarskie porzekadło mówi, ze niewykorzystane okazje się mszczą. Na razie zawodnicy Cracovii udowadniają, że ta prawidłowość ma tez racje bytu w hokeju. Strzelcem bramki Miroslav Zatko, który zamarkował podanie myląc bramkarza Cracovii, a następnie strzelił z bliskiej odległości.

'28 Zdecydowanie lepsi są na razie krakowianie. Do szczęscia jakim byłaby bramka wyrównująca brakuje jednak odrobiny szczęścia, bo fenomenalnie broni Kosowski

'25 Josef Fojtik dynamicznie wdarł się na tercję rywala i oddał strzał. Obrońcy przeszkadzali mu jednak na tyle skutecznie, że to uderzenie nie mogło być ani mocne, ani celne.

'23 Urbanowicz przeholował krążek za bramką, minął dwóch obrońców i podał do Bryka, który z 5 metrów oddał strzał. Z największym trudem wybronił go "Radzik"

'22 Akcja niezawodnego w play-offach duetu Valcak-Fojtik zakończona kolejną interwencją Kosowskiego.

'21 Gramy! Jastrzębie już w pełnym zestawieniu. Kilka sekund po powrocie Urbanowicza, do środka zagrywał Nicolas Besch. Był tam Leszek Laszkiewicz który oddał strzał "z klepki" prosto w golkipera JKH.

I tercja:

20- Koniec I tercji. Pierwsze 14 sekund drugiej Cracovia zagra w przewadze.

'20 Atakuje Cracovia. ale zdecydowanie groźniejsze są kontry gospodarzy. Richard Kral tym razem minął już bramkarza,ale chybił o kilka centymetrów na szczęście dla "Pasów"

'19 Bardzo niesportowy atak Urbanowicza na Sebastiana Kowalówkę i w przewadze znów będzie grać Cracovia

' 18 Znów na posterunku musiał być Radziszewski po zaskakującym strzale Zdenka.

' 15 Po bramce jakby ożywili się krakowianie, w opałach jest Kamil Kosowski

'13 GOL! Damian Kapica wykorzystał "klopsa" obrońcy Cracovii i umieścił gume w siatce, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie

'11 Zamek jastrzębian pod bramką chronioną przez Rafała Radziszewskiego. Mimo naporu gospodarzy golkiper Pasów wciąż górą.

' 10 Cracovia znów nie wykorzystała liczebnej przewagi, dodatkowo w ostatnich jej sekundach sama straciła zawodnika. Do boksu kar zjeżdża Martin Dudas.

'8 Jastrzebie gra w osłabieniu. Karę 2 minut za zahaczanie otrzymał Kogut.

'7 Bordowski niebezpiecznie wdarł się pod bramkę Cracovii, ale jego atak powstrzymany przez defensywę w biało-czerwonych koszulkach. Chwilę później interwencja Radziszewskiego po "bombie" Zdenka

'5 Bordowski groźnie uderzał, Radziszewski strzał obronił ale wybił krążek wprost do napastnika JKH, który miał za mało miejsca by dobić

'4 Groźne uderzenie Prochazki w ostatnim momencie zblokowął kijem Besch

'3 Z kontrą wyszła Cracovia. Strzelał Słaboń, krążek sparował Kosowski,a dobitka Cieślickiego była niecelna.

'2 Akcja gospodarzy. Strzelał Richard Bordowski-niecelnie.Zdecydowanie agresywniej zaczęli jastrzębianie.

'1 Rozpoczynamy mecz nr 5 finału Mistrzostw Polski.

17:57 Na lodzie pojawiają się już aktorzy dzisiejszego mistrzowskiego spektaklu. Za chwilę zaczynamy!

17:50 Mistrzostwo Polski z pewnością byłoby znakomitym prezentem dla Rudolfa Rohacka, trenera krakowian. Czech obchodzi dziś 50. urodziny

17:45 "Pasy" w dzisiejszym spotkaniu zagrają w tym samym składzie, w którym występowały wczoraj. W drużynie gospodarzy Macieja Rompkowskiego zastąpi Szymon Marzec.