Cracovia przegrywa w Bytomiu

• date_range Sobota, 2012.11.10 18:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:58 )
Po porażce Pasów i remisie Termalici, nastąpila zmiana na 2. pozycji w tabeli pierwszej ligi.

Co prawda obie drużyny zgromadziły po 32 punktów, ale w bezpośrednim meczu lepsza okazała się Termalica, która wraca na fotel wice-lidera. Cracovia w Tychach rozgrywała mecz przy pustych trybunach, bo karę otrzymali fani GKS-u. Beniaminek z Tychów jest rewelacją rozgrywek i z 29 punktami zajmuje 4. miejsce w tabeli. O porażce Pasów zadecydowała przede wszystkim słaba skutecznośc jej zawodników. Cracovia większość czasu utrzymywała się przy piłce i ciekawie ją rozgrywała. Murem, którego krakowianie w tym meczu nie mogli skruszyć, okazał się bramkarz Tyszan, Piotr Misztal. Bramki dla GKS-u zdobywali Folc w 53. minucie i Mańka w 76. Oba gole padały po podaniach 38-letniego weterana, Piotra Rockiego. Sensacja stała się faktem, a tyszanie z sukcesem postawili się kolejnemu faworytowi.

W Grudziądzu swój mecz rozgrywała inna małopolska drużyna, Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Ci, którzy nie widzieli meczu nie mają czego żałować, bo piłkarze zgotowali zźiębniętym fanom obu drużyn, nudne 90 minut. Niecieczanie zremisowali z innym "czarnym koniem" , Olimpią 0-0. To jednak wystarczyło by na kolejkę przed końcem rundy Termalica wróciła na miejsce premiowane awansem do ekstraklasy.

W pozostałych meczach małopolskich zespołów, porażka Okocimskiego Brzesko z ŁKS Łódź (0-1) oraz zwycięstwa Kolejarza w Bytomiu (1-0) i Sandecji w Nowym Sączu z Bogdanką Łęczna (1-0).
Bramkę dla Stróżan zdobył Krzysztof Markowski , a dla Nowosądeczan Arkadiusz Aleksander.