Cracovia mistrzem hokeja FOTO

• date_range Sobota, 2013.03.30 07:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:20 )
Przed sezonem niewielu dawało szanse Cracovii na zdobycie tytułu Mistrza Polski w hokeju na lodzie. Tymczasem "Pasy" - choć dopiero czwarte w sezonie zasadniczym - wygrały kolejno z HC GKS Katowice i Ciarko Sanok, a w wielkim finale - choć JKH GKS Jastrzębie odrobiło straty z pierwszych trzech spotkań - to jednak ostatecznie na lodowisku rywala sięgnęli po tytuł. Tytuł szczególny dla braci Daniela i Leszka Laszkiewiczów, którzy swoją karierę rozpoczynali właśnie na "Jastorze".

Cracovia mistrzem !!!

Posłuchaj kapitana drużyny Daniela Laszkiewicza
Pasy mistrzem Polski !!!

Ogromny sukces zawodników Comarch Cracovii! Podopieczni Rudolfa Rohacka pokonali Jastrzębski Klub Hokejowy w finale do czterech zwycięstw 4:3. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym na jastrzębskim "Jastorze", "Pasy" pokonały gospodarzy aż 6:2. To już dziesiąty w historii klubu tytuł Mistrzów Polski. W "erze Comarchu", czyli od chwili gdy zespół zaczał sponsorować profesor Janusz Filipiak, to dziewiąty kolejny medal pod kierunkiem trenera Rudolfa Rohacka . W ostatniej dekadzie "Pasy" zdobyły pięć razy złoto, dwa razy srebro i dwa razy brąz.

Zwycięstwo w finale, to sukces tym większy, że zdobyty w sezonie, przed którym Cracovii nikt nie typował do walki o najwyższe cele. Tymczasem w półfinale hokeiści z Krakowa pokonali faworyzowane Ciarko Sanok, a po siedmioodcinkowym serialu finałowym JKH GKS Jastrzębie.

W ostatnim spotkaniu tego sezonu, mimo mylącego, wysokiego wyniku, zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo . Gospodarze spotkania doprowadzili do niego dzięki odrobieniu straty 3-0 po trzech pierwszych meczach. Gdyby dziś zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju wygrali przeszliby do historii polskiego hokeja. Do tej pory bowiem żadna drużyna, która przegrywała w takim stosunku nie sięgnęła po złoto. Zawodnicy JKH mimo wszystko zapisali się srebrnymi zgłoskami w historii swojego klubu, dla którego jest to pierwszy medal w krajowym czempionacie.

Siódmy mecz finałowy lepiej zaczęli krakowianie. W 11. minucie kuriozalną bramke zdobył Zieliński , który wykańczał akcję sfaulowanego wcześniej Chmielewskiego. Strzelec bramki umieścił "gumę" w siatce w momencie gdy znajdował się niej...jego kolega z lodowej tafli. Na wyrównanie kibice gospodarzy czekać musieli aż do połowy drugiej tercji. Szybko jednak , bo niespełna po minucie prowadzenie dla Cracovii odzyskała legenda polskiego hokeja - Leszek Laszkiewicz. Ten sam zawodnik bramkę na 3-1 strzelił w końcowych sekundach drugiej części meczu.

Kiedy wydawało się, ze prowadząca dwubramkowo drużyna z Krakowa spokojnie "dowiezie" zwycięstwo do końca, kontaktową bramke w 18 sekundzie trzeciej tercji zdobył Kral. Jastrzebianie, którzy zwietrzyli szanse na odwrócenie losów spotkania natarli z całą siłą na bramkę Cracovii, na której znakomicie spisywał się Rafał Radziszewski. Dzięki temu "Pasy" mogły wyjść z z zabójczą kontrą. Nadzieje hokeistów ze Śląska rozwiał w 58. minucie Michał Piotrowski.

Pozostałe dwie bramki stały się konsekwencją wycofania bramkarza Jastrzębskiego KH. Do bramki trafiali po raz kolejny Leszek Laszkiewicz (skompletował w ten sposób hat-tricka) i Michał Piotrowski.

JKH GKS JASTRZĘBIE 2 - 6 COMARCH CRACOVIA