Dramat wiślaczek w Tarsie

• date_range Środa, 2013.02.06 17:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:03 )
Koszykarki Białej Gwiazdy przegrały bardzo istotny mecz w Turcji i skomplikowały sobie drogę w pucharowej fazie Euroligi.

Trener Wisły Jose Hernandez

Koszykarki Wisły Can Pack rozegrały dzisiaj ostatni swój mecz w grupowej fazie Euroligi. Wyjazdowa potyczka z tureckim zespołem z Tarsu była niezwykle ciężkim i nerwowym spotkaniem.

Po II kwartach wydawało się, że dzięki świetnej dyspozycji Alany Beard, krakowianki pewnie zwycieżą. Wisła prowadziła 44-30.
Katastrofa rzutowa w III kwarcie - przegranej przez Wislę 10-22 przywróciła stan remisowy 52-52.

W kwarcie czwartej wszystko zaczęło się zatem od nowa. T ina Charles próbowała poprowadzić Białą Gwiazdę do wygranej . Indywidualne akcje Amerykanki przyniosły 4-5 punktowe prowadzenie ponownie zniwelowane na 2 minuty przed końcem.

Przegrana Białej Gwiazdy oznacza, że w fazie play off obecnie najlepsza drużyna naszego kraju zmierzy się z Bourges Basket , ale pierwsze i ewentualne trzecie spotkanie w rozgrywce do dwóch zwycięstw rozegra na wyjeździe.

Tarsus Belediye Spor - Wisła Can Pack Kraków 72:70 (16:20, 14:22, 22:10, 20:18)

Tarsus Belediye: Milton-Jones 19, Robinson 16, Doron 14, Can 11, Talasioglu 4, Jansone 4, Askin 2, Calakoglu 2.

Wisła Can Pack: Beard 23, Żurowska 16, Charles 13, De Mondt 10, Horti 4, Ouvina 2, Krężel 2