Debiutancką bramkę dla Cracovii w 52. minucie zdobył Adam Deja. Wyrównał pół godziny później kapitan gospodarczy Daniel Tanżyna.

Spotkanie mogłoby mieć zgoła odmienny przebieg gdyby piłkarze Pasów wykorzystali dwa rzuty karne na przestrzeni 120 minut. Pierwszy z nich podyktowany został w 70. minucie. Wykonujący stały fragment gry Deja spudłował. W dogrywce kolejnej jedenastki nie wykorzystał Krzysztof Piątek. Dodajmy, że od 101. minuty tyszanie grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Michała Fidziukiewicza.

W szeregach krakowian podczas konkursu rzutów karnych nie mylili się Piątek, Wójcicki, Helik oraz Siplak. Trafienie słowackiego obrońcy okazało się decydujące.

GKS Tychy 1-1 pd. k. 1-4 Cracovia
Daniel Tanżyna 81 - Adam Deja 52

awans: Cracovia

karne: 0-1 Krzysztof Piątek, (0-1 Piotr Ćwielong - obroniony), 0-2 Jakub Wójcicki, 1-2 Kamil Zapolnik, 1-3 Michał Helik, (1-3 Maciej Mańka - w słupek), 1-4 Michal Sipľak

Tychy: 53. Marek Igaz - 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 14. Remigiusz Szywacz - 13. Mateusz Grzybek (65, 33. Dawid Abramowicz), 24. Adrian Łuszkiewicz (46, 6. Łukasz Matusiak), 17. Wojciech Szumilas, 10. Piotr Ćwielong, 5. Maciej Mańka - 9. Michał Fidziukiewicz, 19. Dawid Rogalski (46, 25. Kamil Zapolnik).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 39. Michał Helik, 3. Michal Sipľak, 46. Lennard Sowah - 11. Mateusz Wdowiak, 13. Radosław Kanach, 21. Adam Deja, 6. Sylwester Lusiusz (97, 8. Milan Dimun), 9. Tomáš Vestenický (86, 7. Jakub Wójcicki) - 32. Krzysztof Szewczyk (79, 99. Krzysztof Piątek).

Zespół Cracovii zmierzy się w 1/8 finału z ekipą Zagłębia Lubin, które dość nieoczekiwanie w cieniu przegranych pozostawiło Jagellonię Białystok. Spotkania tej rundy zaplanowano na 20 września.