Z brazowym medalem wrócą z Grudziądza , z finału mistrzostw Polski juniorow starszych zawodnicy Cracovii.
Juniorzy starsi Arki Gdynia pokonali dzisiaj druzyne "pasów 5-1 " i wywalczyli tytuł wicemistrzów!
Mlodzi krakowianie , którym wygrana mogła przynieść triumf w całym turnieju rozpoczęli dziwnie spięci...
Gdynianie zwietrzyli swoje szanse i już od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Cztery zmiany w składzie, w porównaniu z poprzednim meczem,odmieniły gdyński zespół. Po 20 minutach podopieczni Krzysztofa Janczaka prowadzili bowiem 2:0.
Wynik spotkania otworzył najskuteczniejszy na tym turnieju strzelec gdyńskiej drużyny Sebastian Bartlewski, dla którego było to czwarte trafienie. Od tego gola nie minął nawet kwadrans, a Arka zdobyła drugą bramkę. Tym razem golkipera Cracovii strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Robert Sulewski.

Arkowcy przed przerwą mieli jeszcze trzy znakomite sytuacje. Z czasem po korektach trenera krakowian Pawła Zegarka swoje okazje wypracowała też Cracovia, ale świetnie w bramce rywali spisywał się Dawid Kędra. W drugiej połowie Arka poszła za ciosem, strzelając kolejne bramki najmłodszej drużynie w finałach mistrzostw Polski juniorów starszych. Na listę strzelców wpisali się Paweł Wojowski i Mateusz Szulc.
Pasy odpowiedziały honorowym trafieniem Michała Dudka z rzutu karnego. Ale ostatni cios należał do żółto-niebieskich. W 88. minucie wynik spotkania ustalił Maciej Wardziński.
W równolegle rozgrywanym spotkaniu Legia 2:1 wygrała z Ruchem. Ta wygrana dała warszawianom tytuł mistrzów Polski.

Arka Gdynia - Cracovia 5:1 (2:0)

1:0 - Bartlewski 6'

2:0 - Sulewski 20'

3:0 - Wojowski 65

4:0 - Szulc 72'

4:1 - Dudek (k.) 80'

5:1 - Wardziński 88'

Arka: Kędra - Sulewski, Sztandar, Marcjanik, Dampc (65. Szulc) - Kreft (46. Wesołowski), Gałecki , Matys, Wojowski - Nalepa (75. Wardziński) - Bartlewski.

Cracovia: Drzewiecki - Dudek, Moskal, Łucarz, Dobosz - Jaroszyński, Gala, Kapustka - Szewczyk, Wdowiak, Ropski.