Gdyby piłkarski mecz trwał 75 minut, a nie 90, o tym spotkaniu można by powiedzieć tyle, że się odbyło. Na kwadrans przed końcem nie tylko nie padł żaden gol, ale też nie został oddany ani jeden celny strzał na którąś z bramek. Zawodnicy obu zespołów próbowali, ale w bardzo dobrej formie byli w niedzielę defensorzy zaprzyjaźnionych klubów. W pierwszej połowie optycznie lepsze wrażenie robili ku zaskoczeniu fanów z Poznania, piłkarze Cracovii, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, rozgrywając ją zgodnie z filozofią gry Wojciecha Stawowego, krótkimi podaniami na małej przestrzeni.

I kiedy bardziej niecierpliwi fani futbolu postanowili opuścić arenę przy Bułgarskiej w Poznaniu, spotkanie rozpoczęło się na nowo. W 75. minucie meczu drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za grę na czas otrzymał Marcin Kuś i wydawało się, że korzystny dla Pasów wynik to już tylko kwestia czasu. Tymczasem to krakowianie oddali pierwszy groźny strzał ( i pierwszy celny) kilka minut później. Z rzutu wolnego z 35. metrów potężnie huknął Milosz Kosanović, a broniący dostępu do bramki Lecha Krzysztof Kotorowski musiał się nieżle nagimnastykować, żeby złapać potężną "bombę" Serba.

W odpowiedzi Lech wykreował akcje, która powinna się skończyć bramką. Hamalainen świetnie podał prostopadle do Lovrencsicsa, a Węgier z najbliższej odległości nie zdołał pokonać instynktownie interweniującego Pilarza. Chwilę później bramkarz Cracovii musiał już skapitulować. Z dystansu uderzał wprowadzony chwilę wcześniej Vojo Ubiparip,a futbolówka przeleciała tuż pod ręką zasłoniętego Pilarza. Po golu ataki Lecha jeszcze się nasiliły, ale zarówno Lovrencsics jak i Ubparip nie dawali rady niezwykle ambitnie grającym obrońcom Pasów.

W 89. minucie determinacja Cracovii została nagrodzona. Lewą stroną pomknął Saidi Ntibazonkiza i strzałem z daleka, z ostrego kąta po dłuższym słupku pokonał bezradnie obserwującego futbolówkę Kotorowskiego. Do końca mimo naporu Lecha podopieczni Wojciecha Stawowego nie pozwolili zmienić wyniku i wywalczyli zasłużony punkt- pierwszy po powrocie do Ekstraklasy.

Lech Poznań 1 - 1 CRACOVIA
'82 Ubiparip(1-0)
'89 Ntibazonkiza(1-1)

Skład Lecha: Kotorowski, Ceesay, Wołąkiewicz('87 Kamiński), Arboleda-żk, Kedziora, Możdżeń, Drygas-żk, Trałka, Lovrencsics, Pawłowski('60 Hamalainen), Ślusarski('60 Ubiparip)

Skład Cracovii: Pilarz, Kuś-cz.k(2 x ż.k.)., Żytko, Kosonović, Marciniak, Szeliga-żk, Steblecki('67 Nowak), Danielewicz, Straus('63 Budziński), Bernhardt('46 Ntibazonkiza-żk), Bojlević

'90+4 Koniec meczu! Zwycięski remis Cracovii w Poznaniu!

'90+2 Szwedzki(poznański) potop pod bramką Pasów! Ale na razie obrońcy Cracovii bronią własnej bramki niczym ksiądz Kordecki klasztoru na Jasnej Górze

'90 Sędzia dolicza 4 minuty

'89 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Saidi uderzył z daleka, z lewego skrzydła, po długim słupku hipnotyzując stojącego jak słup solny Kotorowskiego!

'87 Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Hubert Wołąkiewicz, wchodzi Marcin Kamiński

'84 Okazja za okazją dla Lecha. Za chwilę będzie tu 3-0 dla Kolejorza, a przecież jeszcze 5 minut temu obaj bramkarze ograniczali swoją aktywność do wybijania "piątek"

'82 GOL! Niestety! Lech zdobywa bramkę po strzale z dystansu Ubiparipa. Piłka przeleciała tuż pod ręką Pilarza, który nie popisał się najlepszą interwencją

'81 Akcja meczu! Lech powinien prowadzić! Hamalainen świetnie podał prostopadle do Lovrencsicsa. Węgier z najbliższej odległości nie zdołał pokonac fenomenalnie interweniującego Pilarza.

'80 Jest! Pierwszy celny strzał w tym meczu. Kosanović popisał się bombą z wolnego, którą z trudem broni Kotorowski

'78 Ładna kontra Pasów, ale w ataku osamotniony Budziński nie miał zbyt wiele do pokazania. Szczęśliwie wywalczył rzut wolny z około 30 metrów

'77 Na kwadrans przed końcem spotania, Cracovia grając w osłabieniu skupi się już chyba tylko na obronie remisu

'76 CZERWONA KARTKA! Głupota Marcina Kusia, który mając już na koncie "żółtko" zdecydował się na przedłużanie wznowienia gry. Cracovia kończy mecz w "10".

'72 Sędzia ukarał żółtym kartonikiem Arboledę. Popularny "Maniek" gra coraz ostrzej i jest to chyba nagroda za "całokoształ pracy" w tym meczu

'70 Ostre starcie przy bocznej linii. O piłkę wślizgiem walczyli Arboleda i Szeliga, na całe szczęście nic się nie stało, ale było blisko poważnej kontuzji.

'67 Ostatnia zmiana w zespole Cracovii. Schodzi Steblecki, wchodzi Dawid Nowak.

'67 Aj! Minimalny spalony Bojlevicia po świetnym podaniu Kuśia nad linią defensywną Lecha!

'64 Niespodziewanie piłka znalazła się pod polem karnym Lecha. Budziński, który stał z futbolówką przy lewym narożniku pola karnego, zamiast podać, do któregoś z niekrytych krakowian. Zamiast tego pomocnik Pasów zdecydował się na strzał. Niecelny, jak do tej pory każdy w tym meczu

'63 Zmiana w drużynie Cracovii. Schodzi niewidoczny Rok Straus, a na boisku melduje się Marcin Budziński

'62 Wyjątkowo nudne widowisko w Poznaniu. Dość powiedzieć, że zawodnicy nie oddali jeszcze... żadnego celnego strzału.

'60 Podwójna zmiana w Lechu. Nieźle grającego Pawłowskiego zmienia Hamalainen, zaś Bartosza Ślusarskiego Vojo Ubiparip

'57 Żółtą kartką ukarany został Saidi Ntibazonkiza. Wcześniej taki kartonik zobaczyli jeszcze Sławomir Szeliga i Marcin Kuś

'55 Pawłowski znalazł się bardzo dobrze międz dwoma obrońcami Cracovii i korzystając z wyjątkowej dynamiki wdarł się pod samo pole karne. w Ostatnim momencie popisową obroną popisał się jednak Mateusz Żytko. A jeszcze niedawno zawodnik ten istotnie przyczynił się do porażki 1-3 Pasów w jednym z poprzednich spotkań w Poznaniu

'52 Okres bardzo ładnej gry Cracovii na połowie Lecha. Całość wyglądała trochę w stylu Barcelony-krótkie podania, na małej przestrzeni,, czyli to co lubi także trener Stawowy. Brakuje tylko zawodnika, który zdołałby wykończyć ataki, bo bardziej ofensywne próby Ntibazonkizy i Stebleckiego bez kłopotu rozbili obrońcy Kolejorza

'48 Odetchnąć z ulgą mogą teraz fani Pasów. Trałka uruchomił kompletnie niepilnowanego Ślusarskiego, ale doskonałym refleksem popisał się sędzia asystent. Były snajper Cracovii, a dziś zawodnik Lecha był na spalonym

'46 W przerwie trener Stawowy zdecydował się na przeprowadzenie jednej zmiany. Edgara Bernhardta zmienia Saidi Ntibazonkiza-zawodnik, który nie tak dawno bliski był do przejścia właśnie do Lecha.

21:20 Wysoka temperatura udziela się piłkarzom nawet w trakcie przerwy. Przed zejściem do szatni Sebastian Steblecki stwierdził, że "..Cracovia nie skupia się na pojedynczych piłkarzach w zespole Lecha, tylko na poszczególnych piłkarzach."

21:17 Przypominamy, że relacji z dzisiejszego spotkania można słuchać w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym zarówno za pośrednictwem strony www.radiokrakow.pl jak i w smartfonach - przy użyciu specjalnej, bezpłatnej aplikacji. Informacje jak ją pobrać znajdą Państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków

'45+1 Koniec pierwszej połowy. Po 46 minutach grająca lepiej niż zakładano przed spotkaniem Cracovia bezbramkowo remisuje w Poznaniu z Lechem.

'45 Sędzia doliczył 60 sekund do pierwszej połowy

'42 Marciniak zaplątał się z piłką na 30 metrze i zdecydował się kontrolnie uderzyć z daleka, niespecjalnie patrząc nawet na bramkę. Efekt taki jak przygotowanie do strzału.

'40 Dośrodkował Śluskarski, a dalekie podanie zamykał Możdzeń, który huknął z pierwszej piłki. Mocny strzał zatrzymał ofiarnie Kosanović

'39 Pierwsza żółta kartka w tym meczu wędruje na konto Kamila Drygasa

'35 Steblecki znów rozprowadził nieźle zapowiadający się atak. Zabrakło jednak precyzji przy finałowym, prostopadłym podaniu w kierunku Bojlevicia

'32 Groźnie w polu karnym Pasów! Wspaniałym dośrodkowanie w środek pola karnego popisał się Szymon Pawłowski, ale futbolowkę strącił Arboleda. Na szczęście jednak niecelnie

'30 Nie ma straconych piłek dla zawodników Cracovii!Krakowianie walczą jak lwy i mimo, ze nadal mamy bezbramkowy remis, to po pierwszych dwóch kwadransach krakowianie wyglądają na tle Lecha jak.. powinien wyglądać Lech na tle Cracovii.

'28 Cracovia miała doskonałą okazję do strzału z 28. metrów z nieruchomej piłki. Rzut wolny w wykonaniu Kosanovicia, to jednak coś, czego nie pokazywałbym fanom Pasów o słabych nerwach

'25 Mamy pierwszy strzał w tym meczu, po wspaniale rozegranym ataku Pasów. Prawą stroną wdarł się Bernhardt, odegrał do środka do Bojlevicia, a Czarnogórzec wycofał do osamotnionego Danielewicza. Ten bez większego pomyślunku uderzył, ale niestety obok bramki

'23 Wyjątkowo parno jest dziś zarówno w Krakowie, jak i w Poznaniu , gdzie rozgrywany jest mecz. Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów

'20 Wspaniale rozpędził się Steblecki, mijając dwóch obrońców i ośmieszając dodatkowo Arboledę. Tracąc piłkę młody Pasiak zagrał jeszcze do Bernhardta, ale ten nie miał miejsca by oddać zabójczy strzał

'16 Trałka uderzał z okolic 30. metra, ale trafił w krocze blokującego uderzenie Sławomira Szeligę i potrzebna bedzie interwencja sztabu medycznego

'14 Niestety wykonanie Bojlevicia beznadziejnie i bez problemu wrzutkę przecina obrońca Lecha

'13 Brzydki faul na Kusiu tuż przy narożniku pola karego i będzie niezła okazja dla Pasów z wolnego

'12 Lovrencsics miał okazję, by podać z lewej strony do środka, do niekrytego Kedziory. Skrzydłowy Kolejorza zdecydował się jednak na strzał, na którego opis szkoda słów

'9 Pawłowski ładnie odzyskał piłkę, zrobił kilka kółeczek, po czym bezpardonowo powstrzymał go Szeliga. Wszystko działo się w okolicy linii środkowej, a więc na szczęście bez żadnego zagrożenia dla bramki Pilarza.

'6 Arboleda stracił piłkę, ta odbiła się jeszcze od nogi Szeligi i pomknęła w kierunku bramki Lecha. Goniącego futbolówke Bojlevicia powstrzymał wślizgiem Trałka

'4 Cracovia ciągle przy piłce, ale chyba jest to efekt zamierzonej taktyki Lecha, który czeka na błędy Pasów w ofensywie. patrząc na ostatniej spotkania podopiecznych Wojciecha Stawowego- wydaje się to być słusznym rozwiązaniem

'2 Dobry rajd Stebleckiego lewą strona, zakończony dopiero interwencją Ceesaya w polu karnym gospodarzy

'1 Gramy!

20:23 Przypominamy, że transmisji z meczu T-Mobile Ekstraklasy będzie można słuchać w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym zarówno za pośrednictwem strony www.radiokrakow.pl jak i w smartfonach - przy użyciu specjalnej, bezpłatnej aplikacji. Informacje jak ją pobrać znajdą Państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków

20:20 Ławka rezerwowych Cracovii: Matko Perdijić, Saidi Ntibazonkiza, Dawid Nowak, Damian Dąbrowski, Łukasz Zejdler, Marcin Budziński, Bartłomiej Dudzic.

20:15 Lech do spotkania podchodzi uskrzydlony zwycięstwem w eliminacjach Ligi Europy w dwumeczu z fińską Honką. Kolejorz jest już w III rundzie eliminacji .

19:59 Krakowianom z pewnością nie sprzyjają statystyki ostatnich meczów przeciwko Lechowi w Poznaniu. Cracovia nie wygrała na Bułgarskiej od 5 spotkań, w tym czasie aż 4-krotnie przegrywając.

19:47 To nie był łatwy tydzień: porażka z Piastem Gliwice, a później cios na dobicie ze Stalą Stalowa Wola - mówi przed meczem 2. kolejki ekstraklasy z Lechem Poznań trener Cracovii -powiedział przed meczem Wojciech Stawowy. Pasy zaczęły sezon 2013/2014 od falstartu, przegrywając w 1. kolejce po dobrej grze z Piastem Gliwice 2:3 i odpadając z Pucharu Polski z II-ligową Stalą Stalowa Wola.

Relację prowadzi: Krzysztof Dąbrowa