Cracovia zgubiła punkty we mgle. ZDJĘCIA

• date_range Sobota, 2012.11.17 16:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:58 )
Po nokaucie Termaliki na liderze I-ligowej tabeli, Cracovia straciła szansę na drugą lokatę przed zimową przerwą w rozgrywkach. Zespół "Pasów" mierzył się z rewelacją rozgrywek - Miedzią Legnica.
Mecz Crocovia - Miedź
Fotorelacja z meczu Cracovii z Miedzią

fot: Piotr Szewczyk
Już w czwartej minucie meczu Cracovia wyszła na prowadzenie w meczu z beniaminkiem z Miedzi. Fantastycznie do Dudzica zagrał Bernhardt, a snajper "Pasów" spokojnie umieścił piłkę przy słupku golkipera legniczan.

Tak szybko zdobyta bramka uskrzydliła jednak...zespół gości. Miedź raz po raz atakowała bramkę Pilarza, czego efektem stała się zdobyta w 40. minucie bramka Jakuba Grzegorzewskiego. Zamieszanie w polu karnym Cracovii najlepiej wykorzystał napastnik Miedzi, który potężnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce Cracovii.
Jeszcze przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę otrzymał Łuszkiewicz z Miedzi i goście musieli grać do końca meczu w osłabieniu. To jednak nie wystarczyło by Cracovia, która w tym sezonie na swoim stadionie nie straciła do tej pory punktów, odniosła zwycięstwo.

Ataki gospodarzy albo znakomicie rozbijali defensorzy gospodarzy, albo beznadziejnie strzelali krakowianie. W końcówce meczu legniczanie mogli nawet pokusić się o zwycięstwo, ale strzał Banego minął bramkę Cracovii.

Posłuchaj trenera Wojciecha Stawowego

Na antenie Radia Kraków mecz relacjonował Grzegorz Bernasik

Cracovia 1:1 Miedź Legnica
4' Barłomiej Dudzic 1-0
40'Jakub Grzegorzewski 1-1

Skład Cracovii : Pilarz- Nykiel, Żytko-żk, Kosanović-żk, Marciniak- Żołądź(62'Danielewicz),Zejdler(78' Steblecki), Bernhardt(62'Budziński), Dudzic, Straus-żk- Boljević

Skład Miedzi: Ptak- Wołczek, Bany-żk, Woźniczka, Zasada- Łobodziński, Kasperkiewicz-żk, Nowacki(91'Mowlik),Łuszkiewicz-cz.k(2x żk), Madejski(87'Szymański)- Grzegorzewski(66' Alexandre)

Relacja " minuta po minucie"

90'+4 KONIEC MECZU! CRACOVIA REMISUJE Z MIEDZIĄ 1-1 !

90'+2 Krzystzof Danielewicz do Strausa, ale znów niecelnie. Na boisku dwie piłki!

90'+1 Zmiana taktyczna w zespole Miedzi. Za Nowackiego Mowlik.

90' Sędzia dolicza 4 minuty

90' Nie milknie doping. Do ataku włączył się nawet stoper Żytko.

89' Bany po rożnym i na całe szczęście dla Cracovii obok bramki.

87' Zmiana w zespole legnickim. Za Madejskiego Szymański.

86' Powinna być bramka! Pasy "rozklepały" obronę Miedzi, strzał Boljevića sparował bramkarz Miedzi, a dobitka Dudzica była niestety niecelna.

85' Okres bardzo nerwowej gry Pasów. Tym razem bylejak strzelał Steblecki z 25 metrów. Oczywiście-niecelnie

82' Strzela Boljević z rzutu wolnego, ale tuż obok słupka bramki Ptaka.

81' Żółta kartka dla Banego

80' Akcja Stebleckiego, ten jednak traci piłkę po pierwszej próbie zwodu.

79' Cracovia ostro ataku, Cracovia próbuje przebić się przez legnicki mur, ale jej strzały są albo niecelne, albo piłkę blokuje defensywa Miedzi

78' Zmiana w Cracovii-za Zejdlera- Steblecki

76' Niecelny strzał Budzińskiego

75' Dudzic wraca do gry.

74' Na boisku leży poszkodowany w walce o piłkę Dudzic. Mamy przerwę w grze.

72' Dośrodkowanie Boljevicia, do piłki skacze Danielewicz, ale nie daje rady uderzyć

67' Boljević dopada do piłki wybitej przez obronę Miedzi, ale jego strzał z 17-18 metra bardzo niecelny.

66' Zmiana w Miedzi - Alexandre za Grzegorzewskiego

65' Na stadionie Cracovii niezadowolenie prawie 8 tysięcy kibiców "Pasów", którzy dziś zgromadzili się na stadionie

64' Bardzo dobrze broni się osłabiona Miedź Legnica. Atak za atakiem Cracovii rozbija defensywa gości

62' Żółta kartka dla Żytki

62' Podwójna zmiana w zespole Cracovii. Schodzą Bernhardt i Żołądź,a na boisku pojawiają się Steblecki i Danielewicz.

61' Kombinuje dobrze Bernhardt, ale chyba jego działania są szybsze niż myśli kolegów w koszulkach w biało-czerwone pasy.

59' Znów podanie Bernhardta, tym razem do Zejdlera, ale znów źle.

57' Bernhardt zagrał prostopadle do Dudzica, ale minimalnie za mocno! Ptak łapie piłkę.

55' Zablokowany strzał Zejdlera z linii pola karnego. Nie ustają ataki Cracovii!

53' Z lewej strony strzał Marciniaka, ale na tyle nieporadny, że Ptak bez najmniejszego problemu łapie piłkę.

51' Nykiel drybluje na linii pola karnego, ale za dużo zwodów i ostatecznie strzela obok słupka.

49' Fenomenalny strzał Kosanovicia, ale minimalnie nad bramką golkipera gości

48' Marciniak do Zejdlera prostopadle, ale uprzedzony przez defensywę Miedzi.

47' Dobra kontra Pasów, ale piłkę odzyskują goście

46' Rozpoczyna się druga połowa meczu

45' Sekundy do końca. Cracovia atakuje, ale sędzia kończy pierwsza połowę.

45' Żółta kartka dla Strausa

42' CZERWONA KARTKA! Ukarany drugą żółtą Łuszkiewicz, Cracovia gra z przewagą jednego zawodnika

41' GOOOOL! Dla Miedzi,Jakub Grzegorzewski z 10 metrów uderza przy słupku pod samą poprzeczkę i jest 1-1. Piękny gol!

38' Groźna akcja gości. Grzegorzewski zatrzymany przez bramkarza Pasów w polu karnym.

36' Boljević! Błyskawiczne rozegranie, ale blokowany czarnogórzec nie daje rady oddać strzału.

35' Kapitalnie Straus do Zejdlera, który drybluje w polu karnym i po akcji Pasów.

34' Żółta kartka dla zawodnika Miedzi Łuszkiewicza.

33' Boljević uderzał z 17 metrów, ale wprost w Ptaka. Teraz Nykiel, ale bramkarz legniczan broni bardzo dobrze.

30' Łuszkiewicz do Łobodzińskiego, ale ten wysoko nad bramką.

29' Mocne uderzenie Madejskiego, ale świetnie broni Pilarz, który rozpoczyna kontrę gospodarzy

27' Strzał Strausa z około 35 metrów, ale wysoko nad bramką

24' Teraz kanonada strzałów Miedzi, ale albo niecelnie, albo dobrze broni Pilarz.

23' Boljević strzela z linii pola karnego, ale bardzo niecelnie.

21' Strzał zawodnika Miedzi z 30 metrów, ale niecelny. Zawinił wyraźnie Bruno Żołądź, który pozwolił Wołczkowi wedrzeć się na pole karne rywala

20' Świetny drybling Madejskiego, ale z kontrą na szczęście wychodzi Cracovia

19' Świetna akcja Boljevicia z Kosanoviciem, przerwana przez zawodników Miedzi.

16' Po starciu z jednym z zawodników Cracovii, na boisku leży Kasperkiewicz z Miedzi

14' Uspokoił się mecz. Okres wolniejszej gry w środku pola

11' Nie ustają ataki krakowian. Tym razem Dudzic, ale niedokładnie odegrał do Bernhardta

10' Ładna, kombinacyjna akcja Cracovii, rozprowadzona przez Boljevicia. Jednak znakomicie ustawiony Bernhardt pudłuje.

9' Zejdler oddaje atomowe uderzenie z 30 metrów, ale jest blokowany

7' Żółta kartka dla Kasperkiewicza(Miedź)

5' Niezła kontra Miedzi, ale piłka bezpiecznie ląduje w rękach golkipera Pasów

4' GOOOOOOOL! Dudzic i jest 1-0! Bernhart prostopadle fantastycznie wypuścił Dudzica na "sam na sam" z bramkarzem, a ten nie marnuje tej okazji uderzając przy samym słupku precyzyjnie.

3' Bardzo ładna wrzutka Marciniaka, ale Zejdler marnuje okazje na zdobycie bramki.

2' Brzydki Faul na Wołczku popełniony przez Dudzica

1' Rozpoczyna się mecz, którego sędzią jest Pan Rafał Rokosz .

17.31 Cracovia w tym sezonie na własnym stadionie wygrała wszytskie spotkania i marzy jej się komplet punktów przed własną publicznością, Z kolei Miedź Legnica to beniaminek, który zgromadził tylko 3 "oczka" mniej od zespołu "Pasów", a w zanadrzu ma jeszcze zaległe spotkanie z Dolcanem Ząbki.